Estetik AmeliyatlarıMeme Estetiği

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU Meme Büyütme

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU Meme Büyütme

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU Meme Büyütme
Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU Meme Büyütme

Onlineestetik aracılığı ile ülkemizde ve yurtdışında çalışan tüm estetik ve plastik cerrahları hakkında bilgi alabilir ve olanların adreslerine ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Estetik ve plastik hekimlerinin hangi alanda uzman olduklarını ve en çok hangi alanda başarılı olduklarını portalımızda sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda alanında uzman plastik ve estetik cerrahları hakkında sitemizde yer alan yorumları okuyarak da hekimlerin başarıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU Meme Büyütme Estetiğine değinmeden önce Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU hakkında küçük bilgiler vermek yararınıza olacaktır.


Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU Kimdir?

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU
Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU

1975 yılında Gaziantep’te doğan Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı ihtisasını da tamamladıktan sonra Ankara Etimesgut Askeri Hastanesinde Plastik Cerrahi uzmanı olarak görev aldı.

Gerek yurt içinde gerekse de yurtdışında birçok estetik ve plastik cerrahi konulu eğitimlere ve konferanslara katılan Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU İstanbul Nişantaşı’nda kendine ait estetik kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU 2014/2015, 2015/2016 ve 2017/2018 yıllarında İstanbul’da en fazla Meme Protez operasyonu yapan estetik cerrah ödülünü almaya hak kazandı.


Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU Meme Büyütme

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU Meme Büyütme
Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU Meme Büyütme

Meme büyütme estetiği son zamanlarda en çok talep edilen estetik operasyonlarının başında gelmektedir. Genetik, hamilelik, emzirme ve yaş ilerlemesi gibi nedenlerden dolayı kadınların göğüslerinde sarkmalar ve küçülmeler meydana gelebilmektedir. Bu özelliklere sahip olan kadınların göğüslerinin boyutlarını beğenmedikleri için cerrahi yöntem ile silikon protezler kullanılarak hastanın istediği ebatlarda meme büyütme estetiği yapılabilir.

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU Nişantaşı’nda kendine ait klinikte gerçekleştirdiği meme büyütme ameliyatında hastanın istediği ebatların yanında hastanın boyu, kilosu ve göğüs kafesi yapısına uygun bir şekilde protez hazırlayıp operasyonu yapmaktadır. Zira hastanın istediği ebatlarda silikon protezler uygulandığı zaman hastada orantısız bir görüntüye neden olabilir. Bu sebepten dolayı ön muayene için Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU kliniğinde silikon protezin ebatları belirlenir.


Meme Büyütme Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU tarafından yapılan Meme Büyütme veya diğer bir ismi ile Göğüs Büyütme Ameliyatlarında oluşabilecek izler en aza indirgenir. Meme Büyütme Ameliyatı düşünen her kadının en fazla çekindiği konuların başında gelen iz kalma durumu sizleri korkutmasın. Zira operasyon meme altından atılan kesiler ile yapıldığı izler meme altında saklanır ve tamamen yok olmasa da zamanla belirtisi azalır.


Kimlere Meme Büyütme Estetiği Yaptırılır?

Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınlar

Göğüs büyütmede simetriyi sağlamak isteyen kadınlar

Doğum sonrası emzirme döneminde göğüslerinde hacim kaybı yaşayan kadınlar

Daha önce yapılan meme büyütme estetiğinde eskiyen protezlerin eskimesi veya protezin özelliğini kaybetmesi

Bu özelliklere sahip kadınlar meme büyütme estetiği yaptırabilirler.


Meme Büyütme Estetiği Süreci

Göğüs boyutu hastanın istekleri ve estetik cerrahınız Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU tarafından yapılan ön muayenede sizlerin de boy, kilo gibi özellikleriniz göz önüne alınarak sizlere en uygun protez silikon belirlenir. Böylelikle ameliyatın ilk adımı tamamlanır. Hastanın göğsünde sarkıklık var ise aynı zamanda hastaya göğüs dikleştirme operasyonu da yapılmaktadır. Doku gevşekliğinin fazla olduğu göğüslerde çok büyük protezlerin kullanılması belli bir zaman sonra hastada sarkmalara neden olacaktır.

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU tarafından yapılan Meme Büyütme Estetiği yaklaşık 1 saat sürmektedir. Meme başında, koltuk altından veya meme altından yapılan kesiler sonucu protezler yerleştirilir. Operasyon tamamlandıktan sonra hasta aynı gün taburcu edilir.


Meme Büyütme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Operasyondan sonra hastaya 15 günlüğüne kullanılacak özel bir sutyen giydirilir. 15 gün sonunda hasta sporcu sutyeni giyebilir. Yaklaşık 15 günde sporcu sutyeni kullanan hasta 1 aylık süre sonunda normal sutyene geçebilir. Operasyon sonrası hastada his kaybı yaşanabilir ve bu his kaybı geçici bir süreliğinedir. His kaybının uzun sürmesi durumunda mutlaka estetik cerrahınıza danışmanız gerekmektedir.

Operasyondan 3 gün sonra sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz. Operasyondan sonra 10 gün spor yapmamanız daha çabuk iyileşme ve toparlanma süreci oluşturur.


Meme Büyütme Estetiğinde Silikon Seçimi

Meme Büyütme Estetiğinde kullanılmak amacıyla üretilen içerisinde özel jel bulunan ve dışı silikon kaplı protezler kullanılmaktadır. Meme Büyütme Estetiğinde kullanılmak üzere 2 farklı silikon çeşidi kullanılır. Bu silikon çeşitleri

  1. Damla Silikon

Görüntü itibarıyla su damlacığını andırdığı için damla silikon adı verilmiş olup silikonun alt kısmı üst kısma oranla daha dolgun yapıdadır. Damla Silikonu tercih eden kadınlar küçük meme dokusuna sahip ve göğüs kafesi yapılı olan kadınlardır.

  1. Yuvarlak Silikon

Görüntü itibarıyla yarım küreyi andırdığı için bu ismi alan ve genellikle göğüs çatallarında daha dolgun dekolte isteyen ve kalın göğüs kaslarına sahip kadınlar tercih etmektedirler.


Meme Büyütme Estetiği Protezin Boyutu Neye Göre Belirlenir?

Hastanın isteğine

Doktorun tavsiyesine

Meme dokusuna

Göğüs kafesinin yapısına

Göğüs sarkıklığına

Kasların durumuna

Deri kalınlığına

Bu özelliklere göre protez boyutu belirlenir.


Meme Büyütme Estetiği Fiyatları

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU tarafından yapılan meme büyütme estetiği fiyatları kullanılacak silikona, uygulanacak yönteme ve hastanın göğüs yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Net fiyat almak için Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU kliniğinde ön muayene yaptırdıktan sonra Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU tarafından net fiyat verilecektir.


Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

Adres: Harbiye mah. Bostan sokak, No:2. Göksun Apt. Kat: 6 Daire: 6    Nişantaşı

Şişli / İstanbul

Telefon: +90 552 215 51 01

+90 541 500 53 05

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu