HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Doktorları

2023 yılı Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi doktorları kimler? Hangi hastalıklara bakarlar? Göğüs Cerrahi Doktorlarına nasıl randevu alınır? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi adresi neresi?

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, birçok farklı branşta olduğu gibi göğüs cerrahi branşında da uzman kadrosuyla vatandaşlara sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor. Göğüs cerrahi ilgi alanında olan çeşitli hastalıkların tanı ve tedavisini gerçekleştirirler. Peki göğüs hastalıkları cerrahisi hangi hastalıklara bakar, göğüs hastalıkları nedir?

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Doktorları

İçindekiler

Göğüs Hastalıkları Cerrahisi

Göğüs hastalıkları, solunum sistemi ve göğüs boşluğuyla ilgili çeşitli hastalıkları kapsayan bir tıbbi uzmanlık alanıdır. Göğüs hastalıkları uzmanları, tanı ve tedavi aşamalarında göğüs, akciğer, solunum yolları, göğüs zarları ve mediasten gibi yapılarla ilgilenirler.

Göğüs hastalıkları aşağıdaki gibi bir dizi hastalığı içerebilir:

Solunum yolu enfeksiyonları: Örneğin, bronşit, zatürre, solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan bakteri veya virüslerin neden olduğu hastalıklardır.

Astım: Astım, hava yollarının iltihaplanması sonucu solunum güçlüğüne neden olan bir kronik hastalıktır. Astım semptomları arasında öksürük, nefes darlığı ve hırıltılı solunum yer alır.

Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH): Sigara içme, hava kirliliği ve diğer faktörler nedeniyle oluşan ilerleyici bir akciğer hastalığıdır. KOAH, bronşit ve amfizem gibi hastalıkları içerir ve nefes darlığı, öksürük ve balgam üretimi gibi semptomlara yol açar.

Akciğer kanseri: Akciğer kanseri, akciğer dokusundaki hücrelerin kontrolsüz büyümesi sonucu oluşan bir kanser türüdür. Sigara içme, hava kirliliği ve genetik faktörler gibi birçok etken akciğer kanseri riskini artırabilir.

Pulmoner emboli: Pulmoner emboli, akciğer arterlerine tıkanıklık oluşturan kan pıhtılarının sebep olduğu bir durumdur. Semptomlar arasında nefes darlığı, göğüs ağrısı ve öksürük yer alır.

İnterstisyel akciğer hastalıkları: Akciğerlerdeki bağ dokusunda ve alveollerde (hava kesecikleri) iltihaplanma ve fibrozis (skar dokusu oluşumu) ile karakterize olan bir grup hastalıktır. Örnekler arasında amfizem, sarkoidoz ve idyopatik pulmoner fibrozis bulunur.

Akciğer enfeksiyonları: Tüberküloz, mantar enfeksiyonları ve diğer nadir enfeksiyonlar gibi akciğerlere etki eden enfeksiyonlar göğüs hastalıkları uzmanları tarafından tedavi edilir.

Bu sadece bazı göğüs hastalıklarının örnekleridir. Göğüs hastalıkları uzmanları, hastaların semptomlarını değerlendirir, tıbbi öyküyü alır, fiziksel muayene yapar, gerekli görürse ilave testler (solunum fonksiyon testleri, röntgen, bilgisayarlı tomografi, bronkoskopi vb.) yapar ve uygun tedavi planlarını belirler. Tedavi, ilaç tedavisi, solunum terapisi, cerrahi müdahale veya diğer yöntemleri içerebilir. Göğüs hastalıkları uzmanları aynı zamanda hastalıkları önlemek ve solunum sağlığını korumak için hastalara danışmanlık da yaparlar.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi

Marmara Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Kliniği 1991 yılında Prof. Dr. Mustafa Yüksel tarafından kurulmuştur. Bu tarihten itibaren ülkemize birçok uzman doktor kazandırmış klinik, adeta bir göğüs cerrahisi okuludur. Yurtiçi ve yurtdışı hastanelerde ve üniversitelerde çalışmakta olan akademisyenler ve doktorlar için her yıl düzenlenen “workshop”lar aracılığıyla eğitimler verilir. Kliniğin anabilim dalı başkanı Prof. Dr. Bedrettin Yıldızeli önderliğinde toplam beş öğretim üyesi, iki uzman doktor, beş araştırma görevlisi doktor ile serviste 20 hastalık yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Serviste 7/24 bir nöbetçi doktor bulunmaktadır.

Klinikte Verilen Hizmetler

Klinikte akciğer kanseri, akciğerin benign hastalıkları (nodüller, kistik hastalıklar), yemek borusu (özefagus) ve soluk borusu (trakea) cerrahisi ile stent/balon işlemleri, diyafram operasyonları, akciğer zarının (plevranın) malign (mezotelyoma) ve benign hastalıklarının tanısı ve cerrahi tedavisi, göğüs duvarı pektus deformiteleri (güvercin ve kunduracı göğsü) , el-koltukaltı-yüz terlemesi ameliyatları, torasik outlet sendromu, timus patolojileri, myastenia gravis operasyonları, mediastenin benign ve malign hastalıkları, kronik pulmoner hipertansiyon tedavisi, KOAH’ın endobronşiyal tedavisi, ALS hastalarında diyafram pili uygulaması, göğsün künt ve penetran travmaları gibi göğüs cerrahisi tanı ve tedavisi kapsamında yer alabilecek her türlü hastalık tedavi edilmektedir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Doktorları

Bu bölümde yer alan hekimler uzman kadroda yer alırken çeşitli hastalıkları teşhis ve tedavisinde önemli deneyim ve tecrübelere sahiptirler. İşte bölümde hizmet veren doktorlar;

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi göğüs cerrahi doktorları;

– Prof. Dr. Bedrettin Yıldızeli Anabilim Dalı Başkanı/ Klinik Koordinatörü

– Prof. Dr. Korkut Bostancı

– Doç. Dr. Tunç Laçin

– Doç. Dr. Erdoğan Dadaş

– Dr. Öğretim Üyesi Nezih Onur Ermerak

– Uzm. Dr. Bihter Sayan Göçer

– Uzm. Dr. Taner Ege

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Randevu almak için iki farklı yöntem söz konusu. Bunlardan bir tanesi Alo 182 çağrı hattını arayarak telefonla randevu alma yöntemidir. Randevu alırken hastanın kimliğinin yanınızda olması ya da kimlik bilgilerini biliyor olmanız gerekmektedir.

Bir diğer randevu yöntemi ise Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)’dir. MHRS’ye kayıt yaptırdıktan sonra dilediğiniz zaman uygun hekim ve hastaneye randevu alabilirsiniz. Randevu saatinden 10 dakika önce muayene olacağınız kliniğin önünde olmanız faydalı olacaktır.

Online Randevu almak için tıklayın

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0216 625 45 45

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları İçin TIKLAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu