HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

2023 yılı Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi beyin ve sinir cerrahisi doktorları, hasta vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Birçok vatandaş, bu bölümde görev yapan doktorların kim olduğunu merak ediyor ve bu bölümde hangi hastalıklara bakılıyor. İşte bu soruların cevapları yazımızda…

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

İçindekiler

Beyin ve Sinir Cerrahisi Hakkında

Beyin ve Sinir Cerrahisi, beyin, omurilik, sinir sistemi ve ilişkili yapılarla ilgili hastalıkların teşhis, tedavi ve cerrahi yöntemlerle tedavi edilmesiyle ilgilenen bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Beyin ve sinir cerrahları, karmaşık beyin ve sinir sistemine yönelik cerrahi prosedürleri gerçekleştirirler. İşte beyin ve sinir cerrahisi hakkında bazı temel bilgiler:

Uzmanlık Alanı: Beyin ve sinir cerrahları, beyin, omurilik, sinirler ve ilgili yapılarla ilgili cerrahi müdahaleler yaparlar. Beyin tümörleri, epilepsi, beyin kanaması, inme, beyin travmaları, omurga sorunları, sinir sıkışmaları, sinir yaralanmaları gibi çeşitli durumları tedavi edebilirler.

Cerrahi Prosedürler: Beyin ve sinir cerrahları, açık cerrahi veya minimal invaziv yöntemler kullanarak çeşitli cerrahi prosedürler gerçekleştirir. Örneğin, beyin tümörlerinin çıkarılması, epilepsi ameliyatları, beyin anevrizmalarının onarımı, omurga füzyonu ve disk cerrahisi gibi işlemler yapabilirler. Cerrahi müdahalelerin yanı sıra, bazı durumlarda beyin ve sinir cerrahları ilaç tedavileri veya diğer non-cerrahi tedavi seçeneklerini de kullanabilirler.

Tanı ve Görüntüleme: Beyin ve sinir cerrahisi, hastalıkların doğru bir şekilde teşhis edilmesi için tanı yöntemlerini kullanır. Bunlar arasında manyetik rezonans görüntüleme (MRG), bilgisayarlı tomografi (BT), manyetik rezonans anjiyografi (MRA), elektroensefalografi (EEG) ve diğer görüntüleme veya elektrofizyolojik testler yer alabilir.

Çalışma Alanları: Beyin ve sinir cerrahları, hastanelerde, kliniklerde veya özel pratisyenliklerde çalışabilirler. Aynı zamanda araştırma, öğretim veya akademik çalışmalara da katılabilirler.

Eğitim ve Uzmanlık: Beyin ve sinir cerrahları, tıp fakültesini tamamladıktan sonra cerrahi eğitimlerini tamamlayarak uzmanlık yaparlar. Genellikle genel cerrahi eğitiminden sonra beyin ve sinir cerrahisi alanına odaklanır ve bu alanda ek eğitim ve deneyim kazanırlar.

Beyin ve sinir cerrahisi karmaşık bir uzmanlık alanıdır ve profesyonel bir ekip gerektirebilir. Bu nedenle, tedavi gerektiren durumlarda bir beyin ve sinir cerrahıyla iletişime geçmek önemlidir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Beyin ve Sinir Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakar

Beyin ve sinir cerrahisi genel başlıkta aşağıdaki rahatsızlıkların teşhisi ve tedavisi ile ilgilenir;

– Beyin damar hastalıkları

– Beyin tümörleri

– Beyin kanamaları

– İnme

– Omurga hastalıkları

– Travma

– Çocukluk Çağı Beyin ve Sinir Hastalıkları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü

Marmara Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği; kurulduğu tarih olan 1986′ dan beri, gerek yetiştirdiği nice doktor ve bilim insanıyla, gerek tedavisini sağladığı sayısız hastasıyla Türk nöroşirurjisinin önde gelen kliniklerinden biri olmuştur. Klinik, 1992′ de Prof. Dr. M. Necmettin PAMİR tarafından üniversitenin Başıbüyük Yerleşkesinde kurulmuş olan Nörolojik Bilimler Enstitüsü ile bu alandaki katkılarını ileriye taşımıştır. Prof. Dr. M. İbrahim ZİYAL tarafından anabilim dalı başkanlığı sürdürülmekte olan kliniğin Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 26 yataklı bir servisi mevcuttur. Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi doktorları aşağıdaki alanlarda vatandaşlara hizmet vermektedir;

1- Beyin tümörleri ve kafa kaidesi cerrahisi

2- Beynin damarsal hastalıklarına yönelik cerrahiler: Anevrizma (damar balonlaşması), AVM (damar yumağı)

3- Omurga Cerrahisi: bel ve boyun fıtıkları, omurga kanalı daralması, omurga ve omurlilik tümörleri, skolyoz ve kifoz (omurga eğriliği) düzeltilmesi, omurga travmaları (boyun, sırt ve belde omurga kırıkları)

4- Çocuk hastalarla ilişkili beyin cerrahisi: Hidrosefali (beyinde su toplanması), gergin omurlilik sendromu, kraniosinostozis (kafatası şekil bozuklukları), çocukluk çağı beyin ve omurlilik tümörleri, çocukluk çağı epilepsi cerrahileri

5-Nöroendoskopi: Endoskopik hipofiz tümörleri, endoskopik hidrosefali (beyinde su toplanması) cerrahileri

6- Fonksiyonel beyin cerrahisi uygulamaları: Epilepsi cerrahileri, derin beyin stimülasyonu uygulaması (beyin pili), Stereotaktik biyopsi uygulamaları, ağrı pili uygulamaları.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi beyin ve sinir cerrahisi doktorları, uzman kadrosuyla hastalara hizmet vermeye devam ediyor. İşte uzman kadro;

– Prof. Dr. Mustafa İbrahim Ziyal

– Prof. Dr. Adnan Dağçınar

– Prof. Dr. Ferhat Harman

– Prof. Dr. Fatih Bayraklı

– Doç. Dr. Yahya Güvenç

– Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Sakar

– Uzm. Dr. Fatih Akbulut

– Uzm. Dr. Onur Erdoğan

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır

Bu bölümde hizmet veren doktorlara muayene olmak için alınacak randevu iki farklı yöntemle yapılır. Bunlardan bri tanesi 182 çağrı merkezini arayarak telefonla randevu alma yöntemidir. Telefonlar arayacağınız zaman kimliğinizin yanınızda olması ya da kimlik bilgilerini ezbere biliyor olmanız gerekmektedir. Uygun olan gün ve uygun olan hekimden randevu alabilirsiniz bu yöntemle.

Bir diğer randevu yöntemi ise Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu almak olacaktır. Online olarak alınacak bu randevu için öncelikle MHRS üzerinden üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra sildiğiniz hekime dilediğiniz gün uygun randevu varsa alabilirsiniz.

Online Randevu almak için tıklayın.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0216 625 45 45

Beykoz Devlet Hastanesi Üroloji Doktorları İçin Tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu