Estetik Terimleri

Lenfatik Drenajın Faydaları

Lenfatik Drenajın Faydaları
Lenfatik Drenajın Faydaları

Lenfatik Drenaj sistem iki işlevi yerine getirir:

  • Vücuttaki toksinleri ve atık maddeleri gidererek saflaştırma
  • Bağışıklık sisteminin bakteri, virüs ve vücudun içine girebilecek diğer yabancı maddelere karşı verdiği tepkiyi değiştirerek koruma.

Bu lenfatik drenaj işlevlerinden ilki, sıvıların birikmesinden kaçınmayı ve bunların bir parçası olduğu dolaşım sistemi boyunca taşınması için sindirim sisteminden yağ ve çözülebilir vitaminlerin emilimini içerir.

Bu nedenle, lenfatik drenaj, dolaşım sistemine uygulanan ve amacı vücutta yer alan sıvı içinde biriken atık maddelerin yok edilmesini desteklemek için vücudun sıvılarını harekete geçirmek olan yumuşak ve hafif bir masaj türüdür. hücreler arasında Bu nedenle, lenfatik drenajın temel uygulamalarından biri sıvı tutulumu olmasına rağmen, estetik tıpta selülit, dolaşım problemleri, yorgun bacaklar, iyileşme süreçleri, akne tedavisinde de kullanılır. ödem, vb.

Lenfatik Drenajın Faydaları

  • Sıvıları yeniden emmeye yardımcı olur
  • Acı konusunda sakinleştirici bir etkisi vardır
  • İltihabı azaltın
  • Vücudun savunmasını geliştirmeye yardımcı olur
  • Rahatlatıcı bir etki yaratır, bu yüzden stresli durumlar için önerilir

Lenfatik drenaj cilt için iyi bir tedavi yöntemidir, çünkü kan dolaşımını destekleyerek poşetler ve kırışıklıklar oluşturmaz. Normal olarak, masajın yapılması gereken problemin türüne bağlı olarak, etkilerin farkedilmesi için yaklaşık bir saat süren on seansa kadar gerekli olabilir.

Lenfatik drenajın en önemli uygulamalarından bir diğeri de, dokuların iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olan, ödemeyi önleyen, enflamasyonu ve ağrıları azaltan ve kaliteyi arttırdığı için ameliyat sonrası kozmetik cerrahi müdahalelere odaklanır. yara.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu