HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk cerrahi doktorları üzerine kaleme aldığımız yazımızla sizlerleyiz. Çocuk cerrahi alanında hangi hastalıklara bakılır? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk cerrahi doktorları kimlerdir? Bu hastanede görev yapan doktorlara randevu nasıl alınır?

İstanbul’da yer alan Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, birçok farklı birimle hizmet vermeye devam ediyor. Bunlardan önemli bir tanesi de çocuk cerrahi kliniğidir. Bizlerde yukarıda yer alan sorular ve cevapları ile sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahi Doktorları

İçindekiler

Çocuk Cerrahisi Hakkında

Çocuk cerrahisi, çocuklarda doğuştan gelen veya sonradan gelişen cerrahi hastalıkların tanı, tedavi ve cerrahi müdahalelerini yapmayı hedefleyen bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Çocuk cerrahları, çocuklarda ortaya çıkan çeşitli cerrahi durumları ele alır. İşte çocuk cerrahisi hakkında bazı temel bilgiler:

Uzmanlık Alanı: Çocuk cerrahları, çocuklarda doğuştan gelen anomaliler, tıbbi durumlar veya kazalar sonucu oluşan cerrahi sorunlarla ilgilenirler. Bu durumlar arasında sindirim sistemi anormallikleri, üriner sistem problemleri, kas-iskelet sistemi sorunları, tıbbi olarak gereken genel cerrahi müdahaleler ve daha fazlası bulunur.

Cerrahi Prosedürler: Çocuk cerrahları, çocuklarda cerrahi müdahaleler gerçekleştirir. Bu müdahaleler arasında organ transplantasyonu, konjenital anomalilerin düzeltilmesi, tümörlerin çıkarılması, yaralanmaların tedavisi ve genel cerrahi prosedürler yer alabilir.

Çocuklara Özgü Yaklaşım: Çocuk cerrahisi, çocukların büyüme ve gelişme özelliklerini dikkate alır. Çocuk cerrahları, çocuklara özel cerrahi teknikler kullanır ve çocukların fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarına uygun bir yaklaşım benimser. Ayrıca, ailelerle ve diğer pediatrik uzmanlarla işbirliği içinde çalışarak, çocukların en iyi tedavi ve bakımı sağlamayı amaçlar.

Tanı ve Görüntüleme: Çocuk cerrahisi, çocuklarda doğru bir şekilde teşhis koymak için tanı yöntemlerini kullanır. Bunlar arasında ultrason, röntgen, manyetik rezonans görüntüleme (MRG) ve bilgisayarlı tomografi (BT) gibi görüntüleme testleri, laboratuvar testleri ve diğer tanısal prosedürler yer alabilir.

Çalışma Alanları: Çocuk cerrahları, çocuk cerrahisi birimlerinde veya çocuk hastanelerinde çalışır. Ayrıca, araştırma, öğretim veya akademik çalışmalara da katılabilirler.

Çocuk cerrahisi, çocukların sağlığına yönelik hassas bir uzmanlık alanıdır. Tedavi gerektiren durumlarda, çocuğunuzun sağlık durumuyla ilgili olarak bir çocuk cerrahıyla iletişime geçmek önemlidir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahi Hakkında

Bu bölümde görev alan hekimler uzman kişilerden oluşmaktadır. Ayrıca anabilim dalının başında bir profesör yer alır. Bu bölümde çocuklarla ilgi çeşitli rahatsızlıkların teşhisi yapılır ve tedaviler gerçekleştirilir. Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk cerrahi kliniği, tıbbi birimler arasında yer alan cerrahi Cerrahi tıp birimlerinden bir tanesidir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk cerrahi doktorlarına randevu alarak muayene olmak mümkün. Randevu sisteminin nasıl çalıştığı ve bu bölüme randevunun nasıl alınacağı aşağıda belirtilmektedir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk cerrahi doktorları, uzman kadrosuyla hastalara hizmet vermeye devam ediyor. İşte uzman kadro;

– Prof. Dr. Gürsu Kıyan ( Anabilim Dalı Başkanı / Klinik Koordinatörü)

– Dooç Dr. Kıvılcım Karadeniz Cerit

– Dr. Öğretim Üyesi Ahsen Karagözlü Akgül

– Prof. Dr. Fatih Bayraklı

– Uzm. Dr. Ayten Ceren Bakır

– Uzm. Dr. Özge Kılıç Bayar

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır

Bu bölümde hizmet veren doktorlara muayene olmak için alınacak randevu iki farklı yöntemle yapılır. Bunlardan bir tanesi 182 çağrı merkezini arayarak telefonla randevu alma yöntemidir. Telefonlar arayacağınız zaman kimliğinizin yanınızda olması ya da kimlik bilgilerini ezbere biliyor olmanız gerekmektedir. Uygun olan gün ve uygun olan hekimden randevu alabilirsiniz bu yöntemle.

Bir diğer randevu yöntemi ise Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu almak olacaktır. Online olarak alınacak bu randevu için öncelikle MHRS üzerinden üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra sildiğiniz hekime dilediğiniz gün uygun randevu varsa alabilirsiniz.

Online Randevu almak için tıklayın.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres

Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0216 625 45 45

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu