HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi enfeksiyon hastalıkları bölümünde teşhis ve tedavi işlemleri aktif olarak devam ediyor. hastanede uzman hekimler, enfeksiyon hastalıkları konusunda ciddi deneyimlere sahiptirler. Peki Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi enfeksiyon hastalıkları bölümünde hangi hastalıklara bakılır? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi enfeksiyon hastalıkları doktorları kimlerdir?

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları

İçindekiler

Enfeksiyon Hastalıkları

Enfeksiyon hastalıkları, mikroorganizmaların (virüsler, bakteriler, mantarlar, parazitler) vücuda girmesi ve çoğalması sonucu ortaya çıkan hastalıklardır. Bu mikroorganizmalar, vücudun bağışıklık sistemine karşı bir enfeksiyon oluşturabilir ve çeşitli semptomlara neden olabilir. İşte yaygın enfeksiyon hastalıklarının bazı örnekleri:

Solunum Yolu Enfeksiyonları: Soğuk algınlığı, grip, zatürre, bronşit gibi hastalıklar solunum yollarını etkileyen enfeksiyonlardır. Virüsler veya bakteriler solunum sistemine yerleşerek solunum yolu enfeksiyonlarına neden olabilir.

Üriner Sistem Enfeksiyonları: İdrar yolu enfeksiyonları, idrar kesesi veya böbrekleri etkileyebilir. En sık görüleni idrar yolu enfeksiyonu olan sistit’tir.

Gastrointestinal Enfeksiyonlar: Salmonella, E. coli gibi bakterilerin neden olduğu gıda kaynaklı enfeksiyonlar, ishal, mide bulantısı, kusma gibi belirtilere yol açabilir.

Cilt Enfeksiyonları: Staphylococcus aureus ve streptokok gibi bakterilerin neden olduğu selülit, impetigo gibi cilt enfeksiyonları ciltte kızarıklık, şişlik, püstüller gibi belirtilerle kendini gösterebilir.

Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar (CYBE): HIV/AIDS, sifiliz, klamidya, gonore gibi enfeksiyonlar cinsel temas yoluyla bulaşabilir ve cinsel organlarda, idrar yollarında veya sistemik olarak belirtilere yol açabilir.

Mantar Enfeksiyonları: Candida albicans gibi mantarlar, deri, tırnak veya mukoza zarlarında enfeksiyona neden olabilir. Örnek olarak mantar enfeksiyonu, vajinal mantar enfeksiyonu veya mantar ayak verilebilir.

Viral Enfeksiyonlar: Virüslerin neden olduğu enfeksiyonlar arasında grip, soğuk algınlığı, herpes, kızamık, suçiçeği, hepatit gibi hastalıklar yer alır.

Enfeksiyon hastalıkları tedavisi, spesifik enfeksiyona bağlı olarak değişir. Antibiyotikler, antiviral ilaçlar, antifungal ilaçlar, semptomatik tedavi gibi yöntemler kullanılabilir. Önleyici önlemler, hijyenik yaşam tarzı, aşılama ve enfeksiyonların yayılmasını engellemeye yönelik tedbirler de önemlidir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü

Bu bölümde görev yapan uzman hekimler, çeşitli hastalıkların teşhisi ve tedavisi konusunda hastalara sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor. hafta içi verilen poliklinik hizmetlerinde hastalara fiziki muayenler yapılır ve gerekli durumlarda çeşitli testler uygulanarak hastalığın teşhisi sağlanır. Ayrıca gerekli durumlarda tedavi işlemleri başlatılarak vatandaşların iyi bir sağlık hizmeti almasına olanak sunulur.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi enfeksiyon hastalıkları doktorları uzman kadrolardan uluşmaktadır. Enfeksiyon hastalıkları ana bilim dalı başkanlığı görevini Prof. Dr. Volkan Korten yürütmektedir. İşte Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları doktorları;

– Prof. Dr. Volkan Korten

– Prof. Dr. Zekaver Odabaşı

– Prof. Dr. Uluhan Sili

– Prof. Dr. Elif Tigen

– Prof. Dr. Lütfiye Mülazimoğlu Durmuşoğlu

– Doç. Dr. Dilek Yağcı Çağlayık

– Dr. Öğretim Üyesi Buket Ertürk Şengel

– Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Bilgin

– Uzman Dr. Merve Bedir

– Uzman Dr. Tekin Tunçel

– Uzman Dr. İnci Alp

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Doktorlara Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, eğitim ve araştırma hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0216 625 45 45

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi dermatoloji bölümü için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu