Estetik Ameliyatları

Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi Ben Aldırma

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ben Aldırma

İçindekiler

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ben Aldırma

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ben Aldırma
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ben Aldırma

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ben Aldırma operasyonları hastanenin estetik, plastik ve Rekonstrüktif cerrahi kliniğinde alanında uzman cerrah kadrosu tarafından yapılmaktadır. Benler gerek estetik gerekse de sağlık açısından istenmeyen et parçaları ve cilt izleridir. Maalesef bir çok estetik cerrah ve dermatologların hastalarına operasyon sonrası iz kalmaz sözlerine inanmayınız. Zira operasyon sonrası iz kalma olasılığı %90 nın üzerindedir. Fakat bazı ciltlerde belirginlik durumu daha düşüktür. Ülkemizde 2020 yılında yaklaşık 300,000 e yakın ben aldırma operasyonları yapılmıştır. Bizlerde bu yazımızda

Ben Aldırma Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Benler Hangi Durumda Tehlikeli Yaratmaktadır?

Devlet Hastanelerinde Ben Aldırma Fiyatları 2021

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği Doktorları

Konularını siz değerli ziyaretçilerimiz için araştırdık.

Ben Aldırma Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Ben Aldırma Ameliyatları Nasıl Yapılır?
Ben Aldırma Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Ben Aldırma, sadece estetik amaçlı yapılan bir operasyon değil aynı zamanda sağlık sorunları içinde Ben Aldırma Ameliyatları yapılmaktadır. Deri altında bulunan melaninlerin belli bir alanda toplanıp kümelenmeye başlaması ile vücudumuzda benler oluşmaktadır. Ben Aldırma işlemleri lazer yöntemi, radyofrekans yöntemi ve ameliyat en çok tercih edilen yöntemlerdir. Bizlerde en fazla kullanılan bu üç yöntemi siz değerli okuyucularımız için değerlendirdik. Hangi yöntemin kullanılacağı ön muayene sonunda doktorunuz tarafından belirlenmektedir.

Ameliyatla Ben Aldırma

Ameliyatla Ben Aldırma: Devlet hastanelerinde en fazla kullanılan yöntem olan Ameliyatla Ben Aldırma işlemi hem en güvenilir hem de en çok tercih edilen yöntemdir. Lokal anestezi yöntemi ile ameliyat alanı uyuşturulur. Alınacak benler vücuttan çıkarıldıktan sonra bu bölgeye dikiş atılır. Dikiş işlemi olduğu için aklınıza gelen ilk soru şüphesiz ki ameliyat bölgesinde iz kalacak mı? Sorusudur. Bir çok özel klinik ve doktor hastalarına ameliyat bölgesinde iz kalmayacak dese de aslına olan bu bölgelerde küçükte olsa iz kalacaktır. Bu durum aklınızda bulunsun.

Ameliyatla Ben Aldırma işlemi estetik amaçtan ziyade sağlık için yapılıyorsa alınan benler derhal patolojiye gönderilmelidir. Zira makalemizin de devamında bahsedeceğimiz tehlike arz eden benler maalesef kansere neden olabilmektedir.

Lazer ile Ben Aldırma

Lazer ile Ben Aldırma: Vücutta bulunan benler Lazer yöntemi ile alınacak ise benlerin mutlaka iyi huylu benler olması gerekmektedir. Lazer ışınları tarafından yakılan benler tek seansta tamamlanır. Uygulama öncesinde benin alınacağı bölgelere anestezi kremi sürülerek ben yakma işlemi sırasında hastanın acı çekmemesi sağlanır. Operasyon sonrası benin alındığı deri hızlıca iyileşir. İşlem sonrasında hasta sosyal yaşantısına devam eder.

Cilt ile aynı renkte olan benler lazer yöntemi ile alınmadığı gibi, hamile kadınlar, emziren anneler, ilaç kullanan ve ergenlik dönemindeki gençlere Lazer ile Ben Aldırma işlemi tavsiye edilmemektedir. Lazer ile Ben Aldırma işlemlerinde de küçükte olsa yine izler kalabilmektedir.

Radyofrekans ile Ben Aldırma

Radyofrekans ile Ben Aldırma: Bu yöntemle yapılan ben aldırma işlemlerinde elektrik enerjisi radyo dalgalarına dönüşür ve elde edilen enerji buharlaşır. Buharlaşma işlemi gerçekleştiğinde benler deriden ayrılır. Radyofrekans ile Ben Aldırma ile yapılan işlem sonunda herhangi bir dikiş işlemi yapılmasına gerek kalmaz.

En çok kullanılan üç yöntem olan Ameliyat ile ben aldırma, Lazer ile Ben Aldırma ve Radyo Frekans yöntemi ile ben aldırma işlemlerinde devlet hastanelerinde en çok tercih edilen yöntem şüphesiz ki ameliyatla ben aldırma işlemidir.

Benler Hangi Durumda Tehlikeli Yaratmaktadır?

Benler Hangi Durumda Tehlikeli Yaratmaktadır?
Benler Hangi Durumda Tehlikeli Yaratmaktadır?

Dermatologlar benleri A-B-C-D kriterine göre değerlendirmektedir.

(A )Asimetri: Simetri olmayan benlerdir. Benin ortasından çekilen sanal çizgi ile benin her iki kısmının da aynı olmasıdır. Aksi durumda olan benler tehlike arz etmektedir.

(B) Border: Kenar anlamına gelmekte ve benlerin kenarlarının düzenli olması gerekmektedir. şayet benlerin kenarlarında herhangi bir düzensizlik var ise bu zamanla artar ve maalesef ciddi sağlık sorunu oluşturabilir.

(C) Color: Ben rengi ve tonu da benin tehlike arz etmesini etkilemektedir. Ben içerisinde farklı tonda renklerin olması da büyük sağlık sorununa neden olabilmektedir.

(D) Dİametre: Ben çapının 6 mm’yi geçmesi durumunda mutlaka dermatoloğa başvurunuz. Aksi halde sağlık sorununun yaşanılması kaçınılmaz olur.

Bu özelliklerde olan benlere sahip kişilerin mutlaka uzman bir dermatoloğa başvurması gerekmektedir.

Devlet Hastanelerinde Ben Aldırma Fiyatları 2021

2021 Devlet Hastanelerinde Ben Aldırma işlemleri şayet sağlık açısından yapılıyorsa operasyon ücreti SGK tarafından karşılanmaktadır. Fakat operasyon sağlıktan ziyade estetik amaçlı yapılıyorsa operasyon ücreti hasta tarafından karşılanmaktadır. Özel hastane ve kliniklerde Devlet Hastanelerinde Ben Aldırma Fiyatları 2021 devlet hastanelerine oranla daha yüksek fiyatlara yapılmaktadır. Özel hastane ve kliniklerde 1 adet ben ortalama 150 TL – 300 TL arası değişen fiyatlarla alınmakta iken devlet hastanelerinde bu fiyatlar daha düşüktür. Devlet hastanelerinde estetik ve plastik cerrahlar genellikle cildiye doktorlarından rapor ister. Cildiyeden alacağınız raporla çok kolay şekilde Ben Aldırma işlemini yaptırabilirsiniz.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği Doktorları

DOÇ. DR. ÖZLEM ÇOLAK
UZM. DR. AYÇA ERGAN
UZM. DR. İLKER ÜSÇETİN
UZM. DR. TUĞÇE YASAK PAR

 

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim

(Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi)

Adres: Kaptan Paşa Mahallesi, Darülaceze Cad. No:27, 34384 Şişli/İstanbul

Tel: 0 212 314 55 55

Faks: 0212221 78 00

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu