Estetik AmeliyatlarıMeme Estetiği

Meme Küçültme Estetiği

Meme Küçültme Estetiği

 

Bir kadının kendini güzel, özgüvende ve mutlu hissetmesin de memelerin büyüklüğü ve küçüklüğü büyük rol oynamaktadır. Kadınlarda memelerin gelişimi ergenlik dönemi ile başlar ve daha sonra şekillenmeye devam etmektedir. Günümüzde çoğu kadının kendinde özgüven eksikliği yaşamasına neden olan ana sebeplerin başında memelerin küçüklüğü gelmektedir. Doğuma aşırı kilo alıp vermeye veya kalıtsal ve genetik sorunlara bağlı olarak yaşanan meme boyutlarındaki sıkıntı kişinin sosyal hayatta kendine özgüven sorunu yaşamasına sebep olmaktadır. Sosyal yaşantıda büyük mutsuzluklara neden olan meme küçüklüğü gelişen teknoloji ile artık çok daha kolay çözülmektedir.

Meme Küçültme Estetiği genel olarak büyük memelere sahip olan kadınlarda sıkça rastlanılan boyun ağrısı sırt ağrısı ve günlük aktivitelerinin kısıtlanması gibi rahatsızlıklarından dolayı başvurdukları bir estetik yöntemi çeşididir. Kadınlarda yaşanan bu sıkıntılar genel olarak düşünüldüğünde bu durum sadece Meme Küçültme Estetiği değil psikolojik olarak ta olumlu bir dönüşüm olacaktır. Meme Küçültme Estetiği operasyonu geçiren her kadın gerek sosyal yaşantısında gerekse de fiziksel ağrılarından kurtulma adına çok büyük değişimler yaşayacaktır.

 

Operasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Meme Küçültme Estetiği yaptırmaya kara verdikten sonra mutlaka doktorunuzu hastanenizi iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Zira çoğu yerde yapılan bu estetik yönteminde kötü ve tecrübesiz doktor veya hastanelerle karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Bundan dolayı uzmanınızdan ve hastanenizden mutlaka daha önce yaptıkları referansları istemeniz ve görmeniz sizlerin daha güvenli şekilde Meme Küçültme Estetiği sağlayacaktır. Muayeneniz öncesinde doktorunuza sağlık durumunuzla ilgili ne sıkıntınız varsa bildirmeniz ve muayene sırasında da tüm beklenti ve kaygılarınızı dile getirmeniz daha sağlıklı bir Meme Küçültme Estetiği geçirmenizde etkili olacaktır.

Meme Küçültme Estetiği Nasıl Yapılacak?

Meme Küçültme Estetiğinde uygulanacak yöntem genel anestezi yöntemidir. Meme de bulunan fazla dokuların meme altından açılan kesiler ile alınarak yapılan ameliyatta isteğe bağlı olarak ta ihtiyaç duyulması halinde meme dikleştirme uygulaması da gerçekleştirilebilir. Meme Küçültme Estetiği ortalama 2-3 saat aralığında sürmektedir. Meme başına ve süt kanalarına korumaya çok özen gösterilerek yapılmaktadır.

Meme Küçültme Estetiğinden Sonra İyileşme Süreci

Meme Küçültme Estetiğinden sonra doktorunuz size korse kullanmanızı tavsiye edecektir. Doktorun önerisi ile korse kullanmanız ve operasyon bölgesini her türlü darbeden korumak çok önemlidir. Meme küçültme estetiği sonrasında bazı kişilerde sarkmalar meydana gelmektedir. Bundan dolayıdır ki Meme Küçültme Estetiğini yaptıran kadınların büyük kısmı meme dikleştirme estetiğini aynı zamanda yapmaktadır.

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinin hızlanması için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlar şunlardır; uygulama alanlarının enfeksiyonlara karşı mutlak suretle korumak ve uygulama bölgelerine çarpma darbe ve sıkıştırma gibi durumlardan korumak iyileştirme sürecini kısaltırken daha sonrası içinde daha sağlıklı göğüslere sahip olabilirsiniz.

Operasyon sonrası azda olsa ödem oluşabilir. Bu durum korkulacak bir durum değil olası bir durumdur. O yüzden sizi endişelendirip korkutmasın. Geçici bir durumdur ve zamanla düzelecektir. Doktorunuzun tavsiyesiyle kullanacağınız özel sutyenler ile bu durumu aşacaksınız. Zamanla doğal görünüme kavuşacak olan göğüsleriniz başlarda dik bir görüntü oluşturabilir. Ortalama 1 hafta sonra sosyal yaşantınıza başlayabilir ve 2-3 arası gibi bir süre sonrasında da memeleriniz doğal görünümüne kavuşacaktır.

 

Meme Küçültme Estetiği düşünen kişilerde en çok tedirginliğe yol açan etmenlerden biri olan memeye atılan kesilerin izleridir. Meme altına atılan kesi izleri eriyen dikişler ile yapıldığı için ameliyattan belli bir süre sonra dikişlerin erimesi ile bu dikiş izleri belli olmayacak şekilde kapanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu