HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

2023 yılı Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi doktorları kimler? Hangi hastalıklara bakarlar? Genel Cerrahi Doktorlarına nasıl randevu alınır? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi adresi neresi?

İçindekiler

Genel Cerrahi

Genel Cerrahi Bölümü, cerrahi alanında genel olarak yaygın olan hastalıkların tanı ve tedavisinde uzmanlaşmış bir tıbbi bölümdür. Genel cerrahlar, vücudun farklı bölgelerindeki hastalıkların cerrahi müdahale ile tedavi edilmesiyle ilgilenirler.

Genel cerrahi bölümünde çalışan doktorlar, genellikle geniş bir yelpazede cerrahi prosedürler gerçekleştirirler. Bu prosedürler arasında apandisit ameliyatı, safra kesesi ameliyatı, bağırsak tıkanıklıklarının giderilmesi, karın bölgesindeki tümörlerin çıkarılması, yüzeyel deri lezyonlarının çıkarılması gibi işlemler bulunur. Ayrıca, genel cerrahlar, yaralanmaların tedavisi, travma cerrahisi, yanık tedavisi ve acil cerrahi müdahaleler gibi acil durumlarla da ilgilenirler.

Genel cerrahi, diğer tıbbi uzmanlık alanlarıyla da sık sık işbirliği yapar. Örneğin, onkoloji (kanser tedavisi), gastroenteroloji (sindirim sistemi hastalıkları), üroloji (idrar yolu hastalıkları) ve göğüs cerrahisi gibi uzmanlık alanlarıyla ortak çalışmalar yürütülerek hastaların tam ve etkili bir tedavi alması sağlanır.

Bir genel cerrahi uzmanı, cerrahi prosedürler öncesinde hastaları değerlendirir, tanı koyar, tedavi planlarını yapar ve ameliyat sonrası bakımı sağlar. Bu süreçte, modern cerrahi teknikler ve ileri teknolojiler kullanarak hastaların güvenli ve başarılı bir şekilde iyileşmesini sağlamak için çalışırlar.

Genel cerrahi bölümü, birçok hastanede ve sağlık merkezinde bulunur. Hastalar, genellikle başvurdukları doktorlarından veya aile hekimlerinden bir yönlendirme alarak genel cerrahi bölümüne başvururlar.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü

Servis

Genel Cerrahi Kliniğinde opere olmuş, olacak veya müşahade altına alınan hastalara tahsis edilmiş, toplam 43 yataklı (6 özel oda ve bir suit oda) 2 servis bulunmaktadır. Servis hizmetleri, servis sorumlu doktorları, tecrübeli hemşire ekibi ve yardımcı tıbbi personel tarafından verilmektedir. Genel Cerrahi servisi dahilinde, akademik kadroya tahsis edilen ve idari işlerin yürütüldüğü departman bölümü mevcut olup, ayrıca öğrenci ve asistan eğitim programlarına, sosyal ve bilimsel toplantılara ev sahipliği yapan bir seminer bulunmaktadır.

Ameliyathane

Her gün elektif operasyonlara ayrılan 2 aktif ameliyathane, 24 saat acil operasyonlara ayrılmış olan en az bir ameliyathane bulunmaktadır. Burada uzman cerrahi ekip tarafından başta onkolojik (kanser) cerrahi olmak üzere, çok kapsamlı cerrahi müdahaleler yapılmaktadır. Genel Cerrahi Kliniği olarak; hepatobiliyer cerrahi (karaciğer, safra yolları ve pankreas), Gastrointestinal cerrahi (Özofagus, mide, ince barsak ve kolonrektum) kanser cerrahisi, anorektal bölge hastalıklarının cerrahi tedavisi, tüm karın duvarı fıtıkları ve meme ve endokrin cerrahisi oluşturmaktadır. Aynı zamanda laparoskopik cerrahi ve bariatrik (obesite) cerrahi konusunda da faaliyet göstermektedir. Genel Cerrahi Kliniği uzun yıllardır gerçekleştirdiği böbrek nakli operasyonlarına devam etmekte özellikle son yıllarda gerçekleştirilen pediatrik böbrek nakli ile de faaliyet alanını genişletmektedir.

Poliklinik
Kliniğin ayaktan tanı ve tedavi birimi olarak, mesai saatleri dahilinde 4 Genel Cerrahi Polikliniği, haftanın belirli günlerinde ise ek olarak endoskopik/laparoskopik/bariatrik cerrahi polikliniği, meme ve endokrin polikliniği ve hepatobiliyer (karaciğer, safra yolları ve pankreas) poliklinik olarak hizmet verilmektedir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Klinikte Verilen Hizmetler

-Travma ve Acil Cerrahi

– Meme ve Endokrin Cerrahisi

– Kolorektal Cerrahi

-Mide-Özofagus Cerrahisi

-Hepatobilier Cerrahi

-Laparoskopik Cerrahi

-Bariatrik Cerrahi

-Böbrek Nakli

-Gastrointestinal Sistem Endoskopisi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi genel cerrahi doktorları genel olarak uzman kadrolardan oluşmaktadır. Genel Cerrahi anabilim dalına Prof. Dr. Cumhur Yegen başkanlık ederken aynı zamanda klinik koordinatörlüğü de yapmaktadır.

İşte Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi genel cerrahi doktorları;

– Prof. Dr. Ömer Günal

– Prof. Dr. Mustafa Ümit Uğurlu

– Prof. Dr. Baha Tolga Demirbaş

– Prof. Dr. Asım Cingi

– Dr. Öğretim Üyesi Tevfik Kıvılcım Uprak

– Dr. Öğretim Üyesi Ali Emre Atıcı

– Dr. Öğretim Üyesi Şakir Karpuz

– Dr. Öğretim Üyesi Muhammer Ergenç

– Uzm. Dr. / Başhekim Yardımcısı Bilgehan Hamit Işıkoğlu

– Uzm. Dr. Hüseyin Çayören

– Uzm. Dr. Leyla Semiha Şen

– Uzm. Dr. Mümin Coşkun

– Uzm. Dr. Hilmi Yazıcı

– Uzm. Dr. Gülşah Filiz Karpuz

– Uzm. Dr. Alisina Bulut

– Uzm. Dr. Şafak Coşkun

– Yan Dal Uzm. Dr. Ahmet Cem Esmer

– Yan Dal Uzm. Dr. Evren Peker

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır

Randevu almak için iki farklı yöntem söz konusu. Bunlardan bir tanesi Alo 182 çağrı hattını arayarak telefonla randevu alma yöntemidir. Randevu alırken hastanın kimliğinin yanınızda olması ya da kimlik bilgilerini biliyor olmanız gerekmektedir.

Bir diğer randevu yöntemi ise Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)’dir. MHRS’ye kayıt yaptırdıktan sonra dilediğiniz zaman uygun hekim ve hastaneye randevu alabilirsiniz. Randevu saatinden 10 dakika önce muayene olacağınız kliniğin önünde olmanız faydalı olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0216 625 45 45

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahi Doktorları İçin TIKLAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu