LiposuctionEstetik Ameliyatları

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı genel anestezi yöntemiyle yapılan operasyon bazı hastalarda spinal veya epidural anestezi gibi yöntemler ile de yapılabilmektedir. spinal veya epidural anestezi  yöntemlerinde hastanın karın veya bacak kısımlarının uyuşturulması yeterlidir çünkü yağ alınacak tabaka buralarla sınırlıdır.

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı genel olarak 2 farklı yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemlerden ilki yağ tabakası alınacak bölgeye atılan çok küçük kesilerden kanül adı verilen çubuklar ile yağ tabakasının emilmesi ile yapılmaktadır. Kesiler çok ince küçük olduğu için uygulama alanında iz kalmamaktadır. Diğer bir yöntem ise kanül çubuklarına oranla daha az kullanılan bir yöntem olan enjektör ile kanüldeki yağın emilmesi işlemidir. Bu iki yöntem arasında çok büyük fark yoktur. Tercih tamamen uzmanın tercihidir.

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır
Liposuction Yağ Alma Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı makalemizin başında da söylediğimiz gibi amaç yağı eritmek değil buradaki yağ hücrelerini almaktır.

Ultrasonic Liposuction tekniği ile yağlar alınmadan önce özel bir alet ile bölgede bulanan yağ tabakası yumuşatılır. Yumuşayan yağ tabakasını almak çok daha kolay olmaktadır. Yağ tabakası yumuşadıktan sonra Liposuction işlemi uygulanır. Türkiye de Ultrasonic Liposuction yöntemini kullanan çok az kişi vardır. Bunun nedeni ise gerekli alet sayısının yetmeyecek kadar az olmasıdır.

 

Islak Teknik ya da Tumescent (Tümesan) Tekniği ile ameliyata başlamadan bir süre önce yağ tabakasının olduğu alanda bulunan yağlara su verilerek yağlar şişirilir. En çok uygulanan ve adeta zorunlu gibi görünen teknik Islak Teknik ya da Tumescent (Tümesan) Tekniğidir. Estetik dünyasında yağ alma ameliyatı yapan tüm uzmanların başvurduğu bir yöntemdir. Bu sıvının özelliği sıvı içerisinde yer alan kanamayı durduran adrenalin ve ağrı kesici lokal anestetikler vardır.

Bu iki teknik arasında hiçbir fark yoktur. Genel olarak tercih edilen yöntem Islak Teknik ya da Tumescent (Tümesan) Tekniğidir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu