Estetik AmeliyatlarıMeme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği

 

Doğuştan gelen meme küçüklüğünün yanında kilo kaybına bağlı olarak ve hamilelik sonrası yalanan sıkıntılardan dolayı göğüslerde küçüklük sorunları sık karşılaşılan durumlardır. Bu sorunları yaşayan kişilerde zamanlar göğüs sarkması ve küçülmesi gibi sıkıntılar baş gösterebilir. Bu durum kişide büyük ölçüde özgüven eksikliğine sebebiyet vermektedir. Bu sorunlardan kurtulmak ve özgüven patlaması yapmak için estetik dünyasında Meme Büyütme Estetiği operasyonu ile bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Meme Büyütme Estetiği genel olarak iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan biri silikon implant diğeri ise memeye enjekte edilen yağ enjeksiyonu yöntemi ile yapılmaktadır. Bu yöntemlerde kişiye uygun görünüm ve simetrik bir göğüs hedef edilmektedir.

Gelişen teknoloji yardımıyla 3D simülasyonla Meme Büyütme Estetiği sonrası nasıl göğüslere sahip olacağınız sizlere gösterilmektedir. Estetik ameliyatları içerinde estetik yaptıran kişilerin en memnun oldukları ve en çok başarı sağlanan estetik operasyonu Meme Büyütme Estetiği operasyonudur. Güvenilir uzman veya doktorların referanslarını inceleyip 3D simülasyon yardımını alıp Meme Büyütme Estetiği yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Kimlere Meme Büyütme Estetiği Yapması Tavsiye Edilir?

 

Hastalıklardan dolayı göğüslerini kaybetmiş kişiler başvurup başarılı olabilirler. Sosyal yaşantılarında göğüs küçüklüğü nedeniyle özgüven sorunu yaşayanlar başvurabilir. Göğüslerinde simetri bozukluğu yani şekil yönünden biçimsiz göğüslere sahip olanlar Meme Büyütme Estetiği yaptırabilirler. Yaşlanmaya bağlı olarak göğüslerinde form düşüklüğü yaşayan, sarkma olan kişilerde Meme Büyütme Estetiği yaptırmaları tavsiye edilir.

 

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılmaktadır.

 

Meme Büyütme Estetiği yaptıranlara tavsiyemiz mutlaka operasyon yaptıracakları hastaneyi uzmanı ve doktorunuzu mutlaka iyi araştırıp seçmeniz gerekmektedir.  Genel olarak Meme Büyütme Estetiği iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki silikon impilant kullanılarak yapılacak yöntem diğeri ise yağ transferi ile yapılacak olan yöntemdir.

Silikon implant kullanılarak yapılan estetik operasyonda meme altına atılan küçük bir kesi ile kas altı veya kas üstüne konan silikon impilantlar ile gerçekleştirilen göğüs büyütme tedavisidir. Meme altındaki doğal izlerden yapılan kesiler olduğu için göğüste iz kalmaz. Vücudun bir çok yerinden de implant aktarımı yapılmaktadır ama en sağlıklısı meme altındaki doğal izlere yapılan kesilerle olacaktır.

 

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yönteminde ise vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ hücrelerinin enjeksiyon yöntemiyle göğse enjekte edilmesiyle yapılan bir tedavi yöntemidir. Silikonla yapılan meme büyütme işlemine göre daha az başarı sağlanan bir yöntem olup kalıcı bir yöntem olmadığı için Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yöntemini uygulayanlarda memnuniyetsizlik oluşabilir. Yılda bir tekrarlanması gereken ve büyük göğüslere sahip olmak isteyenlerin ihtiyacına tam cevap veremediğinden dolayı uzmanlar tarafından çokta tavsiye edilen bir yöntem değildir.

 

Meme Silikonlarının Dayanıklılığı

 

Gelişen teknoloji ile birlikte daha uzun ömürlü silikonlar üretilmeye başlanılmıştır. Silikon ile yapılan meme büyütme tedavisinde kişi dış görünümünden memnun ise silikonlar kalıcı şekilde ömür boyu kullanılabilir. Kişi eğer sosyal yaşantısında zor ve ağır işlerle uğraşan kişi ise ortalama 10 yılda bir silikonlar çıkarılır bakımı yaptırılabilir.

 

Silikon implant Sonrası Süreç

 

Tedavi sonrası iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Meme altından yapılan küçük kesilerle yapılan Silikon implant tedavisi yara izi bırakmadığı için çok fazla ağrı çekmeniz mümkün değildir. Yeni göğüslere alışma süreci birkaç gün sürebilir. Duş alma durumunda su geçirmez sutyenler kullanılarak duş alınabilir. Ortalama 15 gün sonunda tamamen iyileşmiş şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz. Ameliyattan sonraki birkaç günlük zaman içinde küçükte olsa ağrınız olabilir. Bu durumdan doktorunuzun sizlere vereceği ağrı kesicilerle kurtulabilirsiniz.

 

Meme Büyütme Estetiğinde Kullanılan Silikonlar

 

Meme Büyütme Estetiğinde birkaç farklı modelde silikon kullanılmaktadır. Bunlar yüzey yapıları pütürlü ve düz yapıya sahip silikonlar ve damla protez ve yuvarlak protezler olarak farklı model ve yapıda silikonlar kullanılmaktadır. Bu protez silikonları ayıran etmen silikonlar etrafındaki kapsül oranlarıdır.

Kullanılan silikonlar gelişen son teknolojilerle üretildikleri için kaza veya büyük baskı yapılmadıktan sonra patlaması ve akması mümkün değildir. Tabi ki kaliteli silikonlar kullanmak için operasyonu yapacağınız merkezler veya uzmanları iyice araştırdıktan ve referanslarına baktıktan sonra karar vermeniz sizin daha başarılı ve memnun bir operasyon geçirmenize olanak sağlayacaktır.  FDA onayı almış silikonları tercih etmenizi öneririz bu silikonlar kanserojen madde içermeyen silikonlardır.

Silikon taktırtıldıktan sonra silikon emzirmeye kesinlikle engel bir durum değildir. Gönül rahatlığıyla çocuğunuzu emzirebilirsiniz.

 

Estetik çeşitleri arasında memnuniyet seviyesi en yüksek olan estetik modeli Meme Büyütme Estetiğidir. Sizde bu estetik operasyonunu yaptırıp memnun kalmak istiyorsanız öncelikle operasyonunuzu gerçekleştirecek uzman doktor veya hastaneyi iyice araştırmanız ve uzmanınızdan size bilgisayar simülasyonu ile operasyon sonrası görüntüyü göstermenizi ve referansları görmek istediğinizi belirtiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu