Estetik Terimleri

Lokalize Yağlardan Kurtulmak İçin Kavitasyon

Lokalize Yağlardan Kurtulmak İçin Kavitasyon
Lokalize Yağlardan Kurtulmak İçin Kavitasyon

Lokalize Yağlardan Kurtulmak İçin Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon, yağ hücrelerinin içeriden çözülmesi için konsantre olduğu bölgeye uygulanan düşük frekanslı ultrason kullanılarak lokalize yağın alınması için uygulanan tekniktir. Daha sonra yağ idrarla veya lenfatik sistem yoluyla elimine edilir. Bu teknik, portakal kabuğu ve şilte derisini çıkarmak için, tedavi edilen alanların cildine normal bir görünüm kazandırarak, dolaşımı iyileştirirken, toksinler elimine edilir ve dokuların ton ve elastikiyeti artar.

Kavitasyonun kullanımı için önceki bir tıbbi muayene gereklidir, çünkü bu teknik kontrendikedir.

Aşağıdaki hastalıklara özellikle kavitasyon uygulaması yapılması doğru değildir.

  • Kalp pili veya diğer implante elektronik cihazları olan hastalar.
  • Hiperkolesterolemili hastalar.
  • Hipertrigliseridemi hastaları.
  • Böbrek yetmezliği ile
  • Karaciğer yetmezliği ile
  • Hamile kadınlar

Kavitasyon, risksiz değildir ve estetik tıpta bir uzman tarafından uygulanmalıdır, çünkü önemli organlara yakın alanlarda, onlara zarar verebileceğinden kullanılamaz. Ek olarak, düşük frekanslı ultrasonik cihazların deneyimsiz kullanımı, ürettikleri yoğun ısı nedeniyle yanma ve kabarmaya neden olabilir.

Normalde kayda değer sonuçlar elde etmek için 40 dakikalık bir düzine seans (her biri arasında üç gün olacak şekilde) gerekir. Her seanstan sonra, yağ hücrelerinin yok edilmesini kolaylaştırmak ve tekrar emilmelerini önlemek için drenaj tekniklerine (masaj veya pressotherapy) başvurmanız önerilir. Ayrıca, yağ ve toksinleri gidermek için her seanstan önce ve sonra 1,5 litre su içilmelidir. Kavitasyon tedavisine başlamadan önce günlerden düşük kalorili bir diyet takip etmeniz de önerilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu