Burun EstetiğiEstetik AmeliyatlarıEstetik CerrahlarıSamsun Estetik Cerrahları

Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı Burun Estetiği

Burun Estetiği

Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı Burun Estetiği

Burun Estetiği konusunda Samsun’da tercih edilecek estetik cerrahlardan biri olan Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı Samsun Medical Park hastanesinde hastalarına hizmet vermektedir. Bu makalemizde siz değerli okuyucularımız için hem Samsun Medical Park Hastanesi estetik cerrahlarından olan Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı hem de makalemizin konusu olan Burun Estetiği konularına değineceğiz.

Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı

Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı
Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı

Samsun Acıbadem Hastanesi Estetik Cerrahlarından olan Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı Samsun’da estetik operasyonları konusunda adından sıkça söz ettirmiştir. 2015 yılında Artvin Devlet Hastanesinde hizmet veren estetik cerrah Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı 2009 – 2015 yılları arasında da Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet vermiştir. Şu anda Samsun Acıbadem Hastanesinde Estetik Cerrah olarak hastalarına hizmet vermekteler.

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği

Estetik Plastik Cerrahi Derneği

Samsun Tabip Odası

Mesleki derneklere ve odalara üyeliği bulunmaktadır. Makalemizin devamında Burun Estetiği konusuna değineceğiz.

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)
Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti) çok kapsamlı bir estetik operasyon olmakla beraber en çok tercih edilen estetik operasyonların başında gelmektedir. Şekil ve yapı olarak burun görüntüsünden memnun olmayan, kemerli, büyük ve sivri burun ucuna sahip olanlar ile birlikte nefes alıp vermede sorun yaşayan kişilere Burun Estetiği yapılabilmektedir.

Burun eğrilikleri olan kişilerde Septum Deviasyonu yani burun kıkırdak ve kemik eğriliği bulunmaktadır. Ülkemizde Burun Ameliyatı operasyonlarının bir çoğunun nedeni Septum Deviasyonu nedeniyle yapılmaktadır. Burun içerisinde oluşan bu eğrilik kişilerin nefes alıp vermelerini olumsuz şekilde etkilemektedir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Rinoplasti
Rinoplasti

Samsun Medical Park Hastanesinde gerçekleştirilen Burun Estetiği (Rinoplasti) operasyonları genellikle genel anestezi yöntemi uygulanarak yapılmaktadır. Operasyonun yapıldığı tekniğe göre operasyon 2 – 5 saat sürebilmektedir. Operasyonda kulak veya kaburgadan alınan kıkırdaklardan dolayı operasyon süresi uzayabilmektedir. 3 farlı teknikle yapılan Burun Ameliyatı teknikleri

Açık Teknik

Açık Teknik kullanılarak yapılan Burun Ameliyatları estetik cerraha oldukça geniş müdahale yetkisi sunmakla beraber cerrahın burun içerisinde yer alan kıkırdak ve burun dokusuna ulaşmak için burun delikleri arasında yaklaşık 3 – 5 mm lik bir kesi atmaktadır. Bu kesi yerinden burun cildi kaldırılıp cerrahi dokunuşlar yapılır. Açık Teknik kullanılarak yapılan operasyonlarda küçükte olsa bir iz kalmaktadır. Fakat dikkatli bakıldığı zaman fark edilecek olan bu izler zamanla belirginliğini azaltacaktır. Bu operasyondan çekinen hastaların çekinceleri hem iz konusu hem de açık teknikte burun cildinin kaldırılmasıdır. Bu çekincelere sahip olanlar için diğer bir yöntem ise Kapalı Tekniktir.

Kapalı Teknik

Kapalı Teknik kullanılarak yapılan Burun Estetiğinde hastaya buruna müdahale yetkisi sınırlı olmakla beraber hastanın burnuna herhangi bir kesi atılmaz. Kesi olmadığı için hastanın iyileşme süreci hızlıdır. Bu yöntem genellikle nefes alıp verme sorunu olan hastalara uygulanmaktadır.

Piezo Tekniği

Piezo tekniği ile yapılan burun ameliyatlarında Ultrasonik ses dalgaları kullanılmaktadır. Titreşimli ses dalgalar ile kemik ve kıkırdaklara müdahale edilir. Ses dalgaları ile kemik ve kıkırdaklar ses yardımı ile şekillenip kesilir.

Hastaya hangi yöntemin kullanılacağına estetik cerrahın ön muayenesi sonucu hastanın burun yapısı da dikkate alınarak estetik cerrah tarafından belirlenir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Çok fazla tercih ve tavsiye edilmese de Ameliyatsız Burun Estetiği yöntemleri de mevcuttur. Herhangi bir cerrahi müdahale olmadan yapılan operasyonlar ile sınırlı düzeyde burun üzerinde değişiklikler yapılmaktadır. Peki bu yöntemler nelerdir.

Burun Dolgusu

Burun Ucu Botoksu

İple Burun Ucu Kaldırma

2020 Burun Estetiği Fiyatları

2020 Burun Ameliyatı Fiyatları
2020 Burun Ameliyatı Fiyatları

2020 Burun Estetiği Fiyatlarını sanal ortamda vermek hem sağlık bakanlığının aldığı karar neticesinde yasaklanmış hem de sanal ortamda net fiyat vermenin olanaksız olduğundan dolayı sağlıklı fiyatlar verilmemektedir. Zira 2020 Burun Ameliyatları Fiyatlarını etkileyen çeşitli faktörler vardır. Bu faktörler hastanın burun üzerine uygulanacak olan müdahalenin türü, hangi yöntemin uygulanacağı, uygulamayı yapan estetik cerrah, hastane ve hatta şehre göre fiyat farklılıkları ortaya çıkabilmektedir. Sizlerde 2020 Burun Estetiği Fiyatlarını almak için estetik cerrah Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı veya Samsun Medical Park hastanesi ile aşağıda vereceğimiz iletişim adreslerinden iletişime geçebilirsiniz.

Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı Yorum, Şikayet

Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı hakkında gerek forum sitelerinde gerekse de doktor sitelerini araştırdığımıza kendisi hakkında çok fazla yoruma ve şikayetlere denk gelmedik. Sınırlı ve az sayıda yapılan yorumlarda özellikle Rinoplasti operasyonlarındaki başarısı ve hastaları ile yakından ilgilenmesi ve hastanın iyileşme döneminde de ilgili olduğunu belirtelim. Siz değerli okuyucularımızda Samsun Medical Park Hastanesi estetik cerrahı Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı hakkında yazımızın alt kısmında bulunan yorum kısmına yazarak estetik cerrah hakkında hastalara fikir verebilirsiniz.

Op. Dr. Yağmur Yaprak Balı İletişim ve Randevu

Samsun Medical Park İletişim

Adres: Mimar Sinan Mah. Alparslan Bulvarı, No: 17 Atakum Samsun

Çağrı Merkezi 444 44 84

Telefon 0 (362) 311 40 40

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu