Hastaneler

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Doktorları

Günümüzün popüler branşlarından plastik ve rekonstrüktif cerrahi hakkında kısaca bilgi verdikten sonra Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plasitik cerrahi doktorlarını da sizlere açıklamaya çalışacağız. Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi plastik ve rekonstrüktif cerrahi doktorları kimler? Hangi hastalıklara bakar? Bu doktorlara randevu nasıl alınır?

Bu soruların cevabı yazımızda sizlerle birlikte olacak.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Doktorları

İçindekiler

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi, vücutta estetik veya işlevsel bozuklukların düzeltilmesi, yaralanmaların tedavisi ve doku rekonstrüksiyonunun gerçekleştirilmesiyle ilgilenen cerrahi bir uzmanlık dalıdır. İşte plastik ve rekonstrüktif cerrahinin ana konuları ve uygulamaları:

Estetik Cerrahi: Estetik cerrahi, vücut şekillendirme ve görünüm iyileştirmesiyle ilgilenir. Bu, burun estetiği (rinoplasti), meme büyütme veya küçültme (meme estetiği), karın germe (abdominoplasti), yüz germe (ritidoplasti), liposuction (yağ alma) gibi işlemleri içerebilir. Estetik cerrahi, kişinin dış görünümünü iyileştirmeyi hedefler.

Rekonstrüktif Cerrahi: Rekonstrüktif cerrahi, travma, kanser cerrahisi veya doğuştan gelen anomali gibi nedenlerle hasar görmüş veya eksik olan dokuların onarılmasıdır. Bu, yara onarımı, yanık tedavisi, meme rekonstrüksiyonu, doku grefti ve flep nakli gibi prosedürleri içerir. Rekonstrüktif cerrahi, işlevselliği geri kazandırmak ve normal bir görünüm sağlamak için tasarlanmıştır.

Yanık Cerrahisi: Yanık cerrahisi, yanık yaralanmalarının tedavisinde uzmanlaşmış bir alt dalıdır. Yanık cerrahisi, ciddi yanıkları olan hastaların acil bakımını, yara temizliğini, deri grefti uygulamasını ve iyileşme sürecini içerir. Amacı, yanık sonucu oluşan doku hasarını onarmak ve fonksiyonel ve estetik iyileşmeyi sağlamaktır.

Mikrocerrahi: Mikrocerrahi, çok ince cerrahi aletler ve mikroskop kullanılarak gerçekleştirilen cerrahi prosedürleri ifade eder. Bu, dokuların onarılması, uzuv replantasyonu (kesilen bir uzvun yeniden yerine dikilmesi) ve serbest doku transferi (bir alandan alınan doku veya organın başka bir bölgeye transfer edilmesi) gibi karmaşık işlemleri içerir.

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi, işlevsel sorunları düzeltmek, doku hasarını onarmak, sağlığı iyileştirmek ve bireylerin yaşam kalitesini artırmak için önemli bir rol oynar. Bu alan, ilgili cerrahi tekniklerin yanı sıra hasta değerlendirmesi, cerrahi planlama ve rehabilitasyon gibi multidisipliner yaklaşımları da içerir. Her bir durumda, cerrahlar hastaların bireysel ihtiyaçlarını ve hedeflerini dikkate alarak en uygun tedavi planını belirlerler.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı 26 Mart 1990 yılında Prof. Dr. Ayhan NUMANOĞLU tarafından kurulmuş olup, akademik ve bilimsel kadrosuyla hizmet vermeye devam etmektedir. Geçen süre içerisinde pek çok hastayı sağlığına kavuşturma gayesi ile tedavi eden klinik bunun yanında tıp bilimine yarar sağlayacak çok sayıda uzman doktor yetiştirmiştir. Klinikte hizmet veren hekimler arasında 1 doçent, bir uzman ve 14 tıpta uzmanlık öğrencisi (asistan doktor) görev yapmaktadır. Klinik ayrıca bir poliklinik, iki lokal müdahale salonu ve ameliyathane odaları ile hastalara hizmet vermektedir. Yılda ortalama 20000 hastaya poliklinik hizmeti verilmekte, ortalama 1000 hasta yatarak tedavi almaktadır. Doğumsal anomaliler, el ve yüz travmaları, meme cerrahisi, cilt tümörlerinin cerrahi tedavisi başta olmak üzere plastik rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanının ilgilendiren tüm tedavi ve cerrahi girişimler klinikte uygulanmaktadır. 

Klinikte Verilen Hizmetler;

-Cilt Kanserleri ve diğer cilt ve yumuşak doku lezyonlarının tedavisi

-Mikrocerrahi – Serbest doku nakilleri

-Konjenitalanomaliler (Yarık dudak-damak, mikrotia, polidaktili, sindaktili)

-Travmatik yüz yaralanmaları (yüz kemik kırıkları, fasiyel sinir onarımı)

-Baş boyun kanserleri rekonstrüksyonu

-Meme  rekonstrüksyonu ve meme estetik cerrahisi

-El, el bileği ve üst ekstremite cerrahisi (acil el yaralanmaları, karpal tünelsend, sinir onarımı, tendon transferleri

-Replantasyonlar

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi doktorları şu şekildedir;

– Prof. Dr. Mehmet Nuri Ümit Bayramiçli

– Doç. Dr. Zeynep Deniz Akdeniz Doğan

– Doç. Dr. Dağhan Dağdelen

– Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Hamdi Sakarya

– Dr. Öğretim Üyesi Şeyda Güray Evin

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi plastik cerrahi doktorlarına randevu iki farklı şekilde alınmaktadır. Bunlardan bir tanesi Alo 182 hattını arayarak randevu almaktır.

Bir diğer randevu alma yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Rndevu Sistemi (MHRS) üzerinden 7 gün 24 saat boyunca randevu alma imkanı bulunuyor. Uygun olan gün ve hekim için randevu almak mümkün olacaktır.

Online Randevu Almak için tıklayın.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0216 625 45 45

Beykoz Devlet Hastanesi Ortopedi doktorları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu