Estetik AmeliyatlarıEstetik CerrahlarıGöz Kapağı Estetiğiİstanbul Estetik Cerrahları

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Göz Kapağı Estetiği

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Göz Kapağı Estetiği

İçindekiler

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Göz Kapağı Estetiği

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Göz Kapağı Estetiği

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Kimdir?

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

 Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Estetiği Sonrası iyileşme Dönemi

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2021

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Yorumlar ve Şikayetler

Başlıklarını siz değerli okuyucularımız için araştırdık. Hangi estetik operasyonu olursa olsun operasyon öncesi hem estetik cerrahınızı hem de estetik operasyonunu çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Öncelikle makalemizin ilk konusu olan İstanbul Estetik Cerrahlarından Op. Dr. Arda Katırcıoğlu’nu daha sonrada diğer bir konumuz Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı hakkında konuşalım.

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Kimdir?

Arda Katırcıoğlu Kimdir?
Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Kimdir

1997 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Op. Dr. Arda Katırcıoğlu, mezuniyetten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nı kazanıp uzmanlık eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Eğitim hayatı sonrasında 2003 – 2005 yılları arasında Ankara Özel Bayındır Hastanesinde çalıştıktan sonra şuanda kurucusu olduğu MiaPlast Estetik Merkezinde hastalarına hizmet vermeye başladı. MiaPlast Estetik Merkezinde son teknoloji ile üretilen cihazlar, modern klinik binası ve alanında uzman çalışma ekibi ile hastalara hizmet verilmekte.

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Uzmanlık Alanları

Göğüs Estetiği – Meme Estetiği

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Meme Küçültme
Göğüs Kası Ameliyatı Meme Dikleştirme
Meme Asimetrileri Meme Ucu Çöküklüğü
Meme Büyütme Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme
Jinekomasti

 

Vücut Estetiği

Bacak Estetiği Boyun Germe
Çarpık Bacak Estetiği Kol Germe
Kalça Estetiği Vaser Liposuction
Karın Germe Lazer Liposuction
Bacak Germe Yağ Enjeksiyonu

 

Yüz Estetiği

Yüz Germe Göz Kapağı Estetiği
Kaş Kaldırma Burun Estetiği
İple Yüz Germe Kepçe Kulak Estetiği
Çene Estetiği Alın Germe
Gamze Estetiği Yüz İmplantı

 

Genital Estetik

Erken Boşalma Tedavisi Penis Estetiği
Himenoplasti Vajinoplasti
Labioplastlar Vulva Augmentasyon

 

Botoks Uygulamaları

Botoks Uygulamaları Alın Botoksu
Botoks Fiyatları Çene Ucu Botoksu
Migren Tedavisi Dudak Botoksu
Göz Çevresi Botoksu Kaş Arası Botoksu

 

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Maddesi Göz Altı Işık Dolgusu
Dudak Dolgunlaştırma Yüz Dolgusu

 

Lazer Tedavileri

Ben Aldırma Leke Tedavisi
Çatlak Tedavisi Çil Tedavisi
Cilt Gençleştirme Doğum Lekesi
Dövme Silme Gebelik Lekesi
El Gençleştirme Göz Altı Morluğu Tedavisi
Karbon Peeling Güneş Lekesi
Varis Tedavisi Sivilce Tedavisi
Akne-Sivilce Tedavisi Yara İzi Tedavisi
Yanık İzi Tedavisi  

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz Kapağı Estetiği Nedir?
Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Başta yaş ilerlemesi olmak üzere genetik ve çevresel faktörlerden dolayı göz ve göz çevremizde çökmeler, morarmalar, göz kapaklarında düşüklük ve sarkmalar oluşabilmektedir. Bu deformeler kişinin yorgun ve uykusuz görünmesine neden olmaktadır. Böyle bir durumda ise kişi hem fiziksel hem de psikolojik olarak olumsuz etkilenir. Bu deformeleri yok etmek için kullanılan en etkili yöntem Göz Kapağı Estetiği Ameliyatıdır. Üst göz kapaklarında düşmeler ve sarkmalar oluşmakta iken alt göz kapaklarında ise torbalanmalar, morarmalar, çukurluklar ve kırışıkları oluşmaktadır. Bu deformeleri gidermek Göz Kapağı Estetiği ile mümkündür.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?
Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı öncesinde estetik cerrahınız tarafından ön muayenede göz çevreniz detaylıca incelenir ve ameliyat detayları belirlenir. Ön muayene sırasında hastanın göz kapaklarındaki deri fazlalıkları, hastanın göz kapaklarındaki kas dokusu, göz kapaklarındaki yağ oranı ve göz bölgesindeki şişlikler ve morarmalar belirlenir. Aynı zamanda operasyon öncesinde hastanın herhangi bir kronik rahatsızlığı, göz tansiyonu ve alerjisi olması estetik cerrahınız tarafından değerlendirilip operasyon planlanması ona göre yapılır.

Göz Kapağı Ameliyatı şayet sadece üst göz kapağı ameliyatı olarak planlanmış ise lokal anestezi, sadece alt göz kapağı operasyonu ise genel anestezi veya sedasyon anestezi, her iki göz kapağına operasyon yapılacak ise genel anestezi ile ameliyat gerçekleştirilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı kaslarının deformesi sonucunda üst göz kapakları düşmektedir. Bu deforme kişide yorgun ve uykusuz görünüme neden olmaktadır. Üst göz kapaklarında bollaşan, sarkan deriler, göz kapağında bulunan kas dokuları ve yağ dokuları alınıp göz kapağı gerdirilir. Üst Göz Kapağı Estetiğinde fazla derinin tamamı alınıp gerdirilen göz kapakları daha canlı ve dinç bir görünüme sahip olacaksınız.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Kirpiklerin hemen altına açılan kesi ile sarkan deri, kas dokusu ve yağ dokusu alınarak göz kapağı gerdirilir. Alt Göz Kapağı Ameliyatı, üst göz kapağı ameliyatına oranla daha kapsamlı bir operasyondur. Bu operasyonda göz kapağı kasları yukarı doğru asma tekniği ile yapılıp göz kapağının aşağı doğru açılanması engellenir. Hastanın genç olması ve alt göz kapaklarında fazla deri sarkması yok ise deri kesimi olmadan göz kapakları iç tarafından açılan küçük bir kesi ile torbalanmalar alınır. Böylece hastanın göz kapaklarının dışında bir kesi olmadan ve hastanın göz kapaklarındaki kas yapısı bozulmadan operasyon tamamlanır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası iyileşme Dönemi

Göz Kapağı Estetiği Sonrasında hastanın gözlerinin açık kalmakta hasta etrafını görebilmektedir. Göz kapaklarına ince medikal bantlar kullanarak gözlerin açık kalması sağlanmaktadır. Göz kapakları yapı olarak gevşek oldukları için iyileşme süreçleri çok hızlıdır. Fakat ameliyat sonrasında hastanın göz çevresinde morarmalar ve şişlikler oluşabilmektedir. Bu durum olağan olup doktorunuzunda tavsiyesi üzerine soğuk pres ile bu şişlikler, morarmalar ve ödemleri azaltabilirsiniz. Ameliyat sonrası hafifte olsa batma, acı ve göz kapaklarında kanama oluşabilmekte. Bu olumsuzluklar da yine estetik cerrahınızın tavsiye ettiği ağrı kesici ve antibiyotikler ile azaltılabilir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası iyileşme Döneminde hastanın yastık seçimi de oldukça önemlidir. Başın yukarıda tutulmasını sağlayan yastıkları kullanmanız ödem ve şişliklerin azalmasını sağlamaktadır. Göz Kapağı Ameliyatında en çok çekinilen veya korkulan iz konusudur. Ameliyat sırasında kesiler küçük olmakla beraber kesiler göz kapak kıvrımlarına atıldığı için belirgin iz kalmamaktadır. İzler göz kapağı kıvrımlarına gizlenmekte olup dikkatli bakıldığı zaman bile zor fark edilecek şekilde küçük izler kalmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2021

Sağlık bakanlığının aldığı karar sonucunda estetik operasyon fiyatlarının sosyal medyadan paylaşılması yasaklanmıştır. Ayrıca estetik operasyonlarında değişken faktörlerin fazla olması nedeniyle internet ortamında net fiyat vermek olanaksızdır. Sizlerde Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2021 net olarak almak için mutlaka estetik cerrahınız Op. Dr. Arda Katırcıoğlu tarafından ön muayene olduktan sonra cerrahın sizlere uygulayacağı teknik, hastanın göz kapağı durumu gibi faktörler göz önüne alınarak net fiyat alabilirsiniz.

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu Yorumlar ve Şikayetler

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu hakkında yapılan Yorumlar ve Şikayetleri, Türkiye’nin önde gelen forum sayfaları, şikayet ve doktor sitelerinden inceledik. Op. Dr. Arda Katırcıoğlu hakkında yapılan yorumların genelinin olumlu olduğunu belirtelim. Peki Op. Dr. Arda Katırcıoğlu hakkında yapılan yorumların özellikleri nelerdir?

Yorumların genelinde estetik cerrahın hastaları ile hasta doktor ilişkisinin çok iyi ve samimi olduğunu belirtelim. Bir çok kişi bu durum hakkında olumlu görüşlerde bulunmuştur. Özellikle ön muayene anında Op. Dr. Arda Katırcıoğlu hastalarının da fikrini alması ve hastaları ile operasyonu istişare etmesi bir çok estetik cerrahta olmayan özelliktir.

Yapılan yorumların bir başka özelliği ise estetik cerrahın estetik operasyonlarına hakim olması ve operasyonlar üzerinde bilgi ve tecrübesini operasyonlara başarılı şekilde uygulamasıdır. Operasyonlara hakim olması hastaların rahat olmalarını sağlamakta ve buda operasyonunun başarısını etkilemektedir.

Yine yapılan yorumların yoğun olduğu başka bir konu ise operasyon sonrasında estetik cerrahın hastaları ile ilgisinin yoğun şekilde devam etmesidir. Yani iyileşme döneminde hasta ile yüz yüze veya görüntülü görüşmeler ile yakından takip etmesi Op. Dr. Arda Katırcıoğlu hakkında yapılan olumlu görüşlerdendir.

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu hakkında dikkat çeken en çok bir yorumla makalemizi sonlandıralım. MiaPlast Estetik Kliniğine gelen her hastayı müşteri olarak değil misafir olarak ağırlayan Op. Dr. Arda Katırcıoğlu ve ekibi İstanbul’da estetik operasyonu düşünen hastalar için alternatiflerden biri olabilir.

Ülkemizde merdiven altı diye tabir edilen estetik kliniği veya güzellik merkezlerinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bu tür işletmelerde yapılan estetik operasyonları fiyat olarak her ne kadar uygun olsa da maalesef sonuç olarak ciddi sağlık sorunları yaşatmaktadır.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler hiçbir hastalığın tanı, teşhis ve tedavisinde kullanılan bilgiler olmamakla beraber herhangi bir komplikasyon durumunda mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Op. Dr. Arda Katırcıoğlu İletişim

Adres: Valikonağı Caddesi Bina No:73 Kat:7 Daire:7 Nişantaşı / Şişli – İSTANBUL

Tel: +90 212 296 74 42

Eposta: [email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu