Hastalıklar

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği

İçindekiler

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği alanında uzman doktor kadrosu, modern hastane binası, konforlu hasta odaları ve son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalıkların erken teşhisi konup tedavilerine başlanılmaktadır. Şehir hastanelerinin de kurulması ile birlikte bir çok klinikte olduğu gibi Çocuk Cerrahisi Kliniğinde iyileştirmeler yapıldı. Çocuk Cerrahisi Kliniğinde bulunan tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile Çocuk Cerrahisi alanına giren tüm hastalıkların tedavilerinin yapılması amaçlanmaktadır.

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği
Konya Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği

Çocuk Cerrahisi Kliniği Hangi Hastalıklara Bakar?

Doğumdan başlayıp çocuğun 16 yaşına kadarki döneminde çocukların ürolojik ve cerrahi sorunlarının tanı, teşhis ve tedavileri ile ilgilenen birim Çocuk Cerrahisi Kliniğidir. Bağışıklık sistemleri yeterince gelişmeyen çocukların, enfeksiyonlara karşı direnci düşük olmaktadır. Yine bebeklerde hormonal düzenleme henüz yeni başladığı için metabolizmaları çocuklara ve yetişkinlere göre daha farklı çalışmaktadır. Bu durumlarda çocuklarda oluşabilecek hastalıklara Çocuk Cerrahisi Kliniği bakmaktadır. Peki bu hastalıklar nelerdir?

Sindirim Sistemi Çocuk Cerrahisi Hastalıkları: İnce bağırsak tıkanma veya deformeleri, makatta çatlak oluşumu, makatta fistül oluşumu, hemoroit, ülser, Reflü, yemek borusu daralması, kasık fıtığı, göbek fıtığı, apse, tümör, karaciğerde kist oluşumu, dalak hastalıkları ve mide darlıkları… Bu tür hastalıkların erken teşhisi tedavinin başarısı için oldukça önemlidir. Çocukluk çağı hastalıkları diye bilinen bu hastalıkların tanı teşhis ve tedavileri Çocuk Cerrahisi Kliniği uzmanlarınca yapılmaktadır.

Solunum Sistemi Çocuk Cerrahisi Hastalıkları: Çocukluk döneminde çocukların meraklı olmasından kaynaklana yapıları neticesinde yabancı cisimleri ağızlarına götürüp yutabilirler. Soluk borusundan içeri kaçan bu yabancı cisimlerin çıkarılma işlemi, akciğer enfeksiyonuna bağlı olarak gelişen enfeksiyonel hastalıklar, karaciğer enfeksiyonuna bağlı olarak gelişen enfeksiyonel hastalıklar, göğüs kafesinde oluşan deformeler Çocuk Cerrahisi uzmanlarınca tedavi edilmektedir.

Çocukluk Döneminde Görülen Kanser Hastalıkları: Yumuşak doku tümörü, akciğer kanseri, karaciğer kanseri, testis ve lenf bezi gibi kanser ve tümör hastalıkları da Çocuk Cerrahisi uzmanlarınca tanı, teşhis ve tedavi işlemleri yürütülür.

Çocukluk Döneminde Görülen Hormonal Hastalıklar: Böbrek üstü bezi hastalıkları, pankreas ve tiroit bezi hastalıkları da yine Çocuk Cerrahisi uzmanlarınca tedavi edilen hastalıklar arasındadır.

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği Doktorları

Doç. Dr. İbrahim Akkoyun / Konya Çocuk Cerrahisi Uzmanı
Doç. Dr. Canan Kocaoğlu / Konya Çocuk Cerrahisi Uzmanı
Dr. Öğretim Üyesi Hasan Madenci / Konya Çocuk Cerrahisi Uzmanı
Uzm. Dr. Fatma Özcan Sıkı / Konya Çocuk Cerrahisi Uzmanı
Konya Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği Doktorları
Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği Doktorları

Konya Şehir Hastanesi Randevu Al

ALO 182 hattını arayarak Konya Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği Doktorları listesinden doktor ve tarih seçimini yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MRHS sistemi üzerinden Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği Doktorları listesinden doktor ve tarih seçimini yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Konya Şehir Hastanesi Adres: Adana Çevre Yolu 42020 Karatay / KONYA

Konya Şehir Hastanesi Telefon: Tel: 0 (332) 310 50 00

                                                        Faks: 0 (332) 310 54 98

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu