Mersin Şehir Hastanesi

Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları

İçindekiler

Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları

Güncellenme Tarihi: 13 Eylül 2023

Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz bölümü, vatandaşlara sağlık hizmetleri sunmaya devam ediyor. Çeşitli hastalıkların teşhis ve tedavisinin gerçekleştirildiği Kulak Burun Boğaz bölümünde vatandaşlar çeşitli hizmetler alabiliyor. Kulak Burun Boğaz bölümü hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir? Kulak Burun Boğaz bölümünde hangi hastalıklara bakılır? Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz bölümü doktorları kimlerdir?

Kulak Burun Boğaz Bölümü Hakkında

Kulak Burun Boğaz (KBB) tıbbi uzmanlık dalı, kulak, burun ve boğaz ile ilgili sağlık sorunlarını teşhis etme, tedavi etme ve yönetme konusunda uzmanlaşmış bir alandır. KBB uzmanları, bu sistemlerin yapısı, işlevi ve ilişkileri konusunda eğitim almış sağlık profesyonelleridir. İşte KBB tıbbi uzmanlık dalı hakkında daha fazla bilgi:

  1. KBB Uzmanının Eğitimi: KBB uzmanları, tıp fakültesini bitirdikten sonra genellikle KBB alanında beş yıl süren bir uzmanlık eğitimi alırlar. Bu eğitim süreci, kulak, burun, boğaz ve ilgili baş ve boyun yapılarına dair teorik bilgi, cerrahi beceriler ve klinik deneyim içerir.
  2. Teşhis ve Tedavi: KBB uzmanları, kulak, burun ve boğaz sistemlerindeki birçok farklı sağlık sorununun teşhisini koyarlar. Bu sorunlar arasında kulak enfeksiyonları, işitme kaybı, sinüzit, burun polipleri, bademcik iltihapları, ses bozuklukları ve daha birçok hastalık bulunabilir. KBB uzmanları, bu hastalıkların medikal veya cerrahi tedavi yöntemlerini uygularlar.
  3. Cerrahi Müdahaleler: Bazı durumlarda, cerrahi müdahale gerekebilir. KBB uzmanları, kulak, burun ve boğaz cerrahisi konularında uzmanlaşmıştır ve ameliyatları gerçekleştirebilirler. Örneğin, bademciklerin veya geniz etinin çıkarılması, işitme cihazlarının implantasyonu, nazal septum düzeltilmesi gibi cerrahi işlemler KBB uzmanları tarafından yapılabilir.
  4. İşitme Sorunları: KBB uzmanları, işitme sorunları ve işitme kaybının teşhisi ve tedavisi konularında da önemli bir rol oynarlar. İşitme cihazlarının reçete edilmesi ve işitme implantlarının uygulanması gibi işitme sorunlarının yönetimine yardımcı olurlar.
  5. Allerji ve Sinüzit: KBB uzmanları, sinüzit gibi solunum yolu rahatsızlıkları ve allerjiler gibi burunla ilgili sorunların tedavisinde de uzmanlaşmışlardır.
  6. Ses ve Konuşma Sorunları: KBB uzmanları, ses bozuklukları ve konuşma sorunlarının değerlendirilmesi ve tedavisinde önemli bir rol oynarlar. Ses telleri ile ilgili sorunları değerlendirir ve tedavi ederler.
  7. KBB Profilaktiği: KBB uzmanları, baş ve boyun kanserlerinin erken teşhisi ve tedavisi konularında da önemli bir rol oynarlar. Sigara kullanımı gibi risk faktörlerini değerlendirirler ve kanser tarama testleri ve tedavi planları geliştirirler.

Kulak, burun ve boğaz sağlığı, genel sağlığımız için kritik bir öneme sahiptir. KBB uzmanları, bu sistemlerdeki sorunları teşhis etme ve tedavi etme konusunda önemli bir rol oynarlar ve hastaların yaşam kalitesini iyileştirmeye çalışırlar. Eğer kulak, burun veya boğazla ilgili bir sağlık sorununuz varsa, bir KBB uzmanına başvurmanız önemlidir.

Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Kliniği Hakkında

Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları

Op. Dr. Burcu TEMİZ

Op. Dr. Levent SEVÜK

Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları

Op. Dr. Mehmet AKDAĞ

Op. Dr. Muhammet Murat KOÇ

Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları

Op. Dr. Nilgün GÜNER

Op. Dr. MUSTAFA KOÇER

Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları

Op. Dr. Nihat ÖZEN

Op. Dr. Tuğrul ERGİN

Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları

ALO 182 hattını arayarak Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Kulak Burun Boğaz poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182– MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.


Mersin Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Korukent Mah. 96015 Sok. Mersin Entegre Sağlık Kampüsü33240 Toroslar/Mersin


☎️ İletişim:

(0324) 225 10 00


📧 E-Posta
:

E-Posta: [email protected]
Kep Adersi: [email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu