HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

Bu yazımızda sizler için Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif cerrahi hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Ülkemizde önemli bir tıp branşı olan Plastik Rekonstrüktif cerrahi, son dönemlerde çok fazla ihtiyaç duyulan branşlardan bir tanesi olmuştur. Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi de bu bölümde uzman hekimler ile hastalara hizmet vermeye devam ediyor. Peki nedir Plastik Rekonstrüktif cerrahi? Hangi doktorlar bu bölümde hizmet vermektedir. Bu bölümde hangi hastalıklara bakılır?

İçindekiler

Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Nedir?

Plastik rekonstrüktif cerrahi, yaralanma, hastalık, doğuştan gelen anormallikler veya cerrahi müdahaleler nedeniyle oluşan doku kayıplarını veya deformiteleri onarmak veya düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi bir branştır. Bu cerrahi alan, vücutta fonksiyonu geri kazandırmak, doku iyileşmesini sağlamak ve görünümü düzeltmek için çeşitli teknikler ve yöntemler kullanır.

Plastik rekonstrüktif cerrahi, birçok farklı alanda uygulanabilir. Aşağıda bazı örnekler verilmiştir:

Yanık tedavisi: Plastik cerrahlar, yanık sonrası doku kaybını onarmak için rekonstrüktif cerrahi tekniklerini kullanabilirler. Yanık izlerini azaltmak, cilt greftleri veya flepler kullanarak iyileşmeyi teşvik etmek ve estetik sonuçları optimize etmek amaçlanır.

Travma sonrası rekonstrüksiyon: Kaza, kazara yaralanma veya travma sonucu oluşan yüz, el, ayak veya diğer vücut bölgelerindeki doku kaybını ve deformiteleri düzeltmek için plastik rekonstrüktif cerrahi uygulanır.

Tümör çıkarılması sonrası rekonstrüksiyon: Kanser cerrahisi sırasında tümör çıkarılan bölgelerde oluşan doku kayıplarını düzeltmek için plastik rekonstrüktif cerrahi kullanılır. Bu prosedürler, normal doku fonksiyonunu geri kazandırmak ve estetik sonuçları iyileştirmek için tasarlanmıştır.

Konjenital anormalliklerin düzeltilmesi: Doğuştan gelen yüz, burun, dudak veya damak gibi anormalliklerin düzeltilmesi için plastik rekonstrüktif cerrahi uygulanır. Örneğin, dudak ve damak yarığı (sekre), kafatası ve yüz kemiklerindeki gelişimsel bozukluklar gibi durumlar rekonstrüktif cerrahi gerektirebilir.

Plastik rekonstrüktif cerrahi, hastaların fiziksel iyileşme, fonksiyonel iyileşme ve görünüm açısından daha iyi sonuçlar elde etmelerine yardımcı olabilir. Her hasta için tedavi planı kişiselleştirilir ve cerrahın deneyimi ve hasta beklentileri dikkate alınır.

Bu alanda uzmanlaşmış bir plastik cerrah, uygun teşhis ve tedavi planlaması için hastanın durumunu değerlendirir. Plastik rekonstrüktif cerrahi, hastanın yaşam kalitesini iyileştirmeyi ve günlük aktivitelerine geri dönmesini sağlamayı hedefler.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı 26 Mart 1990 yılında Prof. Dr. Ayhan NUMANOĞLU tarafından kurulmuş olup, akademik ve bilimsel kadrosuyla hizmet vermeye devam etmektedir. Geçen süre içerisinde pek çok hastayı sağlığına kavuşturma gayesi ile tedavi eden kliniğimiz bunun yanında tıp bilimine yarar sağlayacak onlarca uzman doktor yetiştirmiştir. Kliniğimizde 1 doçent, bir uzman ve 14 tıpta uzmanlık öğrencisi (asistan doktor) görev yapmaktadır. Kliniğimiz bir poliklinik, iki lokal müdahale salonu ve ameliyathane odaları ile hastalarımıza hizmet vermektedir. Yılda ortalama 20000 hastaya poliklinik hizmeti verilmekte, ortalama 1000 hasta yatarak tedavi almaktadır. Doğumsal anomaliler, el ve yüz travmaları, meme cerrahisi, cilt tümörlerinin cerrahi tedavisi başta olmak üzere plastik rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanının ilgilendiren tüm tedavi ve cerrahi girişimler kliniğimizde uygulanmaktadır. 

Klinikte Verilen Hizmetler;

-Cilt Kanserleri ve diğer cilt ve yumuşak doku lezyonlarının tedavisi

-Mikrocerrahi – Serbest doku nakilleri

-Konjenitalanomaliler (Yarık dudak-damak, mikrotia, polidaktili, sindaktili)

-Travmatik yüz yaralanmaları (yüz kemik kırıkları, fasiyel sinir onarımı)

-Baş boyun kanserleri rekonstrüksyonu

-Meme  rekonstrüksyonu ve meme estetik cerrahisi

-El, el bileği ve üst ekstremite cerrahisi (acil el yaralanmaları, karpal tünelsend, sinir onarımı, tendon transferleri

-Replantasyonlar

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları Kimlerdir?

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi doktorları uzman kadrolardan oluşmaktadır. Hastanenin anabili dalı başkanı Prof. Dr. Mehmet Nuri Ümit Bayramiçli olurken birçok uzman isimle tedavi hizmeti sunulmaktadır. İşte Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi doktorları;

– Doç Dr. Zeynep Deniz Akdeniz Doğan

– Doç Dr. Dağhan Dağdelen

– Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Hamdi Sakarya

– Dr. Öğretim Üyesi Şeyda Güray Evin

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, eğitim ve araştırma hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: Telefon: 0216 625 45 45

Bahçelievler Devlet Hastanesi Burun Estetiği için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu