Estetik AmeliyatlarıAmeliyatsız EstetikVücut Estetiği

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Tüylenen ve yoğun kıl vücuda hoş olmayan görüntü vermekte. Hem erkek hem de kadınlar açısından son derece rahatsızlık veren bu görüntüden kurtulmak için en etkili yöntem şüphesiz ki Lazer Epilasyon yöntemidir. Lazer Epilasyon ile hem erkekler hem de bayanlar istenmeyen tüylerden çok rahat bir şekilde kurtulabilmektedir.

Ülkemizde son zamanlarda çok sık kullanılan Lazer Epilasyon yöntemi hemen hemen her şehirde yapılması ile yıllık 1 milyondan daha fazla Lazer Epilasyon işlemi uygulanmakta. Lazer Epilasyonda amaç kıl üreten kök hücrenin oluşum yöntemini bozup kıllanmayı engellemektir. İster yoğun tüylenme olsun isterse de tüylenme olsun her bölgeye başarılı şekilde uygulanan Lazer Epilasyon kıl kök hücrelerinin yakılması ile yapılan bir operasyondur.

Vücutta istenmeyen kıllar hem erkeklerin hem de kadınların ortak sorunu olup bu kıllar ve tüylenmeler kalıtsal sorunlar, hormonsal bozukluklar ve çeşitli ilaçların etkisi ile çıkmakta olup Lazer Epilasyon bu sorundan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz

Lazer Epilasyon Türleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Dioder Lazer Epilasyonu, Alexandrite Lazer Epilasyonu ve ND Yağ Epilasyonu olmak üzere 3 farklı türü vardır. Lazer Epilasyon düşünen kişiler operasyon öncesi mutlaka uzmanı ile görüşüp kendine ve vücudunun yapısına hangi yöntem ile operasyon başarılı olursa o yöntem belirlenmeli. Bunu uzmanınızın sizi ön muayeneden geçirdikten sonra belirlemesi ve o yöntemi uygulaması yararınıza olacaktır. Böylece başarı oranı artacaktır.

  1. Dioder Lazer Epilasyon:

Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanız için uygulanan bir Lazer Epilasyon yöntemi olan Dioder Lazer Epilasyon etki alanı çok yüksek olan koyu tenlerde bile çok rahatlıkla kullanılan bir yöntemdir. Lazer Epilasyon yöntemleri içinde dalga boyu en uzun olan epilasyon çeşididir. 810 nm dalga boyuna sahip olan Dioder Lazer Epilasyonun dalga boyu çok uzun olduğu için özellikle koyu tenlerde bile etkili olmaktadır.

  1. Alexandrite Lazer Epilasyon:

Lazer Epilasyon operasyonları içinde en pratik yöntem olan Alexandrite Lazer Epilasyon yöntemi hem pratik hem de etkili yöntemdir. Sadece açık tenlilere uygulandığında başarılı olan bu yöntem operasyondan hemen sonra tüyler hemen vücuttan atılır.

Açık tenli kişilere uygulandığında başarılı sonuçlar alınan Alexandrite Lazer Epilasyon koyu tene sahip olanlarda ise alerjilere neden olabilmektedir. Bu yöntem sadece koyu tenli kişilerde değil açık tenli kişilerin boyun ve yüz bölgelerinde de başarısız sonuçlara neden olmaktadır. Bu yüzden bu kişilere Alexandrite Lazer Epilasyon uygulaması tavsiye edilmemektedir.

  1. Nd Yağ Lazer Epilasyon:

Lazer Epilasyon türlerinden sonuncusu Nd Yağ Lazer Epilasyondur. çok koyu tenler için uygun olan fakat işlem çok ağrılı olmasından ötürü diğer uygulamalara nazaran çok fazla talep edilmemektedir.

 Lazer Epilasyon Kullanım Alanları:

Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon kullanımı hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilmektedir. Erkek ve kadınlarda

Yüz bölgesi

Bıyık

Çene

Ense

Yanaklar

Sırt bölgesi

Boyun

Göğüs

Kollar

Bacak

Bikini bölgesi

Koltuk altı

Genital bölge

Hem erkek hem de bayanlarda bu bölgeler uygulanabilen Lazer Epilasyon uygulamasından önce mutlaka ön muayene ile sizin cilt yapınıza göre kıl yoğunluğuna göre uzmanınız sizin için en uygun olan Lazer Epilasyon yöntemini belirleyecektir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılmaktadır?

Lazer Epilasyon lazer cihazı ile tek tek atışlar yapılarak kılların veya tüylerin yakılması ile belli seanslarda yapılmaktadır. Lazer cihazından kıllara aktarılan enerji ile kıl kökleri güçsüzleşip dökülür. Çok hafif kızarıklık oluşsa bile çok kısa sürede bir kızarıklık yok olmakta olup hafif bir iğne batması hissi ile ağrı ve acı hissi oluşturmaz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu