HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi ve travmatoloji ile ilgili yazımızla sizlerleyiz. Cerrahi tıp birimleri arasında perini alan Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi ve travmatoloji cerrahi, 2023 yılında da uzman kadrosuyla vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Peki nedir ortopedi ve travmatoloji hastalıkları? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi ve travmatoloji doktorları kimlerdir? Bu bölümde hangi hastalıkların tedavisi yapılmaktadır?

İçindekiler

Ortopedi ve Travmatoloji Hakkında

Ortopedi ve Travmatoloji, iskelet sistemi ve kas iskelet sistemi ile ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Bu uzmanlık alanı, kemikler, eklemler, kaslar, tendonlar ve bağlar gibi yapılarla ilgili hastalıkları, yaralanmaları ve bozuklukları teşhis etmek, tedavi etmek ve yönetmekle ilgilenir. Ortopedi ve Travmatoloji, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde ortaya çıkan bir dizi durumu ele alır.

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanları aşağıdaki gibi bir dizi durumu teşhis edebilir ve tedavi edebilir:

Kırıklar ve yaralanmalar: Kemik kırıkları, çıkıklar, kas ve tendon yırtılmaları, burkulmalar, spor yaralanmaları gibi akut yaralanmaları tedavi ederler. Bu, kırık düzeltme cerrahisi, eklem immobilizasyonu, bağ onarımı ve diğer cerrahi girişimleri içerebilir.

Eklem hastalıkları: Osteoartrit, romatoid artrit, eklem iltihapları gibi eklem hastalıklarının tanı ve tedavisini yaparlar. Bu, konservatif tedaviler, ilaç tedavisi, fizik tedavi, eklem enjeksiyonları veya eklem protez cerrahisi gibi çeşitli tedavi yöntemlerini içerebilir.

Omurga hastalıkları: Omurga kırıkları, bel ağrısı, boyun ağrısı, skolyoz gibi omurga sorunlarını değerlendirir ve tedavi eder. Bu, omurga cerrahisi, omurga manipülasyonu, omurga enjeksiyonları, omurga destek cihazları gibi çeşitli tedavileri içerebilir.

Kas ve tendon sorunları: Kas yırtılmaları, tendonitler, tendinopatiler, kas zayıflığı gibi kas ve tendonla ilgili sorunları tanımlar ve tedavi eder. Bu, fizik tedavi, rehabilitasyon egzersizleri, kas gevşetici enjeksiyonlar ve bazı durumlarda cerrahi müdahale gerektirebilir.

Doğuştan anomaliler ve deformiteler: Doğuştan gelen bacak eğriliği, kalça displazisi, klump ayak gibi doğuştan gelen anomalilerin tanı ve tedavisini yaparlar. Bu, pediatrik ortopedi alanında uzmanlaşmış doktorların da dahil olduğu çeşitli tedavi yaklaşımlarını içerebilir.

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanları, hastaları değerlendirmek için fizik muayene, röntgen, manyetik rezonans görüntüleme (MRI), bilgisayarlı tomografi (BT) ve diğer görüntüleme testlerini kullanırlar. Tedavi yaklaşımı, hastalığın veya yaralanmanın türüne, ciddiyetine ve hastanın özelliklerine bağlı olarak değişebilir.

Ayrıca, Ortopedi ve Travmatoloji uzmanları, hastaların rehabilitasyonu ve iyileşme süreci için fizik tedavi programları, egzersizler ve destekleyici tedaviler de önerebilirler.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Hastalıkları

Hastane; ortopedi ve travmatoloji alanında birçok rahatsızlığın teşhisinde ve tedavisinde önemli bir rol oynamaktadır. Ortopedi ve travmatoloji kliniğiyle hastalara fiziki muayene yapılır, gerekli testler istenir ve bu testler sonucu gerekli cerrahi müdahaleler yapılarak hastaların tedavisi sağlanır. Bu tedaviler kimi zaman bir takım öneriler şeklinde olurken kimi zaman ilaçla tedavi uygulanır kimi zaman da cerrahi müdahale gerektiren durumlarda hastalara cerrahi işlemler yapılabilir.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi ve travmatoloji doktorları, uzman kadrolardan oluşmaktadır. Hastanenin ana bilim dalı başkanı ve Klinik Koordinatörü, Profesör unvanına sahip olan Prof. Dr. Bülent Erol’dur. Yine ana bilim dalı başkanı dışında profesör unvanına sahip iki hekim daha görev yapmaktadır. İşte Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi ve travmatoloji doktorları;

– Prof. Dr. Bülent Erol

– Prof. Dr. Cengiz Eren Cansü

– Prof. Dr. Deniz Gülabi

– Doç. Dr. Ömer Sofulu

– Doç. Dr. Evrim Şirin

– Doç. Dr. Ahmet Hamdi Gülle

– Doç. Dr. Özgür Baysal

– Doç. Dr. Osman Mert Topkar

– Uzman Dr. Oytun Derya Tunç

– Uzman Dr. Motasım Khalid Bavaneh

– Uzman Dr. Murat Kaya

– Uzman Dr. Hayati Kart

– Uzman Dr. Yücel Ağırdil

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, eğitim ve araştırma hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0216 625 45 45

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz konusu için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu