UncategorizedEstetik AmeliyatlarıLiposuction

Kol Liposuction Estetiğinde Hakkında En Çok Merak Edilenler

Kol Liposuction Estetiğinde Hakkında En Çok Merak Edilenler?

 

Soru: Kol Liposuction Estetiğini hangi durumlarda uygulanır?

Cevap: Kol Liposuction Estetiği kollarda oluşan yağlanma ve derinin egzersiz yoluyla atılmaması durumunda uygulanır. Kol bölgesinde oluşan yağlanma maalesef vücuttan atılan en zor yağlanmadır. Egzersizin de yetersiz kaldığı durumda Kol Liposuction Estetiği ile kolun tamamen yağlardan atılması amaçlanır. Böylece daha gergin sıkı ve fit bir kola sahip olunabilir.

 

Soru: Kol Liposuction Estetiği öncesinde yapılması gerekenler nelerdir?

Cevap: Kol Liposuction Estetiği öncesinde hasta kan sulandırıcı ilaçlar kullanımını operasyondan en az 10 gün önce bırakması gerekmektedir. Hasta kan sulandırıcı ilaçların yanında sigara kullanımını da en az 10 gün önceden bırakması gerekmektedir. Hastanın kullandığı ilacalar var ise bunu operasyon öncesinde mutlaka doktoruna bildirmesi gerekmektedir.

 

Soru: Kol Liposuction Estetiği sırasında veya sonrasında acı ve ağrı oluşur mu?

Cevap: Kol Liposuction Estetiği operasyonu lokal anestezi ile uygulandığı için operasyon sırasında hastanın acı çekmesi olanaksızdır. Hasta operasyon sonrasında ağrı çekebilir. Bunu da doktorun tavsiye ettiği antibiyotikler ile ağrı en aza indirilebilir.

Kol Germe Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler
Kol Germe Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler

Soru: Hamilelik dönemimde Kol Liposuction Estetiği operasyonu gerçekleştirilir mi?

Cevap: Kol Liposuction Estetiği operasyonunun hamilelik döneminde uygulanması kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

 

Soru: Kol Liposuction Estetiği kimlere uygulanamaz?

Cevap: Kol Liposuction Estetiği başta hamilelik geçiren hastalar, anesteziye engel durumu olan kişiler ve kol bölgesinde cilt problemi yaşayan kişilere uygulanamaz.

 

Soru: Kol Liposuction Estetiği riski var mıdır?

Cevap: Her cerrahi operasyonda olduğu gibi Kol Liposuction Estetiğinde de elbette riskler vardır. Anestezi yöntemi uygulandığından dolayı anesteziye bağlı olarak riskler oluşabilir. Bununla birlikte kanama ve enfeksiyon riski de vardır.

 

Soru: Kol Liposuction Estetiğinin iyileşme süreci nasıldır?

Cevap: Kol Liposuction Estetiği operasyonu sonrasında hastaya klinik istirahat verilmez. Hasta operasyon sonrası hemen taburcu edilir. Operasyon sonrası hastanın da dikkat edeceği birtakım huşular vardır. Bu huşular şunlardır. Hasta bu süreçte ağırlık kaldırmamalı, kolları çok fazla yormamalı ve yüzme gibi sulu ve hareketli aktivitelerden bir süre uzak durmalıdır. Hasta iyileşme sürecini hızlandırmak için korse kullanabilir. Hasta yaklaşık 10 gün boyunca iyileşme sürecinde operasyon bölgesini güneş ışığından koruması gerekmektedir.

 

Soru: Kol Liposuction Estetiği ile kol estetiği birlikte yaptırılabilir mi?

Cevap: Kol Liposuction Estetiği ile kol estetiği birlikte yapılabilir.

 

Soru: Kol Liposuction Estetiği operasyonu zararı var mıdır?

Cevap: Kol Liposuction Estetiği operasyonun hiç biz zararı yoktur hatta FDA tarafından onaylanan ve güvenirliliği kanıtlanan bir uygulamadır.

 

Soru: Kol Liposuction Estetiği operasyonunda kullanılan teknikler nelerdir?

Cevap: Kol Liposuction Estetiğinde genel olarak 2 teknik kullanılmaktadır. Bu teknikler Kol Liposuction veya Vaser Liposuction teknikleridir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu