HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

2023 Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Kliniği

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi dahiliye kliniği, uzun yıllardır vermiş olduğu hizmete 2023 yılında da devam ediyor. Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi dahiliye doktorları da uzman kadrodan oluşmakta ve hastalara çeşitli konularda tedavi imkanı sunmaktadır.

Peki dahiliye kliniğinde hangi hastalıklara bakılır? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi dahiliye kliniğinde ne tür tedaviler yapılmaktadır? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi dahiliye doktorları kimlerdir?

İçindekiler

Dahiliye (İç Hastalığı) Kliniği Hakkında

Dahiliye kliniği, dahiliye veya iç hastalıkları dalında hizmet veren bir sağlık kuruluşudur. Dahiliye, yetişkinlerde görülen genel tıbbi sorunlarla ilgilenen ve tanı ve tedavi süreçlerini yöneten bir tıp dalıdır. Dahiliye klinikleri, genellikle aşağıdaki hizmetleri sunar:

Tanı ve muayene: Dahiliye kliniklerinde uzman dahiliye doktorları, hastaların sağlık durumunu değerlendirir, tıbbi geçmişlerini alır ve fiziksel muayene yapar. Hastaların belirtilerini değerlendirir, kan testleri, radyolojik görüntüleme (örneğin, röntgen, MR, CT), ultrason ve diğer tanı yöntemlerini kullanarak hastalıkları teşhis ederler.

Kronik hastalık yönetimi: Dahiliye klinikleri, kronik hastalıkların (örneğin, diyabet, hipertansiyon, kalp hastalığı, astım, KOAH) yönetimi konusunda uzmanlaşmıştır. Hastaların durumlarını değerlendirir, tedavi planları oluşturur ve düzenli takiplerle hastalığın ilerlemesini kontrol altında tutar. İlaç tedavisi, yaşam tarzı değişiklikleri, beslenme danışmanlığı ve egzersiz programları gibi yöntemlerle hastaların sağlık durumunu yönetir.

Enfeksiyon hastalıkları: Dahiliye klinikleri, bakteriyel, viral veya fungal enfeksiyonlar gibi çeşitli enfeksiyon hastalıklarının teşhis ve tedavisini gerçekleştirir. Antibiyotik tedavisi, antiviral ilaçlar ve diğer uygun tedavi yöntemleri enfeksiyonların kontrol altına alınmasına yardımcı olur.

Sindirim sistemi hastalıkları: Gastroenterolojiye (mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi) ilişkin sorunlar, dahiliye klinikleri tarafından da ele alınır. Ülser, gastrit, safra taşı, karaciğer hastalıkları, inflamatuvar bağırsak hastalığı (ülseratif kolit, Crohn hastalığı), karaciğer sirozu gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları dahiliye uzmanları tarafından değerlendirilir ve tedavi edilir.

Solunum sistemi hastalıkları: Dahiliye klinikleri, solunum sistemi hastalıkları ile ilgili tanı ve tedavi hizmetleri sunar. Astım, KOAH (kronik obstrüktif akciğer hastalığı), pnömoni (akciğer enfeksiyonu), solunum alerjileri gibi solunum sistemi sorunları dahiliye uzmanları tarafından yönetilir.

Tiroit ve endokrin hastalıkları: Dahiliye klinikleri, tiroit hastalıkları, diyabet, hipotiroidi, hipertiroidi gibi endokrin sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisini gerçekleştirir.

Dahiliye klinikleri, genel tıbbi sorunlarla ilgilenen ve çeşitli hastalıkların teşhis ve yönetiminde uzmanlaşmış dahiliye doktorları tarafından yönetilir. Hastalar, dahiliye kliniklerine genel sağlık durumlarıyla ilgili şikayetlerle başvurabilir veya düzenli kontroller için randevu alabilirler.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Kliniği

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi dahiliye bölümünde uzman hekimler, çeşitli iç hastalıkların tanısı ve teşhisi konusunda önemli bir deneyim ve birikime sahiptir. Hafta içi poliklinik hizmeti verilen bu bölümde hastalar randevu alarak muayeneye gidebilir. Hastalıkların teşhisi ve tedavisi için çeşitli teşhis ve tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi dahiliye kliniğinde hizmet veren doktorlar uzman ekipten oluşmaktadır. Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi dahiliye kliniğinde anabilim dalı başkanı olarak Prof. Dr. Rafi Haner Direskeneli görev yapmaktadır. Aynı zaman da Klinik koordinatörü görevini de aynı hekim yürütmektedir. İşte Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi dahiliye doktorları;

– Prof. Dr. Rafi Haner Direskeneli

– Doç. Dr. Gökhan Tazegül

– Dr. Öğretim Üyesi Sena Tokay Tarhan

– Dr. Öğretim Üyesi Coşkun Özer Demirtaş

– Uzm. Dr. Ayla Erdoğan

– Uzm. Dr. Ülfet Değer

– Uzm. Dr. Abidin Gündoğdu

– Uzm. Dr. Hatice Gizem Günhan

– Uzm. Dr. Emre Çapar

– Uzm. Dr. Cem Armağan Turan

– Uzm. Dr. Yeşim Mecitoğlu Yağcı

– Uzm. Dr. Hatice Özge Serin

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, eğitim ve araştırma hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres
Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0216 625 45 45

Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi ortopedi ve travmatoloji için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu