Devlet Hastanelerinde Estetik AmeliyatlarıGenital Estetik

Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon)

Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) 2
Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon)

Lazer ile Vajina Daraltma

Vajina daraltma düşüncesi olan kadınların en sık başvurduğu yöntem Lazer ile Vajina Daraltma uygulamasıdır. Lazer ile Vajina Daraltma yöntemi herhangi bir cerrahi yöntem gerektirmeyen bir operasyon olduğu acısız ve ağrısız bir şekilde yapılmaktadır. Bundan dolayıdır ki vajina daraltma düşüncesi olan bir çok kadın Lazer ile Vajina Daraltma yöntemine başvurmaktadırlar. Herhangi bir anesteziye ihtiyaç olmadan çok düşük ihtimalli riskler ve çok kısa ve kolay olan Lazer ile Vajina Daraltma genital estetikte popülerliğini ispatlamıştır.

Lazer ile Vajina Daraltmanın estetik dünyasındaki ismi vajinal rejunevasyondur. Bunun Türkçe anlamı ise vajina gençleştirmesidir. Lazer ile Vajina Daraltmanın asıl amacı vajina içerisine yansıtılan lazer ışınları ile genital bölgedeki alanda kan akımı hızlandırıp bu bölgede oluşan kolajen bağ dokusunu canlı tutmak ve bu yöntemler ile vajina sıkışıklığını gerçekleştirmektir.

Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) ile Vajina Daraltma Estetiği (Vajinoplasti)nden Hangisini Tercih Etmeliyim?

Makalemizin de başında belirttiğimiz gibi Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) herhangi bir yöntemi cerrahi operasyon gerektirmeyen ve aynı zamanda hiçbir anestezi yöntemi kullanılmadan yapılan bu operasyon ağrı ve acı hissi vermeden yapılmadır. Vajina Daraltma Estetiği (Vajinoplasti) yöntemine göre daha az risk bulundurur. Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) yöntemi idrar torbasında sarkma sorunu olmayan, idrar kaçırma sıkıntısı yaşayan kadınların Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) yöntemine başvurmalarını tavsiye ediyoruz. Bu durum Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) yönteminin Vajina Daraltma Estetiği (Vajinoplasti) yönteminden daha avantajlı olduğunu göstermektedir. Avantajı sadece bununla sınırlı kalmamaktadır. Normal yolla yani cerrahi yöntemle yapılan vajina daraltma estetiğinde vajinanın sadece 4 veya 5 cm lik ağız ve giriş kısmında darltma yapılmaktadır. Daha fazla alana yayılmayan bu daraltma yöntemine nazaran Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) yönteminde vajinanın tamamı sıkılaştırılıp daraltılır.

Diğer taraftan ise idrar torbasında sarkmalar meydana gelen, barsak sarkmasına maruz kalanlar, normal doğum yapmış ve bu doğumdan ötürü vajinasında sarkma ve genişleme olan kişiler ve doğum esnasında epsiyo kesilerinin düzeltilmesini isteyen kadınların ise Vajina Daraltma Estetiği (Vajinoplasti) yani cerrahi yöntemle yapılan vajina daraltma veya sıklaştırma operasyonu geçirmeleri daha sağlıklı olacaktır.

 

Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) Nasıl Yapılmaktadır?

Jinekolog uzmanlarının katıldığı Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) operasyonu gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra hasta yatış pozisyonuna alınıp tedaviye başlanır. Lokal ve genel anestezi uygulanmaan yapılan bu operasyonun süresi normal şartlarda yarım saat ile bir saat gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. İşlem esnasında vajinada çok az derecede hissedilecek kadar batma ve yanma haricinde herhangi bir ağrı ve acı hissi kesinlikle hissedilmez. Cerrahi hiçbir müdahaleye gerek kalmadan yapılan Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) herhangi bir kanamaya iz bırakmaya veya enfeksiyon kapma riskine kesinlikle rastlanmaz.

Hastanın vajinasının içine yerleştirilen lazer prubu adı verilen alet ile vajinanın tüm çevresi titiz bir şeklide taranmaktadır. Lazer ışıkları lazer prubu cihazının taradığı alanlarda gezdirilerek operasyon tamamlanır.

Operasyon sonrasında hasta hemen taburcu edilip hastanın sosyal yaşantısına dönmesi sağlanır. istirahat gerektirmeyen bir yöntem olan Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) operasyonu sonrası hastanın banyo yapmasında hiçbir sakınca yoktur.

Operasyon sonrasında çok hafifte olsa açık kırmızı renginde sulu akıntılarınız olabilir. Aynı zamanda lazer ışınlarının ısısına bağlı olarak çok az şekilde yanma da meydana gelebilir. Bu durum kesinlikle sizi herhangi bir endişe yaşamanıza sebebiyet vermesin çünkü uzmanınız veya doktorunuzun size önerdiği antibiyotikleri kullanarak bu durumlardan çok çabuk kurtulabilirsiniz.

Hastaların bu operasyonda en çok merak ettiği soruların başında operasyondan ne kadar zaman sonra cinsel ilişki yaşanabileceği sorusudur. Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) operasyonundan yaklaşık 1 hafta sonra kişi cinsel ilişkiye girebilmektedir.

Merak edilen bir başka konu ise operasyonun kaç seans süreceği ve tekrar yapılıp yapılamayacağı hususudur. Normal şartlarda tek seansta başarılı sonuçlar alınan Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) operasyonunda çok nadir durumlarda 2 seans sürebilmektedir. Lazer ile Vajina Daraltma (Rejunevasyon) tekrarlanması durumu ise hastanın da isteği ve gerek görmesi durumunda 2 yılda bir tekrarlanabilir bir operasyondur.

Genital Estetik merkezleri, doktorları, estetik merkezlerini ve estetik çeşitlerini araştırmak için www.onlineestetik.com adresimizdeki makalelerimizi takip edebilirsiniz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu