LiposuctionEstetik Ameliyatları

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Liposuction (Yağ Alma Ameliyatı)

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı hem estetik görünüm amaçlı hem de sağlıklı yaşam amaçlı tercih edilen bir operasyon türüdür. Liposuction Yağ Alma Ameliyatı kanül adı verilen çubuklar ile deri altında bulunan yağ dokusunun alınma ve eritilme işlemidir. Maalesef Toplumumuzda Liposuction Yağ Alma Ameliyatının zayıflamak amacıyla yapıldığı gibi yanlış bir bilgi vardır. Oysa Liposuction Yağ Alma Ameliyatı zayıflamak için değil daha fit bir vücuda sahip olmak için daha düzenli bir vücuda sahip olmak için yapılan bir operasyon türüdür. Bu ameliyattaki amaç vücutta bulunan yağ tabakasının vücuttan atılmasıdır.

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı Kimlere Uygulanır
Liposuction Yağ Alma Ameliyatı Kimlere Uygulanır

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Liposuction Yağ Alma Ameliyatının kilo verme değil de fit bir vücuda sahip olmak için uygulandığını söylemiştik. Bu operasyonu yapmak isteyenleri sıralarsak

  • Her ne kadar rejim yapmaya kararlı olup ta belli bir bölgede toplanan yağ tabakasını bir türlü eritemeyen kişilerin başvurabileceği bir yöntemdir.
  • Özellikle kadınların kalçalarının alt kısmında biriken basenlerin ve bu basenlerde biriken yağ tabakasını eritmek için kullanılan bir yöntemdir.
  • Bu ameliyat cildinde çatlak sarkma olmayanlar için uygundur.

Vücudun her bölgesinden alınabilen yağ tabakası olmasına rağmen her bölgede başarılı sonuçlar alınamayabilir. Başarı alınan bölgeler erkekler ve kadınlar içinde farklılıklar gösterebilir. Kadınlarda kalça basen bel karın diz kapakları gibi bölgelerde başarılı sonuçlar alınabilmekte iken erkeklerde ise bu alanlar bel çevresi ve karın ile sınırlıdır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu