Estetik AmeliyatlarıMeme Estetiği

Meme Dikleştirme Estetiği

 

Meme Dikleştirme Estetiği

 

Meme Dikleştirme Estetiği doğal vücut yapısına uygun olarak sarkan göğüslerin uyumlu ve simetri görünüm elde etmesini sağlayan meme estetiğidir. Asimetri olan memeler hastanın vücut yapısına bakılarak memelerin şekli ve yapısı incelenerek iki meme arasındaki farklar belirlenir. Memelerin sarkık oranları tespit edilirken meme alt çizgisi baz alınmaktadır.

 

Hangi Durumlarda Meme Dikleştirme Estetiğine Başvurulabilir?

 

Kadınlarda genel olarak emzirme sonrası göğüslerinde sarkmalar görülür. Bu durum kadınlarda özgüven sorunu oluşturur. Kilo almaya başlamakla göğüslerde başlayan sarkmalar gerçekleşmektedir.

 

Meme Dikleştirme Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

 

Meme Dikleştirme Estetiği genel olarak meme büyütme ve meme küçültme estetiği ile yapılması tavsiye edilmektedir. Meme Dikleştirme Estetiği genel anestezi yöntemiyle yapılmaktadır. Meme Dikleştirme Estetiği meme boyutlarını kesinlikle etkilememektedir. Burada ki amaç sarkmış olan memeleri dikleştirmedir. Bu yüzden Meme Dikleştirme Estetiği operasyonu yapmak isteyenler bu operasyon sonrası göğüs boyutlarında kesinlikle herhangi bir değişiklik beklememeleri gerekmektedir.

Hastanın göğüs sarkıklığı incelendikten sonra hastanın sağlığı göğüs boyutu ve cildin esnek ve durumuna Meme Dikleştirme Estetiği yapılmaktadır. Bu etkenler belirlendikten sonra meme altına atılan kesiler sonrası memeye form kazandırılır. Böylece meme yukarı doğru kaldırılıp memeye uygun şekil verilir. Sarkık oranı ne kadar yüksek olursa ameliyat sonrası iz kalma oranı da o oranda artar. Meme Dikleştirme Estetiği yapacakların iz konusunu dert etmemeleri gerekmektedir.  Bölgede deri fazlalığı varsa bu fazlalık deriden atılır ve memeye dikiş atılır. Böylece Meme Dikleştirme Estetiği tamamlanmış olur.

 

Meme Dikleştirme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

 

Ameliyatta yerleştirilen bandajlar ameliyattan sonra çıkarıldıktan sonra memelerde şişkinlik ve şekil olarak bozulmalar gerçekleşebilir. Meme altında yapılan kesilerin morarma gibi durumlarda görülebilir. Bu olumsuz durumlar ortalama 1 hafta sürmektedir. Burada unutulmaması gereken en önemli husus memelerinde asimetri var ise bu durumun geçmesi yani düzelmesi beklenemez. Asimetri düzeltme gibi bir amacınız var ise Meme Dikleştirme Estetiği yaptırmanız sizi hayal kırıklığına uğratacaktır.

Meme Dikleştirme Estetiği sonrası her ne kadar morluklar şişlikler oluşsa da ağrı hissi çok fazla yaşamazsınız. Bu durumun geçmesi de ortalama 1 ayı bulmaktadır. Göğüs protezleri kullanılması durumunda kollarda birkaç gün ağrı çekebilirsiniz. Meme Dikleştirme Estetiği sonrası hastaların yaklaşık 1 ay sporcu sutyeni kullanmaları ameliyatın daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Yüzme kol egzersizi gibi aktiviteler yaklaşık 1 ay süreyle yapılmamalı. Kesi yerlerine atılan dikişler kendiliğinden eriyen dikişler olduğundan dikiş aldırma gibi endişe yaşamazsınız. Memelerin yeni şeklini alması yaklaşık 1 yılı bulabilmektedir.

Hastaların ameliyat sonrası sosyal yaşantınıza birkaç gün dinlendikten sonra başlayabilirsiniz. Ancak ağır işlerde çalışan kişilerin en az 3 ay işlerine ara vermeleri gerekmektedir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu