HastalıklarGöz Sağlığı ve Hastalıkları

Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Doktorları / Yorumları Oku

Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Doktorları

Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Doktorları, alanında uzman doktor kadrolarından oluşmakta olup son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına hizmet vermektedir. Göz Hastalıklarının tanı, teşhis ve tedavileri Göz Hastalıkları uzmanlarınca yapılmaktadır.

Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Doktorları
Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Doktorları

İçindekiler

Göz Hastalıkları Nelerdir?

Katarakt: Halk arasında göze perde inmesi olarak da bilinen Katarakt genellikle şeker hastalarında sıklıkla görülmektedir. Özellikle ilerleyen yaşlarda göz merceğinin saydamlığını yitirmesi ile birlikte Katarakt hastalığı ortaya çıkmaktadır. Katarakt oluşumu ağrısız ve hızlı bir şekilde ilerlerken belirtileri arasında görme kaybı, ışığa karşı hassasiyet ve belirgin şekilde göz kamaşması gösterilebilir.

Glokom: Bu hastalığında halk arasında ki ismi Göz Tansiyonudur. Gözler içirişinde göz yaşlarının dışarı aktarılmasını sağlayan kanallarının tıkanması ile göz içinde basınç oluşur. Sıvının dışarı yeteri kadar çıkarılmaması durumunda artan göz basıncı göz sinirlerine zarar vermekte ve Glokom hastalığına neden olmakta. Glokom hastalığı belirtileri arasında sık ve şiddetli baş ağrısı, bulanık görme ve gözlerde yorgunluk gösterilebilir.

Şaşılık: Genellikle doğuştan gelen veya yüksek ateşli hastalık sonucu görülen Şaşılık iki gözün bir noktaya bir noktaya paralel bakmasını engelleyen bir Göz Hastalığıdır.

Renk Körlüğü: Gözlerin görme ana merkezlerinde renkleri ayırmayı sağlayan pigmentlerin yeteri sayıda olmaması veya hiç bulunmaması durumunda ortaya çıkan Göz Hastalıklarından biri de Renk Körlüğüdür. Genellikle genetik faktörlerin neden olduğu Renk Körlüğünde mavi, kırımızı ve yeşil renklerin seçiciliğinde sorunlar yaşanmaktadır.

Göz Alerjileri: Ülkemizde en sık rastlanılan Göz Hastalıklarının başında Göz Alerjileri gelmektedir. Özellikle sık ilaç kullanımı ve çok abartılı makyaj ve kozmetik kullanan kişilerde yaygın olarak görülen Göz Alerjilerinde Bahar Göz Alerjisi ve Temas Göz Alerjisi en çok görülen alerji çeşitleridir.

Ektropiyum: Genellikle yaşlılık döneminde görülen göz kapağı deformelerinin olduğu Göz Hastalığıdır.

Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Doktorları
Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Doktorları

Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Doktorları

Uzm. Dr. Hasan Altınkaynak / Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. Serdar Memişoğlu / Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. Burcu Taşkıran Kandeğer / Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. Okan Ağca / Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. Ali İhsan İncesu / Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. Bülent Kreşi / Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. Osman Sayın / Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. Nurşen Öncel Acır / Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. Emrah Dirican / Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. Mevlüt Celal Öcal / Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı

Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Doktorları Randevu Al

ALO 182 hattını arayarak Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanlarından; Uzm. Dr. Hasan Altınkaynak, Uzm. Dr. Serdar Memişoğlu, Uzm. Dr. Burcu Taşkıran Kandeğer, Uzm. Dr. Okan Ağca, Uzm. Dr. Ali İhsan İncesu, Uzm. Dr. Bülent Kreşi, Uzm. Dr. Osman Sayın, Uzm. Dr. Nurşen Öncel Acır, Uzm. Dr. Emrah Dirican, Uzm. Dr. Mevlüt Celal Öcal ve tarih seçimi yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MRHS sistemi üzerinden https://www.mhrs.gov.tr/vatandas/#/ linkine tıklayarak Konya Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanlarından; Uzm. Dr. Hasan Altınkaynak, Uzm. Dr. Serdar Memişoğlu, Uzm. Dr. Burcu Taşkıran Kandeğer, Uzm. Dr. Okan Ağca, Uzm. Dr. Ali İhsan İncesu, Uzm. Dr. Bülent Kreşi, Uzm. Dr. Osman Sayın, Uzm. Dr. Nurşen Öncel Acır, Uzm. Dr. Emrah Dirican, Uzm. Dr. Mevlüt Celal Öcal ve tarih seçimi yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Konya Şehir Hastanesi İletişim

Adres: Konya Şehir Hastanesi Adana Çevre Yolu 42020 Karatay / KONYA

Tel: 0 (332) 310 50 00

Fax: 0 (332) 310 54 98

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu