Burun EstetiğiEstetik AmeliyatlarıEstetik Cerrahlarıİstanbul Estetik CerrahlarıUncategorized

MiaPlast Estetik Septum Deviasyonu

İçindekiler

MiaPlast Estetik Septum Deviasyonu

Dr. Arda Katırcıoğlu
Dr. Arda Katırcıoğlu

Siz değerli ziyaretçilerimiz için MiaPlast Estetik Septum Deviasyonu değinmeden önce çok kısa MiaPlast Estetik Merkezi hakkında bilgi vermek yararınıza olacaktır. Zira hangi estetik operasyon olursa olsun operasyonu gerçekleştireceğiniz hastane ve doktoru mutlaka çok iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

MiaPlast Estetik Merkezi

MiaPlast Estetik Merkezinin kurucusu estetik ile ilgilenen birçok kişinin yakından tanıdığı bir isim olan Op. Dr. Arda Katırcıoğlu’dur. Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nı kazanıp uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

İstanbul Şişlide kurulan MiaPlast Estetik Merkezi estetik dünyasında uygulanan birçok operasyonu başarılı şekilde gerçekleştirmektedir. MiaPlast Estetik Merkezinde yapılan tüm estetik cerrahi operasyonları Op. Dr. Arda Katırcıoğlu tarafından yapılmaktadır.  Daha detaylı araştırma için https://www.onlineestetik.com/op-dr-arda-katircioglu/ linkinden Op. Dr. Arda Katırcıoğlu hakkında bilgi alabilirsiniz.

MiaPlast Estetik Septum Deviasyonu (Burun Tıkanıklığı – Burun Eti)

Burnu içeride 2 eşit parçaya bölen yapıya Septum denmektedir. Septum Deviasyonu ise burun eğrilidir. Böyle bir durumda da burun tıkanıklığı, horlama ve nefes alıp vermede sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sıkıntıları gidermek adına estetik cerrahide yapılan müdahaleye ise Septum Deviasyonu denir.

Septum Deviasyonu genellikle buruna alınan darbeler sonucu oluşan deformasyonlar sonucu burun eğriliği veya burun tıkanıklığı oluşur. Deviasyon oranı ne kadar çok ise burun tıkanıklığı da o kadar fazladır. Hasta tıkalı olmayan taraftan nefes alıp verirken tıkanıklığın farkına varmazlar. Tedavi edilmeyen bekletilen bu durumlarda ise zamanla ödem ve et büyümeleri yani diğer bir ismi ile konka hipertrofileri oluşur ve burun tıkanıklığının seviyesi yükselir.

Septum Deviasyonu var ise mutlaka estetik burun ameliyatı sırasında düzeltilmelidir. Zira daha sonra horlama, nefes alamama gibi nedenlerden dolayı tekrar operasyon geçirebilirsiniz.

Septum Deviasyonu Nasıl Yapılır?

MiaPlast Estetik Merkezinde yapılan Septum Deviasyonu tedavisi Septoplasti adı verilen cerrahi bir operasyonla ameliyat yapılır. Bu cerrahi operasyon ile burun iskeletine herhangi bir zarar vermeden kıkırdak desteğini koruyarak Septum bölgeleri düzeltilir.

Septoplasti tek başına yapılabilmekle beraber burun estetiği ameliyatı ile birlikte de yapılabilmektedir. Eğer ki burun eğriliği sorununuz var ise ve Burun Estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız bunu estetik cerrahınıza mutlaka söyleyip Septum Deviasyonu ile Burun Estetiğini tek operasyonda yaptırmanız daha yararlı olacaktır.

Lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılan Septum Deviasyonu burun içi müdahaleler ile yapılır. Ameliyat anında buruna tamponlar yerleştirilir. Bu tamponlar yaklaşık 2 gün burunda kaldıktan sonra çıkarılır.

Unutmayınız ki Estetik operasyonları ihmale gelmez ve vücudunuzda sizlere telafisi olmayan hasralar verebilmektedir. Günümüzde estetik merkezleri ve estetik cerrahlarının çok olması sizleri daha iyi araştırmaya itmeli. Bizlerde www.onlineestetik.com ailesi olarak sizler için hem estetik merkezlerini, estetik cerrahlarını, estetik hastanelerini ve estetik operasyonlarını araştırıp sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Septum Deviasyonu Fiyatları 2020 

MiaPlast Estetik Septum Deviasyonu
MiaPlast Estetik Septum Deviasyonu

MiaPlast Estetik Septum Deviasyonu Fiyatları 2020 burunun yapısına şekline daha önce herhangi bir burun ameliyatı geçirip geçirmediğine, nefes alma sorununa ve operasyonun hangi yöntemle yapılacağına göre değişkenlik gösterecektir. 2020 Septum Deviasyonu Fiyatını net öğrenmek için Op. Dr. Arda Katırcıoğlu tarafından ön muayene ve sizlerin nasıl bir burun yapısı istediğiniz belirtmeniz gerekmektedir.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

MiaPlast Estetik İletişim: Op. Dr. Arda Katırcıoğlu

Adres: Valikonağı Caddesi Bina No:73 Kat:7 Daire:7 Nişantaşı / Şişli – İSTANBUL

Tel: +90 212 296 74 42

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu