Burun EstetiğiKonya Şehir Hastanesi

Konya Şehir Hastanesi Burun Estetiği

En çok merak edilen konulardan biri olan Konya Şehir Hastanesi burun estetiği ameliyatı ile karşınızdayız. Uzman Doktor kadrosuyla hizmet veren Konya Şehir Hastanesi, burun estetiği yapılan hastanelerden biri olmuştur. Gelişmiş teknolojisi ve üstün donanımı ile Konya Şehir Hastanesi burun estetiği, ameliyat olacaklar tarafından uzun araştırmaların yapıldığı konulardan biri olmuştur.

İçindekiler

Konya Şehir Hastanesinde Burun Estetiği Ameliyatı Yapılır Mı?

Konya Şehir Hastanesi burun estetiği, uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Hastanelerde burun estetiği hem Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanları tarafından hem de plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Konya Şehir Hastanesi de hem KBB alanında hem de Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında uzman doktorlara sahiptir.

Konya Şehir Hastanesi Burun Estetiği Ameliyatı İçin Ne Yapmak
Gerekiyor

Konya Şehir Hastanesi burun estetiği ameliyatı olmak için hastaneden randevu alıp cerrah tarafından muayene olmanız gerekiyor. Cerrahınız tarafından yapılacak detaylı muayene sonrası ameliyat olup olamayacağınız hakkında karar verilir ve ameliyat olabilecekseniz gerekli süreç başlatılmış olacaktır.

Konya Şehir Hastanesi Burun Estetiği İçin Randevu Nasıl Alınır?

Konya Şehir Hastanesi burun estetiği ameliyatı için randevu alıp muayene olmak gerekiyor. Randevu iki farklı şekilde alınabilmektedir. Dilerseniz 182 çağrı merkezini arayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Dilerseniz de Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevunuzu alabilirsiniz.

ONLİNE RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği, burunda yer alan şekil bozukluğunun düzletilmesi ya da sağlık problemlerine yol açan burun rahatsızlıklarının düzeltilmesidir. Burun estetiği, bir diğer adıyla rinoplasti, yaralanmanın
neden olduğu şekil bozukluklarını onarmak, doğumdan itibaren gelen yapıyı değiştirmek veya belirli nefes alma zorluklarını iyileştirmek için yapılabilir.burun estetiğiburun estetiği

Rinoplasti Zor Bir Ameliyat Mı?

Rinoplasti basit sayılmayacak ameliyattır. Bu birkaç faktörden kaynaklanmaktadır. Birincisi, burun yüzün ortasında oturan karmaşık bir üç boyutlu şekildir. Genel olarak, bir rinoplasti sırasında yapılan değişiklikler çok küçüktür. Ancak bu değişiklikler burnun görünümünü ve nasıl çalıştığını önemli ölçüde etkileyebilir. Değişiklikler küçük olduğundan, hata payı da öyle.

Şişlik ve cilt üzerine lokal anestezik yerleştirilmesi ameliyat sırasında burnu bozarak yapılan küçük değişikliklerin birçoğunu gizler. Rinoplasti ayrıca standart bir programa veya belirlenmiş adım sırasına sahip değildir. Doktorlar her ameliyatı hastanın ihtiyaçlarına göre özelleştirir.

Burun Estetiği Ameliyatı Süreci Nasıl İşler?

Ameliyat öncesi ilk yapmanız gerek kesin kararınızı vermek olacaktır. Kesin kararı verdikten sonra doktorunuza olacağınız muayene ile beraber, sağlık durumunuz, tıbbı geçmişiniz gibi konular ele alınır. Yapılacak fiziki muayene ile beraber ameliyata uygun olup olmayacağınız tespit edilir. Daha
sonra nasıl bir burun şekli istediğiniz hakkında karar vardıktan sonra doktorunuz ameliyat sürecini başlatmış olur.

Burun Estetiği Ameliyatında Risk Var Mı?

En basit ameliyatlarda bile risk söz konusudur. Bu nedenle burun estetiği ameliyatında da bazı risklerin olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Neyse ki rinoplasti riskleri çok fazla değildir ve komplikasyonlar nadirdir. Doktor ameliyattan önce ameliyatın risklerini ve faydalarını detaylı bir şekilde anlatacaktır. Sizin de bu riskler hakkında detaylı bilgileri doktorunuzdan öğrenmeniz ve bu riskleri tamamen değerlendirmeye alarak ameliyata karar vermeniz gerekir.

Ameliyatta İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Yapılan ameliyat sonrası iyileşme süreci hızla başlar. Bir hafta süreyle işe veya eğitim kurumuna gitmeme veya diğer yükümlülüklerini yerine getirmeme programı uygulanmalıdır. Bu süreç gerektiği takdirde uzatılabilir. İlk hafta, günden güne yavaş yavaş daha iyi hissedeceksiniz. Ameliyattan sonraki bir hafta içinde, insanlar genellikle yeniden kendileri gibi hissederler.

Ameliyattan sonra bir miktar şişlik olacaktır. Şişliğin geçmesi birkaç ay alabilir, ancak hastalar bunu birkaç ay sonra artık fark etmezler. Genel olarak, birkaç hafta sonra aktivitelerinin çoğunu yapmaya geri dönerler
ve iki ila dört hafta sonra tüm aktivitelerine geri dönerler.

Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Burada yapılacak işleme ve hastanın durumuna göre süre farklılık gösterebilmektedir. Ama ortalama bir burun estetiği ameliyatı 2 ile 2,5 saat arasında sürmektedir. Tabi daha uzun süren ameliyatlarda söz konusudur.

Konya Şehir Hastanesi Nerede?

Konya Şehir Hastanesi burun estetiği ameliyatı olmak isteyenlerin merak ettikleri konulardan biri de hastanenin adresi olmuştur. Konya’nın merkez ilçelerinden Karatay’da yer alan Konya Şehir Hastanesinin açık adresi: Akabe Mah. Adana Çevre Yolu Cad. No:135 42020 Karatay / KONYA

Telefonla görüşüp bilgi almak için: 0 (332) 310 50 00

E-Posta adresi: [email protected]

Burun Estetiği ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu