Meme Estetiği

Meme İmplantının Riskleri

Meme İmplantının Riskleri
Meme İmplantının Riskleri

Meme implantlarının risklerinden bahsederken, önce nitelikli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında meme büyütme ameliyatı oldukça güvenli bir teknik olmasına rağmen, öncelikle cerrahi işlemin karakteristik özelliklerine değinmeliyiz. En sık görülen komplikasyon, implant çevresinde oluşan iç skar büzüldüğünde meydana gelen kapsül kasılmasıdır.

Bu durumda meme sertleşir ve yarayı çıkarmak veya hatta protez protezini değiştirmek için yeniden müdahale gerekebilir. Postoperatif dönemde protez çevresinde morluklar ve enfeksiyonlar da görülebilir.

Meme İmlantı Riskleri

Arızalı protezler: İmplant yapılacak protezlerin sağlık makamları tarafından usulüne uygun bir şekilde onaylanmış ve onaylanmış olmasını sağlamak çok önemlidir. Cerrah bu konuda gerekli bilgiyi sağlayabilir.

Protezin rüptürü: Meme protezinin, genellikle çok fazla baskıya maruz kaldığında yırtılması çok düşük bir ihtimaldir, ancak ortaya çıkması durumunda, değiştirilmesi gerekebilir. Protez serumla doldurulursa, vücut hızla emer, böylece meme büyüklüğü küçülür, ancak risk alınmaz. Meme implantının dolgusu silikon ise, bu madde her zaman meydana gelmez, bu nedenle bazen bir değişiklik olmaz; Ancak eğer sızıntı olursa memenin büyüklüğü azalır. Meme hacmi ve dokusunda bir değişiklik olmazsa, periyodik kontroller veya rutin mamografi, tespit edilmesini sağlar. Her iki durumda da implant değiştirilmelidir.

Meme Hassasiyeti: Meme implantı olan kadınların bir kısmı meme hassasiyeti kaybına daha az veya daha az maruz kalır. Genelde geçici bir etkidir, ancak çok az durumda kalıcı olabilir.

Laktasyon: Meme implantının emzirme uygulamasını engellediğine veya engellediğine dair bilimsel bir kanıt yoktur. Ancak, anne olmak ve çocuğu emzirmek istiyorsanız, cerrahı uyarmalısınız.

Mamografi: Meme büyütme operasyonu geçirmiş kadınların meme kanserinin erken teşhisini hedefleyen bu testte problemleri yoktur.

Kanser riski: Onaylanmamış protez durumları dışında, meme implantlarının meme kanseri riskini artırabileceğine dair kanıt yoktur.

Protezin süresi: Protezlerin on yıllık implantasyondan sonra değiştirilmesi gerektiğini söyleyen sahte bir mit var. Bu, Birleşik Devletler’deki Gıda ve Druag İdaresi’nin (FDA) eski bir önerisiydi, silikon yapışkan jel meme implantları için kuruldu, ancak son yıllarda meydana gelen ilerlemelerle geçerliliğini yitirdi.

Meme implantlarının olası riskleri hakkında şüphelerden kaçınmak için, nitelikli bir plastik cerrahın konsültasyonunda uygun şekilde bilgilendirilmek en iyisidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu