HastanelerPendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi üroloji kliniği uzun yıllardır vermiş olduğu hizmete 2023 yılında da devam ediyor. Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi üroloji doktorları da uzman kadrodan oluşmakta ve hastalara çeşitli konularda tedavi imkanı sunmaktadır.

Peki üroloji kliniğinde hangi hastalıklara bakılır? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi üroloji kliniğinde ne tür tedaviler yapılmaktadır? Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi üroloji doktorları kimlerdir?

İçindekiler

Üroloji Kliniği Hakkında

Üroloji kliniği, üroloji dalında hizmet veren bir sağlık kuruluşudur. Üroloji, idrar yolu hastalıkları, böbrek hastalıkları, üreme sistemi hastalıkları ve erkek üreme organlarıyla ilgili sorunların tanı ve tedavisini gerçekleştiren tıp dalıdır.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği

Üroloji kliniklerinde genellikle aşağıdaki hizmetler sunulur:

Tanı ve muayene: Üroloji kliniklerinde uzman ürologlar, hastaları değerlendirir, sağlık hikayelerini alır ve fiziksel muayene yapar. İdrar testleri, kan testleri, görüntüleme teknikleri (ultrason, MR, CT vb.) ve diğer tanı yöntemleri kullanılarak teşhis konulur.

Üriner sistem hastalıklarının tedavisi: Üroloji kliniklerinde idrar yolu enfeksiyonları, böbrek taşları, idrar kaçırma, idrar retansiyonu, prostat sorunları, üretral darlık, mesane kanseri, böbrek kanseri gibi üriner sistem hastalıklarının tedavisi gerçekleştirilir. Tedavi yöntemleri arasında ilaç tedavisi, cerrahi müdahaleler, endoskopik prosedürler, lazer tedavisi ve diğer girişimsel yöntemler yer alır.

Erkek üreme sağlığı: Üroloji kliniklerinde erkeklerdeki üreme sağlığı sorunları da ele alınır. Bunlar arasında erektil disfonksiyon (cinsel işlev bozukluğu), kısırlık, prostat sorunları, testis hastalıkları, genital enfeksiyonlar ve diğer erkek üreme organlarıyla ilgili rahatsızlıklar bulunur. Tedavi seçenekleri, hastalığın türüne ve ciddiyetine bağlı olarak değişir.

Ürolojik cerrahi: Üroloji kliniklerinde çeşitli ürolojik cerrahi işlemler gerçekleştirilir. Bunlar arasında prostat ameliyatları, mesane ameliyatları, böbrek taşı operasyonları, idrar kesesi onarımları, üretra cerrahisi ve ürolojik kanser cerrahisi gibi işlemler yer alır.

Kontrol ve takip: Üroloji klinikleri, hastaların sağlık durumunu düzenli olarak izlemek ve tedaviye devam etmek için kontroller ve takip randevuları sağlar. Kronik hastalığı olan veya cerrahi müdahale geçiren hastaların düzenli takip edilmesi önemlidir.

Üroloji kliniklerindeki hizmetler, hasta ihtiyaçlarına ve kliniğin donanımına göre değişiklik gösterebilir. Üroloji klinikleri, uzman ürologlar, hemşireler ve diğer sağlık personeli tarafından yönetilir ve ürolojik hastalıkların teşhis ve tedavisi konusunda uzmanlaşmıştır.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı 16.01.1986 tarihinde kurulmuştur. 1986-2010 yılları arasında İstanbul’un Altunizade semtinde bulunan Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde hizmet vermiştir. Genel üroloji pratiğinin yanı sıra üroonkoloji, çocuk ürolojisi, taş hastalıkları cerrahisi, işlevsel üroloji, androloji, rekonstrüktif üroloji, transplantasyon alanlarında literatürde tanımlanmış tüm cerrahi teknikler başarı ile uygulanmış ve tüm alt branşlarda bilimsel literatüre katkı sağlayan bilimsel araştırma makaleleri yayınlanmıştır.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi üroloji kliniği, Marmara Üniversitesi Hastanesi’nin 2010 yılında Pendik’te İl Özel İdaresi’nin hastane binasına taşınması ile 2010 yılının kasım ayından itibaren İstanbul’un Pendik semtinde bulunan yeni yerleşkesi olan Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde hizmet vermeye başlamıştır.

Kliniğin 2020 yılı itibariyle altıyüzdoksan yataklı hastanede onsekiz yatak kapasitesine sahip Üroloji Servisi; genel üroloji polikliniğinin yanı sıra üroonkoloji, çocuk ürolojisi, kadın ürolojisi ve işlevsel üroloji, taş hastalıkları ve endoüroloji, androloji konularında ayrı ayrı yan dal poliklinik hizmeti verilen toplam beş polikliniği, ELMED Multimed ED marka elektromanyetik litotriptör bulunan bir vücut dışı şok dalga tedavisi ünitesi, üç adet ürodinami cihazı ve iki adet üroflovmetri cihazı ile hizmet veren gelişmiş bir ürodinamik test ünitesi, bir lokal cerrahi ve endoskopi ünitesi bulunmaktadır. Klinikte güncel ürolojik cerrahi standartlarının izin verdiği açık, laparoskopik ve endoskopik tüm ameliyatlar gerçekleştirilmektedir.

Klinikte Verilen Hizmetler:

Genel Üroloji, Üroonkoloji, Çocuk Ürolojisi, Kadın Ürolojisi ve İşlevsel Üroloji, Taş Hastalıkları ve Endoüroloji, Androloji alanlarında poliklinik hizmeti ve bu alanlarda ulusal ve uluslararası standartlarda tanımlanmış cerrahi hizmetleri

Üriner Sistem Taşlarında Vücut Dışı Şok Dalga Tedavisi (Taş Kırma)

Ürodinamik Çalışmalar

Lokal Cerrahi ve Endoskopik Müdahaleler

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Doktorları

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji kliniğinde hizmet veren doktorlar uzman ekipten oluşmaktadır. Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji kliniğinde anabilim dalı başkanı ve klinik koordinatörlüğünü Prof. Dr. Haydar Kamil Çam yapmaktadır. İşte hastanenin hekim kadrosu;

– Prof. Dr. Haydar Kamil Çam

– Prof. Dr. Selçuk Yücel

– Doç. Dr. Çağrı Akın Şekerci

– Doç. Dr. Tarık Emre Şener

– Dr. Öğretim Üyesi Bahadır Şahin

– Uzm. Dr. Ahmet Özgür Güçtaş

– Uzm. Dr. Murat Kars

– Uzm. Dr. Kürşat Koray Kantay

– Uzm. Dr. Ersin Gökmen

– Uzm. Dr. Yusuf Vehbi Ocak

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, eğitim ve araştırma hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres
Fevzi Çakmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:10 Üstkaynarca/Pendik/İSTANBUL

Telefon: 0216 625 45 45

Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi ortopedi ve travmatoloji için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu