Estetik AmeliyatlarıEstetik Cerrahlarıİstanbul Estetik CerrahlarıYüz Estetiği

Op. Dr. Osman OYMAK ile Yüz Germe

Op. Dr. Osman OYMAK ile Yüz Germe

Op. Dr. Osman OYMAK
Op. Dr. Osman OYMAK ile Yüz Germe

Op. Dr. Osman OYMAK ile Yüz Germe hakkında bilgi vermeden önce Op. Dr. Osman OYMAK hakkında kısa bilgilere sahip olmak yararınıza olacaktır.

Hakkında

1956 yılında Paris’te doğan Op. Dr. Osman OYMAK Çapa Tıp Fakültesinde tıp eğitimi alıp Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ihtisasını da yine aynı üniversitede yani Çapa Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. Yurtdışında üst ihtisasını tamamlayan Op. Dr. Osman OYMAK üst ihtisas için Amerika’da yüz felci üzerine çalışmalar yapmıştır.

1991 yılından itibaren kendine ait estetik ve plastik cerrahi kliniğinde hastalarına hizmet veren Op. Dr. Osman OYMAK’ın estetik üzerine makalelerinin yanında Meme Protezleri, Liposculpture ve Kontesi Kim Gerdi adlı kitapları da vardır.

Estetik cerrahide bir çok alanda kendini geliştiren Op. Dr. Osman OYMAK bir çok estetik operasyonunu kendine ait estetik ve plastik cerrahi kliniğinde gerçekleştirmektedir. Op. Dr. Osman OYMAK Nişantaşı’nda kendine ait estetik kliniğinde yaptığı estetik operasyonlarını sıralayacak olursak;

Op. Dr. Osman OYMAK Uzmanlık Alanları

Yüz Estetiği

Yüz Germe

Mini Facelift

Yağ Enjeksiyonu

Üst Göz Kapağı Ameliyatı

Alt Göz Kapağı Ameliyatı

Mastopeksi

Burun Ameliyatı

Kepçe Kulak

Kök Hücre Tedavileri

Meme Estetiği

Meme Büyütme

Meme Dikleştirme

Meme Küçültme Ameliyatı – Reductıon Ameliyatı

Jinekomasti – Erkek Meme Estetiği

Vücut Estetiği

Liposuction

Yağ Enjeksiyonu

Karın Germe

Mini Karın Germe

Op. Dr. Osman OYMAK ile Yüz Germe

Op. Dr. Osman OYMAK ile Yüz Germe
Op. Dr. Osman OYMAK ile Yüz Germe

Özellikle yaşlanmaya bağlı olarak yüz bölgesinde kırışıklıklar ve çatlakların oluşmaya başlanması can sıkıntısına neden olmaktadır. Bu can sıkıntısı da kişiyi Yüz Germe Estetiğine yöneltmektedir.

Yüz dokusunda ve yüz adalelerinde meydana gelen sarkmalar ve kırışıklıklar kişiyi estetik görünümden uzaklaştırır. Yüz Germede ama sarkan dokuları kaldırıp gerginleştirmek ve yüzde bulunan fazla derinin ve fazla yağların alınması ile gergin bir yüz hattına sahip olmaktır.

Op. Dr. Osman OYMAK ile Yüz Germe operasyonları birkaç farklı metotla yapılmaktadır.  Kırışıklıkları 2 ye ayıran Op. Dr. Osman OYMAK sarkmaların neden olduğu yüz kırışıklıkları ve mimik kaslarının neden olduğu yüz kırışıklığı ayırımı yapmakta ve Yüz Germe Estetiğini de bu nedenlere bağlı olarak farklı metotlar uygulayarak yapmakta.  

a. Sarkmaların Neden Olduğu Yüz Kırışıklıkları Tedavisi:

Op. Dr. Osman OYMAK ile Yüz Germe
Op. Dr. Osman OYMAK ile Yüz Germe

Op. Dr. Osman OYMAK tarafından yapılan Yüz Germe eğer Sarkmaların Neden Olduğu Yüz Kırışıklıklarından dolayı operasyon yapılıyor ise lifting yöntemi ile yüz kırışıkları toparlanır ve yüz gerginleştirilir. Lifting yönteminde sarkmış olan deriler yukarı doğru gerginleştirilerek yapılan operasyondur. Sarkmaların neden olduğu kırıklıklar ve deformasyonlar için maalesef tek ve etkili olan yöntem Liftingdir.

Sarkmaların Neden Olduğu Yüz Kırışıklıkları Tedavisinde tek istisnai bölge vardır ki o bölgede alın bölgesidir. Alın bölgesinde bulunan deri yapısı kalın bir yapıda olduğu için bu bölgede yaşanan sarkmalar blok halinde gerçekleşir ve kaşlarında aşağı doğru inmesine neden olur. Alın bölgesindeki sarkmalar deri katlamasına neden olmaz. Alın bölgesinde gerdirme yöntemi küçük kamera yöntemi ile gerdirme yapılır.

b. Mimik Kaslarının Neden Olduğu Yüz Kırışıklıkları Tedavisi:

Mimik Kaslarının Neden Olduğu Yüz Kırışıklıkları Tedavisinde kasları daha az çalışır hale getirip cerrahi müdahale ile kasın kesilmesi veya botoks yöntemi ile tedavi edilir.

Endoskopik Tekniği İle Yüz gerdirme operasyonlarında yeni oluşan kırışıklıklar endoskopik cihazlar ile yapılan operasyonlardır. Yaklaşık 2 saat süren Yüz Germe operasyonları en çok tercih edilen estetik operasyonlarının başında gelir. Yüz bölgesi en dikkat çekici bölge olması nedeniyle bir hayli önemli olan Yüz Germe operasyonlarında Op. Dr. Osman OYMAK estetik dünyasında kendini kanıtlamış bir isim olarak dikkat çekmekte.

Op. Dr. Osman OYMAK Muayenesi

Adres: Tesvikiye Cad. Bayer Apt. No:63 Kat: 6, 34365 Nişantaşı İstanbul

Tel: 0 212 230 97 97

Fax: 0 212 240 59 04

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu