Burun EstetiğiEstetik AmeliyatlarıEstetik Cerrahlarıİstanbul Estetik Cerrahları

Op. Dr. Tamer Şakrak Burun Estetiği (Rinoplasti)

Op. Dr. Tamer Şakrak Burun Estetiği

İçindekiler

Op. Dr. Tamer Şakrak Burun Estetiği

Op. Dr. Tamer Şakrak Burun Estetiği, Op. Dr. Tamer Şakrak Kimdir? Burun Estetiği (Rinoplasti), Septum Deviasyonu Nedir? Septoplasti Nedir? Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır? Burun Estetiği Teknikleri, Burun Estetiği Sonrası İyileşme Dönemi, Burun Estetiği Fiyatları 2021, Op. Dr. Tamer Şakrak Yorumları konularını siz değerli okuyucularımız için araştırdık.

Op. Dr. Tamer Şakrak Kimdir?

Op. Dr. Tamer Şakrak, 1994 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde lisans eğitimi almaya başladı. 2004 yılında lisans eğitimi aldığı Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi anabilim dalında eğitim aldı. Uzmanlık eğitimini 2010 yılında tamamlayan Op. Dr. Tamer Şakrak Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi alanında sayısız makale ve araştırma yazıları yazdı. Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanı ünvanlıyla hastalarına hizmet verdi. 2011- 2013 yılları arasında Eskişehir Acıbadem Hastanesinde estetik ve plastik cerrahi uzmanı olarak hastalarına hizmet verdi. 2013 – 2014 yılları arasında Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesinde başhekim ve Estetik, plastik cerrahi uzmanı olarak görev aldı. 2014 yılından itibaren kuruculuğunu yaptığı Regenplast Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniğinde dünyanın dört bir yanında gelen hastalarına hizmet vermektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)
Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti), estetik operasyonları içerisinde en çok tercih edilen ve gerek estetik gerekse de sağlık amaçlı yapılan bir operasyondur. Yüzümüzle uyumlu bir buruna sahip olmak ve daha sağlıklı nefes almak için yapılan Burun Estetiği (Rinoplasti) mutlaka alanında uzman estetik cerrahlarca yapılması son derece önemlidir. Bir çok farklı teknik kullanılarak yapılan Burun Estetiği Ameliyatı, teknolojinin gelişmesi ile birlikte ameliyatsız burun estetiği uygulaması da günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.

Septum Deviasyonu Nedir?

Septum Deviasyonu, hastanın nefes alıp vermede yaşadığı sıkıntılardır. Septum diye tabir edilen bölgenin ön kısmı kıkırdaklardan oluşmakta iken arka kısmı ise kemikli yapıdadır. Burun üzerinde yamukluk olması durumunda hastanın nefes alma sorunu yaşamasına neden olacaktır. Bu yamukluk sonucu oluşan nefes alıp verme sorununa da Septum Deviasyonu denir. Genel olarak insanlarına yüzde 70’ine yakınında Septum sorunu vardır. Septum Deviasyonu için yapılacak olan ameliyatlarda amaç septumun yamukluğu veya eğriliği değildir. Septumun bir burun kanalını daraltması ve bunun sonucunda hastanın daralan burun kanalından sürekli bir nefes alma sorunu yaşamasının önüne geçmektir.

Septoplasti Nedir?

Septum Deviasyonu sonucunda hastanın ileri derecede nefes alma sorununun cerrahi işlemler ile düzeltilmesi işlemine Septoplasti denir. Bu cerrahi müdahalede amaç Septum Deviasyonunda nefes almada sıkıntı yaratan bölgenin alınması değil buranın onarılmasıdır. Zira septumdan alınan parça zaman içerisinde burun çatısının çökmesine ve burunu taşıyan septumun zayıflamasına neden olacaktır. Septoplasti ve Burun Estetiği (Rinoplasti) arasındaki temek fark Burun Estetiğinin estetik amaçlı bir müdahale olması Septoplastinin ise sağlık sorununa bağlı olarak yapılan müdahale olması. Septoplasti operasyonlarının plastik cerrahlarca yapılması tavsiye edilmektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?
Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği (Rinoplasti) öncesinde doktorunuzla yapacağınız ön muayene sonucu nasıl bir burun yapısına sahip olmak istediğiniz, burun ile ilgili sağlık sorunlarının olup olmadığı, ameliyatın hangi teknik ile yapılacağı hasta ve estetik cerrah tarafından karar verilir. Karar alındıktan sonra simülasyon yöntemi ile hasta operasyondan sonra nasıl bir burun yapısına sahip olacağını bilgisayar ortamında görür.

Estetik operasyonların tümünde olduğu gibi Burun Estetiği Ameliyatında da operasyonu gerçekleştiren hekimin tecrübesi, bilgisi ve hasta doktor ilişkisi oldukça önemlidir. Zira ülkemizde estetik operasyonları maalesef güzellik salonları ve merdiven altı diye tabir edilen işletmelerde de yasal olmayan şekilde yapıldığı için dikkatli olunuz. Aksi taktirde estetik bir görünüme sahip olmak yerine sağlığınızda telafisi olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Burun Estetiği (Rinoplasti) işlemi genel anestezi yöntemiyle yapılmakta olup, operasyon süresi uygulanacak yöntem ve hastanın burnuna yapılan işleme göre 1 – 3 saat sürebilmektedir.

Burun Estetiği Teknikleri

Burun Estetiği Teknikleri
Burun Estetiği Teknikleri

Açık Teknik: Burun Estetiği Teknikleri arasında en çok tercih edilen yöntemdir. Çünkü bu yöntemle yapılan operasyonlarda burun üzerinde estetik cerrahınız çok geniş müdahale yetkisine sahiptir. Burun ucundan kesilen derinin kaldırıldığı kemik ve kıkırdaklar üzerinde işlem yapılır. Hasta ikincil, revizyon ve kıkırdak yetmezliği gibi nedenlerden dolayı Burun Estetiği Ameliyatı geçirecek ise Açık Teknik tavsiye edilir. Açık teknik ile yapılan Burun Ameliyatında avantaj cerrahın burun üzerinde sınırsız yetkisi iken dezavantajı ise burun üzerinde kesi izi kalması ve iyileşme sürecinin diğer yöntemlere oranla biraz daha uzun sürmesidir.

Kapalı Teknik: Açık Yöntem ile yapılan Burun Estetiği tekniğine oranla daha az tercih edilen Kapalı Teknik Burun Estetiğinde burun üzerine herhangi bir kesi yapılmadan operasyon yapılır. Burun içerisine müdahale ile yapılan Kapalı Teknik Burun Estetiği güçlü kıkırdak ve normal ciltlere sahip kişilerin ilk burun ameliyatlarında uygulanır. İyileşme süresinin kısa olması ve burun üzerinde herhangi bir kesi izi olmaması nedeniyle tercih edilebilir.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Dönemi

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Döneminde en çok merak edilen soruların başında operasyon sonrası ağrı hissi oluşur mu sorusudur. Ameliyatlar genellikle genel anestezi ile yapıldığı için hasta operasyon anında herhangi bir acı ve ağrı hissetmez. Fakat operasyon sonrası küçükte olsa bazı hastalarda ağrı ve acı hissi oluşur. Bu ağrılar için doktorunuzun sizlere önerdiği antibiyotikleri kullanabilirsiniz. Burun Estetiği Sonrası İyileşme Döneminde hastada ödem ve şişlikler de oluşabilmektedir. Olası bir durumdur ve genellikle uzun sürmez. Şayet uzun sürecek olursa da mutlaka doktorunuz ile irtibata geçiniz.

Burun Estetiği Sonrası değişim ise

Operasyon anında buruna takılan atel operasyonda 15 gün sonra çıkarılır.

Burun çevresindeki şişlik ve morluklar 3. Haftanın sonunda geçmeye başlar.

Burunun şekil almaya başlaması yaklaşık 3 ayın sonunda gerçekleşir.

Ortalama 7 – 9 ay sonunda burun istenen şekle gelecektir.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun Estetiği Fiyatları 2021 net olarak sizlere sunmak olanaksızdır. Zira operasyonu gerçekleştiren doktor, hastane, operasyonda kullanılan yöntem ve operasyonun hangi şehirde yapıldığı gibi değişken faktörler net fiyat vermemizi olanaksızlaştırır. Net fiyat almak için mutlaka doktorunuza ön muayene olmanız gerekmektedir. ön muayene sonucu net fiyat alabilirsiniz.

Op. Dr. Tamer Şakrak Yorumları

Op. Dr. Tamer Şakrak hakkında doktor siteleri, şikayet sayfaları ve forum sitelerini siz değerli okuyucularımız için araştırdık. Belirtmek isteriz ki doktorlar hakkındaki yorumlarda hiçbir doktorun instagram adreslerinden araştırma yapmamaktayız ve sizlere de tavsiye etmemekteyiz. Zira buralarda objektif yorumların olmadığını belirtelim.

Op. Dr. Tamer Şakrak hakkında yapılan yorumların genel itibarıyla iyi olduğunu ve estetik cerrah hakkında yapılan yorumların özelliklerine bakacak olursak;

Öncelikle hasta doktor ilişkisi açısından estetik cerrahın hastaları ile ikili ilişkilerinin oldukça seviyeli olduğunu hastaların estetik operasyonu hakkında isteklerini çok rahat dile getirdiklerini belirtelim. ikili istişare sonucunda estetik cerrah ile operasyon detayı belirlenir.

Op. Dr. Tamer Şakrak’ın gelen hastalara bir müşteri gözüyle değil misafir gözüyle baktığı bir çok yorumda belirtilmiş. Bu rahatlık hissi hastaların bir çoğu tarafından belirtilmiştir.

Op. Dr. Tamer Şakrak’ın estetik operasyonları hakkında tecrübe ve bilgisinin oldukça iyi olduğu yapılan yorumlardan anlaşılmaktadır. Buda operasyonlarının başarılı olmasını sağlamaktadır.

Bir çok estetik cerrah hakkında yapılan olumsuz görüşlerden biri olan istediğim estetik operasyonunu gerçekleştiremedik ve hayal kırıklığı gibi yorumlara hiç Op. Dr. Tamer Şakrak yorumlarında denk gelmedik. Estetik Cerrahın operasyon anındaki ilgisi operasyon sonrasında da devam etmekte olup iyileşme süreci yüz yüze veya görüntülü konuşmalarla takip edilmektedir.

Bir çok olumlu yorumlara denk geldiğimiz Op. Dr. Tamer Şakrak sizlerin de başta makalemizin konusu olan Burun Estetiği (Rinoplasti) olmak üzere diğer estetik operasyonlarında alternatif estetik cerrahlarınızdan biri olabilir. Operasyonlar ve fiyatlar hakkında daha net bilgi almak için;

Op. Dr. Tamer Şakrak İletişim

Adres: Dereboyu Cad. Bilim Sokak. Sun Plaza no:5 kat : -2 Maslak-Sarıyer / İstanbul

Telefon: +90 212 365 59 59

+90 541 378 38 45

E-Posta: [email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu