Estetik Terimleri

Pressoterapi Uygulamaları

 

Pressoterapi Uygulamaları
Pressoterapi Uygulamaları

Pressoterapi, fizyoterapi ve estetik tıpta yaygın olarak kullanılan ve vakumu oluşturmak için organizmanın bir alanında sürekli veya darbeli basınç uygulanmasını içeren terapötik bir yöntemdir. Vantuzlarla (negatif basınç) veya tedavi edilen vücut bölgesine uyarlanmış ve sabit veya değişken basınçta (pozitif basınç) bir kompresöre hava enjekte edilen şişirilebilir bir odadan uygulanabilir.

Sadece belirli bacaklarda, özellikle bacaklarda ve kollarda etki eden basınçlı terapi cihazları vardır, fakat aynı zamanda karın için de vardır. Uygulanan basınç, dolaşım sisteminin aktifleştirilmesine izin verir. Alternatif sıkıştırma ve gevşemenin etkisi, selülit içeren alanlarda çok etkilidir, çünkü bölgedeki venöz dolaşımı iyileştirir ve doğrudan selülit nodülleri üzerinde etkili olur. Bu teknik ayrıca, lenfatik sistemin tıkanmasına neden olan ve bir veya daha fazla ekstremitenin enflamasyonuna neden olan lenfödemlerin tedavisinde de kullanılır. Ayrıca, pressoterapy cilt elastikiyetinin iyileşmesini kolaylaştırır.

Pressoterapi Uygulama Alanları

  • Kan dolaşımını iyileştirir.
  • Lenfatik drenajı iyileştirir.
  • Selülit tedavisinde kullanılır
  • Variköz venleri çıkarır
  • Yorgun bacaklar rahatlatlatmak içim.
  • Sıvı tutmayı tedavi eder.

Gebelikte cildin görünümünü iyileştirmek ve bacaklarda ve postpartolarda ağırlık hissini önlemek için kullanılır, hastanın figürü toparlamasına yardımcı olur.

Bir presoterapi tedavisinin süresi, tedavi edilecek soruna bağlı olarak değişir. İlk ay boyunca haftada iki kez yapılmalı ve ardından seansları aşamalı olarak yapın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu