Meme EstetiğiEstetik Ameliyatları

Op. Dr. Görkem Çalışkan İzmir Meme Dikleştirme

İçindekiler

Op. Dr. Görkem Çalışkan İzmir Meme Dikleştirme

Op. Dr. Görkem Çalışkan İzmir Meme Dikleştirme veya diğer bir adıyla Göğüs Dikleştirme Ameliyatı aşırı kilo alıp verme sonrası, emzirme döneminde ve ilerleyen yaşlarda yer çekiminin de etkisiyle sarkan göğüs dokusunu yapılan cerrahi müdahale ile tekrar dikleştirme işlemidir. Böylece sarkan ve kırışık görünen memeler cerrahi müdahale ile tekrar toparlanıp eski haline dönmektedir. İzmir Meme Dikleştirme veya Göğüs Dikleştirme ameliyatından önce estetik cerrah Op. Dr. Görkem Çalışkan hakkında küçük bilgiler verdikten sonra ana konumuza devam edeceğiz.

Op. Dr. Görkem Çalışkan

Op. Dr. Görkem Çalışkan İzmir Meme Dikleştirme
Op. Dr. Görkem Çalışkan İzmir Meme Dikleştirme

2007 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olup girdiği TUS sonrası genel cerrahi bölümünü kazandı. Genel cerrahi bölümünde 10 aylık asistanlık sonrası tekrar girdiği TUS sınavında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi bölümü ana biliminde uzmanlık eğitimini aldı. Uzmanlık eğitiminden sonra bir çok devlet hastanesinde görev aldı. Şu anda İzmir Bayraklı da kendine ait estetik kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmekte.

 

İzmir Meme Dikleştirme Ameliyatı

İzmir Meme Dikleştirme Ameliyatı
İzmir Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dikleştirme Ameliyatı- Göğüs Dikleştirme Ameliyatı son zamanlarda en çok tercih edilen estetik ameliyatlarının başında gelmektedir. Op. Dr. Görkem Çalışkan tarafından yapılan Göğüs Dikleştirme Ameliyatı bir çok farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Hastaya hangi yöntemlerin uygulanacağı ön muayene sırasında hastanın göğsünde oluşan sarkmalar ve meme hacmine göre hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir.

Meme sarkmasıyla birlikte göğüslerde hacim kaybı da var ise bu durumda Meme Dikleştirme Ameliyatının yanında meme protezi uygulaması ile birlikte kombineli şekilde yapılmaktadır. Böylece daha dolgun ve daha hacimli göğüslere sahip olabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme Dikleştirme Ameliyatı genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Göğüs Dikleştirme Ameliyatı kullanılan tekniğe göre 2 – 4 saat sürmektedir. Göğüslerde sarkmaların oranı düşük ise meme altından açılan küçük kesiler ile silikon protez konmakta. Genel anestezi yöntemi uygulandığı için hasta operasyon sırasında herhangi bir acı hissetmez.

Meme Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci

Meme Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci uygulanan tekniğe bağlı olarak 2 – 4 gün sürmekte. Operasyon sonrası hastada ağrılar oluşabilmekte. Doktorunuz Op. Dr. Görkem Çalışkan tarafından sizlere tavsiye edilen antibiyotikler ile ağrılarınız geçecektir. Yine operasyon sonrası hastanın göğüslerinde ödem, şişkinlik ve morarma oluşabilmekte. Ödemlerde belli bir müddet sonra geçmekte. Olumsuz durum olması durumunda mutlaka doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Göğüslerin istenen boyutlara ve dikleşmesi yaklaşık 45 gün sürmektedir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı sırasında meme başı çevresine yada meme çizgilerinin altına atılan küçük kesiler maalesef az da olsa iz bırakmakta. Bu izler meme çizgisinin altına veya meme başı çevresine atıldığından dolayı izler çok görünür olmamaktadır. Yaklaşık 3 ay sonunda izler yavaş yavaş kapanıp cilt rengine dönmekte.

Ameliyatsız Meme Dikleştirme Ameliyatı Var mı?

Maalesef Göğüs Dikleştirme Ameliyatı cerrahi işlem uygulanarak yapılmakta ve sarkmış göğüs ve göğüs dokularını ameliyatsız herhangi bir yöntem ile toplamak ve dikleştirme operasyonu yapmak imkansızdır.

2020 İzmir Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

2020 İzmir Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları
2020 İzmir Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

2020 İzmir Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatlarını sanal ortamda vermek olanaksızdır. Zira doktorunuz Op. Dr. Görkem Çalışkan kendi muayenesinde ön muayene sonucu uygulanacak yöntem, hastanın göğüslerindeki sarkma durumu gibi etmenler 2020 Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatlarını belirtmektedir.

Op. Dr. Görkem Çalışkan Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli okuyucularımızdan da Op. Dr. Görkem Çalışkan tarafından gerçekleştirdiğiniz estetik operasyonlar, operasyonların başarısı, estetik cerrahın gerek operasyon sırasında gerekse de operasyon sonrası ilgi ve tutumunu belirtmek adına objektif Yorumlar ve Şikayetlerinizi sayfamızın alt kısmındaki yorumlar kısmına yazarak görüş bildirebilirsiniz.

İzmir Meme Dikleştirme Ameliyatı Yorum ve Şikayetler

Meme Dikleştirme Ameliyatı objektif yorumlarınızı ve şikayetlerinizi sayfamızın alt kısmındaki yorumlar kısmına yazarak görüş bildirebilirsiniz. Böylece Göğüs Dikleştirme Ameliyatı olan kişilere fikir vermiş olacaksınız.

Op. Dr. Görkem Çalışkan İletişim

Adres: Centrio İş Merkezi C Blok Bayraklı / İZMİR

Tel: 0532 570 25 18

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu