Estetik AmeliyatlarıPopo Estetiği

Popo Dikleştirme Ameliyatları

Popo Dikleştirme Ameliyatları
Popo Dikleştirme Ameliyatları

Popo Dikleştirme Ameliyatları

Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen popo büyütme estetik operasyonunun tercih edilme sebepleri hem genetik hem de yaşa bağlı olarak ihtiyaç duyulmasıdır.

Kişide yaşa ve kiloya bağlı olarak sarkan popo bölgesi ameliyat ile kaldırılır. Popo estetiği yaptıranların dikkat edeceği en önemli unsurun popo sarkıklığının çevresel olup olmadığına bakmasıdır. Eğer karın sarkıklığı da kişide baş göstermiş ise operasyonun bu iki bölgeye yapılması tavsiye edilmektedir.

Popo Dikleştirme Ameliyatları yapılırken kalçanın alt kısmı ayrı üst kısmından ayrı değerlendirilmesi gerekmektedir. Özellikle kiloya ve sıkça yapılan doğumlara bağlı olarak yaşanan popo sarkıklığı olan kişilerde kalçanın üst kısımlarında yapılan estetikse operasyon istenen sonuca ulaşamazsa kalçanın alt kısmından ilave işlemle daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Popo büyüklüğü yeterli olan kişilerde sarkmalar çok ise bu bölgedeki yağ tabakası alınarak dikleştirme işlemi yapılmaktadır. Popo dikleştirme operasyonunda genel anestezi yöntemi uygulanmaktadır. Popo estetiği yaptıran kişiler eğer aynı anda meme estetiği de yaptıracak ise bu iki estetiği aynı kesinlikle yaptırmamaları tavsiye edilmektedir. Zira yatma pozisyonu tamamen zıt olan bu iki bölge kişide ameliyat sonrası çok büyük sıkıntılar doğuracaktır.

Popo dikleştirme operasyonu gerçekleştireceklerin en büyük sıkıntısı iz konusudur.  Kalçada oluşacak kesi izleri çok aksi bir durum olmadıkça çamaşırın içinde kalacak şekilde planlanmaktadır. Popo dikleştirme ameliyatı genel olarak popo şekillendirme olarak düşünülebilir. Popo estetiği yapılırken basen bölgesine yağ takviyesi veya yağ tabakası alınma gibi durumlarda söz konusu olabilir.

Unutulmamalıdır ki yağ dokusu ile yapılan Popo Dikleştirme kalıcı bir yöntem değildir. Bu yöntemin belli periyodlar ile tekrarlanması gerekmektedir. Bu yöntem oldukça kolay ve pratik bir yöntem olduğu için kişiler sık sık bu yöntemi kullanmayı tercih etmektedir. Burada kişiden alınan yağ miktarı kadar kişinin popo büyütme işlemi yapılır.

Yağ enjeksiyonu ile yapılan Popo Büyütme Ameliyatlarında hem pratik hem de ağrısız bir tedavi yöntemidir. Lokal anestezi ile yapılan yağ enjeksiyonu yöntemi yaklaşık 1 saat sürmektedir. Hasta da yağ dokusunun fazla bölgelerden yani karın bel veya bacak gibi bölgelerden alınan yağ tabakası popo bölgesine enjekte edilmektedir. Bu yöntem için Vaser liposuction uygulaması yapılır. Vaser liposuction ile bölgelerden alınacak yağ tabakalarındaki hücreler henüz ölmeden popo bölgesine canlı olarak enjekte edilmektedir. Canlı olan yağ hücreleri sayesinde Popo Dikleştirme daha çok kalıcı olmaktadır. Kalçaya atılan çok küçük kesiler ile sıvı halde bulunan yağ enjekte edilir. Kesilerin çok küçük olması sebebiyle kalçada iz kalmamaktadır.

Popo dikleştirme ameliyatından sonra doktorunuz veya hekiminizin tavsiyesi ile korse kullananız gerekecektir. Korse kullanımı yaklaşık 1 ay devam etmektedir. Hastane de kalma süresi de 1 veya 2 günlük bir süredir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu