Estetik AmeliyatlarıGenital Estetik

Labioplasti (İç Dudakların Küçültülmesi)

Labioplasti (İç Dudakların Küçültülmesi) 2
Labioplasti (İç Dudakların Küçültülmesi) 2

Labioplasti (İç Dudakların Küçültülmesi)

Kadınlarda genital bölgelerinde yaşanan en sık sorun iç dudakların olması gerekenden büyük

Uzun, asimetrik veya geniş olmasıdır. Genetik estetik cerrahi alanında iç dudakların yeniden şekillendirilmesi ve ameliyatı estetik dünyasında Labioplasti adıyla anılmaktadır.

Labium minus adı verilen küçük dudaklar büyük dudaklar arasında kalmakta ve ince bir deri kıvrımı şeklinde uzamaktadır. Küçük dudak ve büyük dudak üst kısımda klitoris üzerinde birleşme sağlamaktadırlar. Küçük dudaklar ortalama 0,5 cm uzunluğunda ve yaklaşık 1 cm kalınlığında olup şekli yapısı ve rengi hastanın ırkına ve yapına bağlı olarak ta değişebilmektedir.

Şekil ve renk yönünden rahatsız edici bir görünüme sahip olan iç dudaklar kadını psikolojik olarak çökertmekle kalmamakta aynı zamanda eşi ile ciddi sorunlar yaşamasına neden olabilmektedir. Bu durumda eşler arasında huzursuzluk ve mutsuzluk meydana gelmekte ve işin sonu aldatmaya ve boşanmaya kadar gidebilmektedir.

İç dudakların uzun veya olması gerekenden daha geniş olması nedeniyle ilişki esnasında kişinin ağrı hissetmesine ve daha da kötüsü kadınların iç dudaklarında yara oluşmasına ve hatta iç dudakların yırtılmasına neden olabilmektedir. Bu durumların yaşanmaması için iç dudakları olması gerekenden daha büyük olması veya daha geniş olması durumunda Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) estetik operasyonu yaptırmalarını öneriyoruz.

 

Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) estetik operasyonuna başvurmak için bir başka neden ise kişinin özellikle yazın deniz sezonunda giydiği mayo, bikini veya dar pantolonlarda genital bölgedeki büyük dudakların çok dikkat çekecek şekilde belli olması kadını doğal olarak sosyal hayatta kısıtlamaktadır. Bu durumlar ile karşılaşmamak içinde Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) estetik operasyonuna başvurulabilmektedir.

Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) kadını sosyal hayatta kendine daha özgüvenli şekilde davranmasını ve cinsel anlamda daha rahat hissetmesini sağlamaktadır.

Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) Estetik Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) estetik operasyonu genel ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Estetik kliniklerde yapılan bu operasyon normal şartlarda yaklaşık yarım saat ile bir saat arasında değişmektedir. Operasyonda kendinden eriyen dikişler kullanılmaktır. Böylelikle operasyondan sonra dikişleri almak için tekrar uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Bu durumun bir diğer avantajda genital bölgenizde kesinlikle dikiş izi kalmamaktadır. Bu durum çok kişiyi Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) estetik operasyonundan çekinmesine neden olmaktaydı. Zira burada kullanılan dikişlerin kendinden eriyen dikişler olduğu için kesinlikle dikiş izi bırakmadığını artık biliyor ve bu durumla buradaki ön yargılarınızın kırılmasını sağlıyoruz.

Hasta operasyon sonrasında birkaç saat hastanede tedbir amaçlı kalabilir ve operasyonu geçirdiği gün taburcu olabilmektedir. Ve hasta ertesi gün sosyal yaşantısına eskisi gibi devam edebilir. Operasyon sonrasında hastanın idrar yapamama gibi sorunları olmamaktadır. Hasta operasyon sonrasında 24 saat sonra duş alabilir. Hastanın genetik bölgesinde oluşan yaralarda yaklaşık 3 hafta sonra iyileşmektedir.

Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) estetik operasyonu geçiren kişilerin en çok merak ettiği soruların başında hastanın operasyon sonrasında ne kadar süre sonra cinsel ilişkiye gireceğidir. Hasta Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) estetik operasyonunda yaklaşık 1 ay sonra cinsel ilişkiye girebilmektedir.

Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) operasyonu kızlık zarı bölgesinden uzakta olan bir alanda estetik operasyonu yapılmaktadır. Bundan dolayı Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) operasyonu bakire olan kişilere de çok rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yani bakire olan kişilerin bu korkuları yersizdir ve ihtiyaç duydukları anda Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) estetik operasyonunu gerçekleştirebilirler.

Evli bekar doğum yapmış veya yapmamış olan herkese uygulandığı bir operasyon olan Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) cinsel ilişkiye girmeye, orgazm olmaya ve hamile kalmaya kesinlikle engel değildir.

Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) estetik operasyonu düşünenlere en büyük tavsiyemiz mutlaka operasyonu gerçekleştirecekleri hastaneyi kliniği ve doktoru mutlaka çok iyi araştırmaları gerektiği ve sayfamızda Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) estetik operasyonlarını gerçekleştiren hastaneleri, klinikleri ve uzmanları sizler için araştırdık. www.onlineestetik.com adresimizde genital estetik ana başlığı ve diğer alt başlıklarından daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Genital Estetik merkezleri, doktorları, estetik merkezlerini ve estetik çeşitlerini araştırmak için www.onlineestetik.com adresimizdeki makalelerimizi takip edebilirsiniz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu