Uncategorized

Op. Dr. Ümit Hardal Burun Estetiği Yorumları

Op. Dr. Ümit Hardal Burun Estetiği Yorumları

İçindekiler

Op. Dr. Ümit Hardal Burun Estetiği Yorumları

Op. Dr. Ümit Hardal Burun Estetiği Yorumlarını aktif olarak kullanılan şikayet sayfalarında, forum sitelerinde ve doktor sayfalarında yapılan yorum, görüş ve eleştirileri siz değerli okuyucularımız için araştırdık. Özellikle İstanbul’da Burun Estetiği (Rinoplasti) operasyonu ve Revizyon Burun Estetiği düşünen hastalar için alternatif bir estetik cerrah olan Op. Dr. Ümit Hardal doktor listenizde yer alabilir. Dilerseniz önce estetik cerrahı tanıyıp daha sonrasında kendisi hakkında yapılan olumlu ve olumsuz yorumlara değinelim.

Op. Dr. Ümit Hardal Burun Estetiği Yorumları
Op. Dr. Ümit Hardal Burun Estetiği Yorumları

Op. Dr. Ümit Hardal Kimdir?

Op. Dr. Ümit Hardal Kimdir?

Op. Dr. Ümit Hardal, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev aldı. Daha sonraki yıllarda 2 yıl Alman Hastanesi 4 yıl da Kozyatağı Central Hospital de hastalarına hizmet verdi. Özellikle Burun Estetiği (Rinoplasti), revizyon burun estetiği, Fonksiyonel Burun cerrahisi, Burun Ucu Estetiği ve Sinüs cerrahisi üzerine aldığı eğitimler ve yaptığı operasyonlar ile adından sıkça söz ettirmiştir. Şu anda İstanbul Ataşehir’de kendine ait klinikte hasta kabulü ve muayenelerini gerçekleştirmekte olup ameliyatlar için ise anlaşmalı olduğu hastanelerde ameliyatları gerçekleştirmekte.

Op. Dr. Ümit Hardal Burun Estetiği Hasta Yorumları

Op. Dr. Ümit Hardal Burun Estetiği Hasta Yorumları

Özellikle Burun Estetiği ve Revizyon Burun Estetiğinde İstanbul’da en çok operasyon gerçekleştiren cerrahlardan biri olan Op. Dr. Ümit Hardal hakkında yapılan kadınların sıklıkla kullandığı form siteleri, Türkiye’nin en etkili olduğu Şikayet siteleri ve hastaların sıklıkla kullandığı doktor sayfalarından yapılan yorumları siz değerli okuyucularımız için araştırdık. Araştırmalarımızda estetik cerrahların kendi siteleri veya instagram sayfalarındaki araştırmalar yoktur. Zira buralarda yapılan yorumların sağlıklı bilgiler içermediğini düşündüğümüzden dolayı objektif yorumları değerlendirdik.

Öncelikle Op. Dr. Ümit Hardal hakkında kadınlarında sıklıkla kullandığı forum sayfalarında yaklaşık 40 yorumda değerlendirmelerde bulunulduğunu gördük. Yorumların sahipleri Burun Estetiği ve Revizyon Burun Estetiği operasyonları için Op. Dr. Ümit Hardalı tercih edenlerin yorumudur. Yorumlarda yaklaşık %90 lık bir kesimin estetik cerrah hakkında yapılan yorumlarda pozitif görüş bildirdiğini belirtelim. % 10 luk yorumlarda maalesef olumsuz görüşler yer alıyordu. Dilerseniz olumlu görüşler hakkında genel kanılardan bahsedelim.

Estetik cerrahın gerek bilgisi, tecrübesi, hastaya ilgisi ve gerekse de operasyonun akıbetinin iyi olmasından dolayı yorumlarda pozitif görüşler bildirilmiş. Şüphesiz ki estetik operasyonları sadece ameliyat anından oluşmuyor. Ameliyat kadar önemli bir durum ise iyileşme dönemidir. %10 luk olumsuz görüş bildirenlerin genel kanısı ise iyileşme döneminde uzun süren şişlik ve morlukların oluşması, burunda eğriliklerin giderilmemesi gibi yorumlardan bahsedilmiş. Olumsuz yorum bildirenler ok küçük bir kesim olsa da iyileşme sürecinde hastanın yanlış masajlar yapması ve yapılmaması gereken şeyler yapması da bu sürecin olumsuz geçmesine neden olabilir. Tabi ki bu olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına estetik cerrahınız çok iyi seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Türkiye’nin önde gelen şikayet sayfasını incelediğimizde estetik cerrah hakkında yapılan hiçbir olumsuz yorumlara denk gelmedik. Ayrıca doktor sayfalarında yapılan 10 görüşün tamamının da olumlu olduğunu belirtelim.

Peki Estetik Cerrahımı Seçerken Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

Peki Estetik Cerrahımı Seçerken Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

Öncelikle ön muayene sırasında cerrahınıza karşı bir güven hissetmeniz gerekmekte. Buda cerrahın sizlere ilgisi ve cerrahın sizlerin de isteklerini dinleyip dinlemediğine göre karar verebilirsiniz. Sizler isteklerinizi cerrahınıza iletin cerrahınız da kendi fikrini söylesin ve sizin isteklerinizi reddediyorsa nedenini söylemesini isteyin.

Mutlaka daha önce yaptığı operasyonlar ile ilgili bilgisayarlı ortamda referanslarını isteyiniz.

Operasyon fiyatlarını operasyon öncesi konuşmanızı tavsiye ediyoruz. Zira bir çok estetik cerrahın operasyon sonrası ek fiyatlar ile hastaları mağdur ettiğini hatta operasyonu yarıda bıraktıklarını unutmayın.

Belki de en önemlisi operasyon sonrası iyileşme sürecidir. Bir çok estetik cerrahta yaşanan sorun da bundan kaynaklanmakta. İyileşme sürecini konuşmanız gerekir. Zira iyileşme süreçleri 6 – 12 ay süren operasyonlar vardır. Bu yüzden pansuman, bakımlar ve masajlar gibi durumları operasyon öncesinden konuşmanızı tavsiye ediyoruz.

Sizlere güven veren estetik cerrahı seçerken bunlara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Op. Dr. Ümit Hardal İstanbul’da Burun Estetiği düşünen hastalar için iyi bir alternatif olduğunu ve kendisini alternatif cerrahlar listenize ekleyebilirsiniz.

Op. Dr. Ümit Hardal İletişim

Adres: Uphill Towers B Blok Kat:5 Daire: 27 Ataşehir / İstanbul

Tel: 0216 688 76 10

Whatsap: 0 541 256 10 10

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu