HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi kulak burun boğaz ile ilgili yazımızla sizlerleyiz. Cerrahi tıp birimleri arasında perini alan Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak burun boğaz, 2023 yılında da uzman kadrosuyla vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Peki nedir kulak burun boğaz hastalıkları? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi kulak burun boğaz doktorları kimlerdir? Bu bölümde hangi hastalıkların tedavisi yapılmaktadır?

İçindekiler

Kulak Burun Boğaz Hakkında

Kulak Burun Boğaz (KBB), insan vücudunun baş ve boyun bölgesiyle ilgili sağlık sorunlarını teşhis etmek, tedavi etmek ve yönetmekle ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. KBB uzmanları, kulak, burun, boğaz, sinüsler, yutak, larinks (ses telleri) ve alt solunum yolları gibi yapılarla ilgili hastalıkları ve bozuklukları ele alırlar.

KBB uzmanları, çeşitli semptomlarla başvuran hastaları değerlendirir ve teşhis koyar. Ayrıca tıbbi veya cerrahi tedavileri planlar ve uygularlar. KBB uzmanları, aşağıdaki gibi bir dizi durumu tanıyabilir ve tedavi edebilir:

Kulak hastalıkları: İşitme kaybı, kulak enfeksiyonları, kulak çınlaması, kulak ağrısı, denge bozuklukları gibi kulakla ilgili sorunları teşhis eder ve tedavi ederler. Ayrıca, işitme cihazı takma, kulak cerrahisi veya koklear implant gibi işitme sorunlarına yönelik tedavileri uygularlar.

Burun ve sinüs hastalıkları: Burun tıkanıklığı, burun kanaması, sinüzit, burun polipleri gibi burun ve sinüsle ilgili sorunları değerlendirir ve tedavi ederler. Burun ameliyatları, sinüs drenajı ve alerjik rinit gibi durumların yönetimi gibi prosedürleri gerçekleştirebilirler.

Boğaz ve ses hastalıkları: Boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, ses kısıklığı, yutma bozuklukları gibi boğaz ve sesle ilgili sorunları tanımlar ve tedavi ederler. Yutma güçlüğü gibi durumların yönetimi ve ses telleri üzerindeki lezyonların cerrahi tedavisi gibi prosedürleri gerçekleştirebilirler.

Baş ve boyun kanserleri: KBB uzmanları, baş ve boyun bölgesindeki kanserleri teşhis eder, tedavi planlarını oluşturur ve cerrahi girişimleri gerçekleştirir. Bu, dil, ağız, yutağın üst kısmı, larinks, boyun lenf bezleri ve benzeri bölgelerdeki kanserleri içerir.

Kulak Burun Boğaz uzmanları, semptomların yanı sıra fizik muayene, görüntüleme testleri, endoskopi, işitme testleri ve biyopsi gibi çeşitli tanısal araçları kullanarak hastaları değerlendirirler. Tedavi yaklaşımı, hastalığın türüne, ciddiyetine ve hastanın özelliklerine bağlı olarak değişebilir.

Önemli bir nokta, KBB uzmanlarının yanı sıra ses terapistleri, işitme uzmanları ve diğer uzmanlarla birlikte çalışarak hastaların kapsamlı bir şekilde yönetilmesini sağlamalarıdır.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Hastane; kulak, burun, boğaz hastalıkları alanında birçok rahatsızlığın teşhisinde ve tedavisinde önemli bir rol oynamaktadır. KBB kliniğiyle hastalara fiziki muayene yapılır, gerekli testler isteniş ve bu testler sonucu gerekli cerrahi müdahaleler yapılarak hastaların tedavisi sağlanır. Bu tedaviler kimi zaman bir takım öneriler şeklinde olurken kimi zaman ilaçla tedavi uygulanır kimi zaman da cerrahi müdahale gerektiren durumlarda hastalara cerrahi işlemler yapılabilir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz doktorları, uzman kadrolardan oluşmaktadır. Hastanenin ana bilim dalı başkanı, Profesör unvanına sahip olan Prof. Dr. Abdullah Çağlar Batman’dır. Yine bir başka profesör unvanına sahip olan Prof. Dr. Çağatay Oysu, Klinik Koordinatörü olarak ta görev almaktadır. İşte Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz doktorları;

– Prof. Dr. Abdullah Çağlar Batman

– Prof. Dr. Abdullah Çağlar Batman

– Prof. Dr. Ayşe Ayça Çiprut

– Doç. Dr. Ali Cemal Yumuşakhuylu

– Doç. Dr. Cüneyt Kucur

– Dr. Öğretim Üyesi Necati Enver

– Dr. Öğretim Üyesi Akın Şahin

– Dr. Öğretim Üyesi Orhan Asya

– Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Gündoğdu

– Dr. Öğretim Üyesi Nilüfer Bal

– Uzman Dr. Fethi Eskin

– Uzman Dr. Fırat Tevetoğlu

– Uzman Dr. Abdullah Özdem

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, eğitim ve araştırma hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon Telefon: 0216 625 45 45

Şehir Hastanelerinde burun estetiği ameliyatı konusu için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu