HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Doktorları

İstanbul’da yaşayan ve cilt hastalıkları için muayene olmak isteyen vatandaşlar, Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi cildiye doktorlarını araştırma devam ediyor. Dermatoloji olarak bilinen cildiye branşı, cilt hastalıklarının teşhis ve tedavisinde vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Peki Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi cildiye doktorları kimler? Hangi hastalıklara bakarlar? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi cildiye doktorlarına nasıl randevu alınır?

İçindekiler

Cildiye (Dermatoloji) Bölümü Hakkında

Cildiye bölümü, cilt, saç, tırnaklar ve diğer deri dokusuyla ilgili hastalıkları teşhis, tedavi ve önleme amacıyla uzmanlaşmış bir tıbbi uzmanlık alanıdır. Cildiye bölümü, dermatoloji olarak da bilinir. Cildiye uzmanları, cilt hastalıklarının yanı sıra cilt sağlığı, estetik dermatoloji ve kozmetik tedavilerle ilgilenirler.

Cildiye bölümü, geniş bir yelpazede cilt hastalıklarının tanısını ve tedavisini yapar. Bu hastalıklar arasında şunlar bulunabilir:

Akne: Ciltte sivilce oluşumu ve akne tedavisiyle ilgilenir.

Egzama: Ciltte kaşıntı, kızarıklık ve kuruluk gibi semptomlarla ortaya çıkan inflamatuar bir deri hastalığıdır.

Dermatit: Cildin bir alerjene veya tahriş edici maddeye karşı iltihaplanmasıdır.

Mantar Enfeksiyonları: Ciltte veya tırnaklarda mantar enfeksiyonlarının teşhis ve tedavisini yapar.

Deri Kanserleri: Melanom, bazal hücreli karsinom, skuamöz hücreli karsinom gibi deri kanserlerinin tanısı ve tedavisiyle ilgilenir.

Psoriasis: Ciltte kırmızı lezyonlar ve pul pul döküntülerle kendini gösteren kronik bir deri hastalığıdır.

Kellik (Alopesi): Saç dökülmesi veya saç hastalıklarının teşhis ve tedavisini yapar.

Güneş Hasarı: Güneş yanığı, güneş lekeleri ve diğer güneşe bağlı cilt hasarlarıyla ilgilenir.

Cildiye bölümü ayrıca cilt sağlığının korunması, cilt kanserinin erken teşhisi, cilt lezyonlarının incelenmesi, kozmetik işlemler (botoks, dolgu, lazer tedavileri vb.) ve cilt cerrahisi gibi konularda da hizmet verir.

Cildiye uzmanları, cilt hastalıklarını teşhis etmek için fiziksel muayene, hastanın hikayesini sorma, laboratuvar testleri ve cilt biyopsisinden yararlanabilirler. Tedavi yöntemleri arasında ilaç tedavisi, topikal kremler, lazer tedavileri, cerrahi işlemler ve diğer prosedürler yer alabilir.

Cildiye bölümü, cilt sağlığına odaklanan bir uzmanlık dalıdır ve çeşitli cilt sorunlarının teşhis, tedavi ve yönetiminde uzmanlaşmıştır.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Bölümü

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dermatoloji bölümde çeşitli cilt rahatsızlıkları ile ilgili tanı ve tadavi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Dahili tıp birimleri arasında yer alan Cildiye, cilt hastalıkları ve tedavisiyle ilgilenen tıp dalıdır. Deri bilimi olarak da adlandırılmaktadır. Hastanede Dermatoloji Bölümünde 4 hekim hekim görev yapmaktadır. Randevu alarak muayene olabileceğiz bu branşlarda randevu sisteminin nasıl çalıştığına da yazımızın devamında yer vereceğiz.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Doktorları

Cildiye bölümünde muayene olmak isteyen kadın ve erkek vatandaşlar, bu hastanede görev yapan doktorları araştırmaya devam ediyor. hekimlerin 4’ü de Profesör unvanına sahip. peki hangi doktorlar bu hastanede görev yapıyor işte listesi;

– Prof. Dr. Ayşe Deniz Yücelten (Anabilim Dalı Başkanı/ Klinik Koordinatörü)

– Prof. Dr. Aslı Feride Kaptanoğlu

– Prof. Dr. Dilek Seçkin Gençosmanoğlu

– Prof. Dr. Safiye Atlas Tülin Ergun

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır

Bu branşta hizmet veren doktorlara muayene olabilmek için randevu almanın iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri telefonla bir diğeri ise online olarak randevu alma sistemidir.

Telefonla randevu alabilmek için Alo 182 çağrı merkezini arayabilirsiniz. Hekimlerin uygun olması halinde dilediğiniz saat ve tarihte dilediğiniz hekime randevu alabilirsiniz.

Hastane de muayene olabilmek için bir diğer randevu sistemi ise online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden kimlik bilgilerinizi girerek üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra tekrardan kimlik numarası ve belirlediğiniz şifre ile bu sisteme dilediğiniz zaman girebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra dilediğiniz tarihte dilediğiniz hekime uygun randevu bulunuyorsa randevunuzu alabilirsiniz.

Randevu aldıysanız muayene saatinden en az 5 dakika önce muayene olacağınız kliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayınhttps://mhrs.gov.tr/vatandas/#/

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0216 625 45 45

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Doktorları İçin Tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu