Estetik AmeliyatlarıKarın Germe Estetiği

Op. Dr. Ali Mezdeği Karın Germe Ameliyatı

Op. Dr. Ali Mezdeği Karın Germe Ameliyatı

İçindekiler

Op. Dr. Ali Mezdeği Karın Germe Ameliyatı

Op. Dr. Ali Mezdeği Karın Germe Ameliyatı

Op. Dr. Ali Mezdeği Kimdir?

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Karın Germe Ameliyatı Teknikleri

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyatsız Karın Germe

Karın Germe Ameliyatı Yorumları

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Op. Dr. Ali Mezdeği Kimdir?

Karın Germe Ameliyatı
Karın Germe Ameliyatı

Op. Dr. Ali Mezdeği 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesine başlayıp 1997 yılında tıp eğitimini tamamladı. Uzmanlık alanını Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında yapmaya karar veren Op. Dr. Ali Mezdeği 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi anabilim dalında başladığı ihtisasını 2004 yılında başarılıyla tamamladı. Şu anda İstanbul Nişantaşı’nda kendine ait estetik kliniğinde hastalarına hizmet veren estetik cerrah Op. Dr. Ali Mezdeği hasta kabulüne devam etmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Karın Germe Ameliyatı Öncesi
Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Karın Germe Ameliyatı Öncesinde cerrahınız tarafından mutlaka yapılması gereken testler vardır. Bu testlerin yapılmasındaki amaç hastanın operasyon anında veya operasyon sonrasında olası bir olumsuz durumun yaşanmamasıdır. Ameliyat öncesinde estetik cerrahınız tarafından sizlere herhangi bir diyet ve spor programı tavsiye edilmemektedir. Zira diyet ve spor uygulamaları sonucunda kişi hedefine ulaşamamış olduğundan dolayı Karın Germe Ameliyatı uygulanmaktadır.

Operasyon öncesinde kullandığınız ilaçları ve alerjik durumunuzu mutlaka doktorunuza bildiriniz. Operasyondan yaklaşık 2 hafta öncesinden sigara ve alkol kullanımı ve kan sulandırıcı ilaçları kullanmayı bırakmalıdır. Hastanın Karın Germe Ameliyatı için hastanın gerek sağlık gerekse de psikolojik olarak ameliyata hazır olması gerekmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Teknikleri

Karın Germe Ameliyatı Teknikleri
Karın Germe Ameliyatı Teknikleri

Karın Germe Ameliyatı genellikle 2 farklı teknik ile yapılmaktadır. Bu tekniklerden en çok tercih edileni şüphesiz ki Total Karın Germe Ameliyatı iken diğer bir yöntem ise Mini Karın Germe Ameliyatıdır.

  1. Total Karın Germe Ameliyatı: Kesinlikle tam teşekküllü steril hastane ortamında yapılması gerekilen Total Karın Germe Ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Hastanın karın bölgesinde oluşan yağlanma oranı, sarkmalar, çatlalar ve operasyon sonunda hastanın göbek deliğinin yerinin değişmesi durumuna bağlı olarak Total Karın Germe Ameliyatı yaklaşık 2 – 2,5 saat sürmektedir. Operasyon genel anestezi altında yapıldığı için hasta operasyon anında herhangi bir ağrı ve acı hissetmeyecektedir.
  2. Mini Karın Germe Ameliyatı: Genel anestezi altında yapılan Mini Karın Germe Ameliyatı yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kısa süren bu operasyonlarda hastanın ameliyat sonrasında dren kullanılmasına gerek kalmaz. Doktorunuzun da onay vermesi ile hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir. Hastanın operasyondan sonraki gün dinlenmesi tavsiye edilir. Spor ve egzersiz faaliyetlerine operasyondan yaklaşık 1 ay sonra başlanılmalı. Total Karın Germe Ameliyatına oranla Mini Karın Germe Ameliyatı daha küçük alanlara uygulandığı için hastanın iyileşme süreci daha kısadır.

Op. Dr. Ali Mezdeği Yorumlar ve Şikayetler

İstanbul Estetik Cerrahlarından Op. Dr. Ali Mezdeği hakkında yapılan yorum ve şikayetleri Türkiye’nin önde gelen forum sayfaları ve şikayet sayfalarından araştırma yaptık. Estetik cerrah hakkında yapılan yorum ve görüşlerin çok büyük bir kısmının olumlu olduğunu;

Estetik Cerrahın operasyon öncesi hastaları ile yakından ilgilendiği cerrahın bilgili ve tecrübeli olduğunun bu aşamada birçok hasta tarafından belirtilmiştir. Zira hasta ve doktorun ilk buluşmada muayene aşamasında güven duygusu çok önemlidir.

Estetik cerrahın operasyon öncesi operasyon öncesinde kendi fikrini beyan ettikten sonra ettikten sonra hastanın da nasıl bir sonuç beklediğini operasyondan beklentisine önem vermesi hastalar tarafından belirtilen bir başka konudur.

Estetik cerrahın operasyon anında tüm bilgi ve tecrübesini operasyona aktarması, ameliyat alanının oldukça steril ve sağlıklı koşullarda olduğu da yine yorumlarda belirtilmiştir.

En önemli yorumlardan biri olan iyileşme döneminde cerrahın hastaları ile yakından ilgilenmesi gerek yüz yüze gerekse de görüntülü teknoloji yardımı ile iyileşme sürecini yakından takip etmesi bir çok hasta tarafından belirtilmiştir.

Estetik cerrah hakkında yapılan olumsuz görüş ise operasyon fiyatları ile ilgili iken estetik operasyon fiyatlarının İstanbul’da diğer illere göre biraz daha yüksek olduğunu belirtelim. Merdiven altı diye tabir edilen işletmeler ve hastane ortamı bulunmayan güzellik merkezlerinde yapılan operasyon ücretleri kıyaslanması sonucu bu yorumların yapıldığını düşünüyoruz. Estetik operasyon geçirmeyi düşünen hastaların mutlaka sağlık bakanlığı onaylı kliniklerde ve operasyonların ofis ortamında değil hastane ortamında yapıldığı işletmeleri tercih etmeleri çok önemlidir. Zira herkesin sağlıksız ortamlarda estetik operasyon geçirip hayal kırıklığının da ötesinde olumsuz sağlık sorunları geçiren bir tanıdığı vardır.

Estetik cerrah hakkında yapılan yorumları incelediğimizde İstanbul’da Estetik ve Plastik Cerrahi operasyonu geçirecek hastalar İçin Op. Dr. Ali Mezdeği alternatifler arasında değerlendirilebilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

2021 Karın Germe Ameliyatı Fiyatlarını sanal ortamda net olarak belirtmek maalesef imkansızdır. Zira operasyonun gerçekleştirildiği hastane, şehir, operasyonu gerçekleştiren doktor ve hastaya hangi Karın Germe Ameliyat Tekniğinin uygulanacağına göre fiyatlarda da farklılıklar oluşacaktır. Sizler net olarak Karın Germe Ameliyatı Fiyatlarını öğren için mutlaka doktorunuz ile iletişime geçiniz.

Op. Dr. Ali Mezdeği Randevu Al

Adres: Valikonağı cad. Atabey Apartmanı no : 81 Daire : 4 Nişantaşı / İstanbul

Tel: 0 212 241 3 241

Mobile: 0 543 241 3 241

Email: [email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu