HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji bölümü, vatandaşlara sağlık hizmetleri sunmaya devam ediyor. Çeşitli hastalıkların teşhis ve tedavisinin gerçekleştirildiği kardiyoloji bölümünde vatandaşlar çeşitli hizmetler alabiliyor. Peki nedir kardiyoloji bölümü? Kardiyoloji bölümünde hangi hastalıklara bakılır? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji bölümü doktorları kimlerdir?

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü

İçindekiler

Kardiyoloji Bölümü Hakkında

Kardiyoloji bölümü, kalp ve damar hastalıklarıyla ilgilenen tıbbi bir uzmanlık alanıdır. Kardiyoloji uzmanları, kalp hastalıklarının teşhis, tedavi ve takibini yaparlar. Kalp ve damar sistemi sağlığına odaklanarak hastaların kalp hastalıklarını önleme, teşhis etme, tedavi etme ve yönetme konularında uzmanlaşmışlardır.

Kardiyoloji bölümü, bir dizi kalp hastalığıyla ilgilenir, bunlar arasında şunlar yer alır:

Koroner Arter Hastalığı: Koroner arterlerde (kalp kasına kan taşıyan atardamarlar) daralma veya tıkanıklık nedeniyle kan akışının azaldığı veya kesildiği bir durumdur. Bu durum, kalp krizi gibi ciddi sorunlara neden olabilir.

Kalp Yetmezliği: Kalbin, yeterli kan pompalayamadığı bir durumdur. Kalp kasının zayıflığı veya sertliği nedeniyle oluşabilir ve nefes darlığı, yorgunluk ve ödem gibi belirtilere yol açabilir.

Kalp Ritim Bozuklukları: Kalp atışlarının düzensiz veya hızlı olduğu durumlardır. Örnek olarak, atriyal fibrilasyon (kalp atışlarının hızlı ve düzensiz olduğu bir durum) ve supraventriküler taşikardi (kalbin üst odacıklarında hızlı ritim bozukluğu) verilebilir.

Kalıtsal Kalp Hastalıkları: Doğuştan gelen kalp anomalileri veya kalp kapaklarındaki yapısal bozukluklar gibi genetik kökenli kalp hastalıklarıdır.

Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon): Kan basıncının normalden yüksek olması durumudur. Yüksek tansiyon, kalp ve damarları etkileyerek ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Kardiyoloji bölümünde çalışan kardiyologlar, hastaları değerlendirir, fiziksel muayeneler yapar, tıbbi testler (EKG, ekokardiyografi, stres testi vb.) ile kalp fonksiyonlarını değerlendirir ve uygun tedavi planlarını oluşturur. Tedavi seçenekleri arasında ilaç tedavisi, kalp kateterizasyonu, anjiyografi, balon anjiyoplasti, stent yerleştirme ve bazen de kalp ameliyatı yer alabilir.

Kardiyoloji bölümü, kalp hastalıklarının erken teşhis edilmesi, risk faktörlerinin değerlendirilmesi, koruyucu önlemler ve yaşam tarzı değişiklikleri hakkında danışmanlık sağlamak gibi önleyici sağlık hizmetleri de sunar.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Hakkında

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji bölümünde uzman hekimler tarafından sağlık hizmetleri sunulmaktadır. Çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde deneyim sahibi olan hekimler, burada çeşitli sağlık yöntemiyle vatandaşları tedavi etmektedir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji doktorları profesör, doçent ve uzman hekim kadrosundan oluşmaktadır. Bölümün anabilim dalı başkanı görevini Prof. Dr. Mustafa Kürşat Tigen yürütmektedir. Tigen, aynı zamanda klinik koordinatörü görevini de yürütmektedir.

Bölümde 7 profesör, 4 doçent ve 3 uzman hekim görev yapmaktadır.

– Prof. Dr. Mustafa Kürşat Tigen

– Prof. Dr. Alper Kepez

– Prof. Dr. Nurten Sayar

– Prof. Dr. Bülent Mutlu

– Prof. Dr. Beste Özmen Sadıç

– Prof. Dr. Ahmet Altuğ Çinçin

– Prof. Dr. Mustafa Sünbül

– Doç. Dr. Halil Ataş

– Doç. Dr. Yunus Emre Gürel

– Doç. Dr. Batuhan Gönenç Kanar

– Doç. Dr. Kartal Emre Aslanger

– Uzman Doktor Zekriya Doğan

– Uzman Doktor Dursun Aksakal

– Uzman Doktor Murat Demirci

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, eğitim ve araştırma hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0216 625 45 45

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi göğüs hastalıkları bölümü için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu