Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği iple yüz germe yöntemidir. Bu yöntemin uygulanmasıyla yüzde daha çok doğal görünüm kazanma sağlanır. Örümcek Ağı Estetiği düz ya da kılçıklı ipler kullanılarak yapılan estetik modelidir. Örümcek Ağı Estetiği birçok isimle adlandırılmıştır. Bu isimler; Kontür Lifti, Siluet Lifti, Rus ipi, Aptos, Anti-ptos İp Lifti ve V Lifte olarak da adlandırılmıştır.

 

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ KİMLERE UYGULANIR

 

Örümcek Ağı Estetiği çeşitlerinden V LİFT Yüz Germe işlemi yüz bölgesinde yoğun sarkmalar oluşmamış ve derin çizgiler oluşmamış kişilere uygulanmaktadır. Bu yöntem genç ve dinamik görünmek isteyen ortalama 40-55 yaşları arasında olan erkek ve kadınlara uygulanabilir. Hafif bir estetik yöntemi olan V LİFT Yüz Germe yüzde çok fazla elastikiyet kaybı yaşatmaz

Örümcek Ağı Estetiği çeşitlerinden bir diğeri ise UNİ COG YÜZ ASMA işlemi ise yüzünde çok fazla elastikiyet kaybı olan derin kırışıklıklara sahip yaşı 55’ten fazla olan erkek ve kadınlara uygulanmaktadır. Gündelik yaşantısında yoğun çalışan ve yüz asma operasyonu yapmak isteyen bireylerin en fazla şikayet ettiği hususlardan biride uzun iyileşme süreci olan açık operasyonlardır. Bu şikayetleri olan bireyler için çok iyi bir yöntem olan UNİ COG YÜZ ASMA işlemi en ideal alternatif yöntemidir. Böylece hem uzun süren iyileşme sürecinden hem de doğal ve genç görünüm sağlayanların başvurması gereken bir yöntemdir. Kısacası UNİ COG YÜZ ASMA işlemi ilerlemiş yaşı olan yüzünde derin ve keskin çizgileri bulunan kişilerin başvurabileceği bir yöntemdir.

 

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ NASIL UYGULANIR

 

Örümcek Ağı Estetiği kılçıklı ve kalın iplerle yapılan ve kanül yardımıyla sarkan ve kırışan bölgelere tünel tekniği ile sarkan ve kırışan derinin altına yerleştirilmesiyle uygulanır. Yüz bölgesinde kırışan alana ince uçlu iğnelerle iplerin geçeceği yerler işaretlenir. Daha sonra ipler zikzak çizilerek belirlenen bölgeye yerleştirilir. Bu yöntem iplerin dokuya daha sıkı tutunmasını sağlar. Örümcek Ağı Estetiği lokal anestezi yöntemi uygulanarak yapılır. Daha sonra tedavi aşaması yatılarak tedaviye devam edilir ve iyileşme süreci başlar.

 

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ’NİN AVANTAJLARI

 

Örümcek Ağı Estetiği tedavi süresinin kısa sürmesi ve ameliyatsız bir yöntem olması sebebiyle diğer yüz germe estetiklerine göre avantajı olan Örümcek Ağı Estetiği’nin avantajı sadece bununla kalmaz. Tedavi sürecinde ağrı hissedilmemesi ve bu yöntemin tekrarlanabilir olması Örümcek Ağı Estetiği’nin bir başka avantajı olarak görülebilir. Sadece tedavi sürecinde değil elbette iyileşme sürecinde de birçok avantajı vardır. Tedavi sonrasında sosyal hayatınıza devam edebilir ve yüzünüze makyajınızı ve bakımınızı çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Çok kısa bir sürede iyileşme süreci olan Örümcek Ağı Estetiği tedavi sonrasında vücutta iz bırakmaz. İnce çizgi ve kırışıklıklar üzerinde oldukça etkili olan bu yöntem basit yan etkisi olmayan ve oldukça güvenilir bir yöntemdir.

 

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ’NİN GÜVENİLİRLİĞİ

 

Örümcek Ağı Estetiği uzmanlar ve tecrübeli doktorlar tarafından yapılırsa güvenli bir yöntemdir. Ciltte oluşabilecek küçük morluklar dışında başka bir sorunla karşılaşılmaz. Bu morluklarda buz tedavisi sonucu çözüme kavuşturulur. Operasyonda kullanılan PDO ameliyat ipleri kullanılmakta. Bu ipler hem sağlıklı hem de bir çok ameliyatta ameliyat ipi olarak ta kullanılmakta ve kendi kendine zaman içerisinde eriyebilen sağlık açısından hiçbir olumsuzluk yaratmayan iplerdir. Lokal anestezi yöntemi uygulandığı için gene anesteziye ihtiyaç duyulmamakta ve bu yüzden ağrısız sancısız ve ameliyatsız güvenilir bir operasyon geçirmenizi sağlar.

 

 

 

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ’NDEN SONRA YAPILMASI GEREKENLER

 

Örümcek Ağı Estetiği sonrasında operasyon bölgesinde olası şişlikleri önlemek amacıyla buz tedavisi yapılabilir. Eğer makyaj yapılacaksa kullanılan fırça ve aparatların temiz olmasına özen gösteriniz. Tedavi sonrası doktorunuzun size tavsiye edeceği nemlendirici kremleri kullanabilirsiniz. Güneş ışınlarının tedavi sonrasındaki aşamada cildinize zarar vermemesi için cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyunuz.  Tedavi hijyenik ortamda yapılırsa enfeksiyon kapma riski çok düşüktür. İşlem sonrasında cildinizde pansuman yapılmaz bu yüzden gündelik sosyal hayatınıza olumsuz bir etkisi yoktur. Cildinize yerleştirilen ipler ortalama 6 ay içerisinde erir ve cildinizde ligting mekanizması devreye girer. Kolajan üretiminizi destekleyici A ve C vitamini yanında özellikle yeşil sebzelerin tüketilmesi cildinize canlılık kazandırır. Örümcek Ağı Estetiği sonucunda cildinizdeki gerginliği ve çalılığı sizde fark edeceksiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu