Burun EstetiğiEstetik AmeliyatlarıEstetik Cerrahlarıİstanbul Estetik Cerrahları

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı

Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı

İçindekiler

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Burun Kemiği Eğriliği

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı
Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı

Makalemizin konusu olan Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatına değinmeden önce sizlere Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL hakkında küçük bilgiler vermek yararınıza olacaktır. Zira estetik operasyonu yaptırmak isteyen herkesin mutlaka estetik cerrahını ve estetik kliniğini tanıması operasyonun başarısı kadar önemlidir.

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Kimdir?

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı
Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı

1988 yılında tıp alanında Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden biri olan GATA Tıp Fakültesinden üstün derece ile mezun olan estetik cerrahı Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL ihtisasını da 1997 yılında yine aynı üniversitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında tamamlama başarısını gösterdi.

GATA Haydarpaşa Eğitim hastanesine atanıp burada hizmet veren Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL 2005 yılında doçentlik unvanı aldı. ABD’de de çalışma fırsatı bulup kendini geliştiren Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL ABD’nin Dallas eyaletinde University of Texas Southwestern Medical Center’ da araştırma görevlisi olarak çalışma fırsatı buldu.

2009 yılında emekli olduktan sonra mesleğine bağlılığından dolayı Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak göreve başladı. 2012 yılında profesörlük unvanını aldı. 2014 yılında bu görevinden istifa edip Batı Ataşehir’de kendine ait plastik ve estetik cerrahi kliniğinde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen birçok hastasına hizmet vermeye devam etmektedir.

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Uzmanlık Alanları

AMELİYATSIZ ESTETİK

Yüz dolgu Cilt Gençleştirme

 

BURUN ESTETİĞİ

Burun kemiği eğriliği Burun ucu estetiği
Sekonder Rinoplasti Burun Törpüleme
Burun Küçültme Burun Deliği Küçültme
Burun Deliği Küçültme Burun Eti Ameliyatı

 

MEME ESTETİĞİ

Meme Büyütme Meme Küçültme
Meme Dikleştirme Meme Ucu Estetiği
Meme Asimetrisi Jinekomasti
Estetik Meme Cerrahi  

 

YÜZ ESTETİĞİ

Yüz Gençleştirme Yüz Germe
Mini Yüz Germe Kaş Kaldırma
Göz Altı Torbası Ameliyatı Elmacık Kemiği Estetiği
Dudak Estetiği Çene Estetiği
Kepçe Kulak Estetiği Yağ Dokusu
Yüz İmplantları  

 

VÜCUT ESTETİĞİ

Liposuction Yağ Aldırma Karın Germe Ameliyatı
Kasık Germe Mini Karın Germe
Kol Germe Kalça Estetiği

 

JİLET İZİ TEDAVİSİ

Jilet İzi Tedavisi

 

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı

Burun Kemik Eğriliği Nedir?

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı
Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı

Burun Kemiği Eğriliği diğer bir ismi ile Septum Deviasyonu burun içerisinde bulunan iki adet hava tünelini orta bölümden ayıran çizgi üzerinde ön tarafında kıkırdak arka tarafında kemik bulunan anatomik yapının kemik bölümünün eğriliği durumudur. Bu anatomik yapı farklı nedenlerden dolayı burnun tam orta hattında değil orta hattın sağına, soluna ya da orta hattın her iki tarafına da yönelmiş olabilmektedir. Burun üzerinde bulunan kemiğe Septum ve bu kemiksel bölgenin eğriliğine de Septum Deviasyonu adı verilir.

Burun Kemiği Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) Olumsuz Etkileri?

Burun Kemiği Eğriliğinin olumsuz etkilerinden en önemlisi hastanın nefes alışverişinde hastayı zorlamasıdır. Nefes alıp vermede sorun yaşayan hastada üst solunum yollarında olumsuz etki yaratabilmektedir. Septum Deviasyonunun bir diğer olumsuz etkisi ise kişinin horlamasına neden olmasıdır. Rahat şekilde alınıp verilemeyen nefesler kişinin horlamasına neden olabileceği gibi hastanın uyku düzenini de bozabilmektedir.

Septum Deviasyonu durumunda alınan hava dinamiğinin bozulması sonucu hastada sık tekrarlanan burun kanaması ve sinüslerin burun içerisinde açılan delikleri tıkaması sonucu hastada sık tekrarlanan sinüzit akıntısı olabilmektedir.

Burun Kemiği Eğriliğinin sağlığa olumsuz etkileri olduğu gibi estetik görünüşe de olumsuz etkileri vardır. Şekil olarak simetri olmayan bir burun yapısı ile estetik olmayana bir görüntüye neden olabilmektedir.

Burun Kemiği Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) Nedenleri ve Belirtileri?

Burun Kemiği Eğriliğine neden olan durumlar genellikle belirlenemez. Özel travmalar veya genetik nedenlerden dolayı oluşabilecek bir durum olan Septum Deviasyonunun belirtileri ise;

Tekrarlanan sinüzit akıntıları,

Tekrarlanan burun kanamaları,

Nefes alıp vermede zorlanmalar,

Geniz akıntısı,

Baş ağrısı,

Ağzı açık uyuma ve buna bağlı olarak ağız kuruluğu,

Horlama,

Bebek ve çocuk yaşta olanların uyurken burnundan sesli şekilde solonum yapması

Gibi belirtiler kişide Burun Kemiği Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) şüphesi oluşturmaktadır.

Burun Kemiği Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) Ameliyat Yaşı Nedir?

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL
Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Burun gelişimi yaklaşık 20 yaşına kadar devam edebilmektedir. 20 yaşından küçük kişilerde Burun Kemiği Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) belirtileri var ise ameliyat için 20 yaşını beklemeleri daha sağlıklı bir karardır. Zira gelişimini tamamlamayan buruna yapılacak müdahale risk oluşturmaktadır. Çok zorunlu olmadıkça 20 li yaşlardan önce Burun Kemiği ( Septum Deviasyonu ) Ameliyatı yaptırmak olumsuz durumlara yol açabilir. Bu konuda estetik dünyasında kabul görülen görüş 20 yaşından sonra erkek ve kadınlarda Burun Kemik Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) Ameliyatının yapılmasıdır.

Burun Kemiği Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun Kemik Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) Ameliyatı steril bir ameliyathanede yapılması çok önemlidir. Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL tarafından yapılan Burun Eğriliği ameliyatı kendine ait estetik kliniğinde tam teşekküllü ameliyat ortamında yapılmaktadır. Operasyon öncesi ön muayenede hastanın burun yapısı incelenir. Hastaya uygulanacak teknikler hastanın istekleri ve doktorun önerileri görüşülür. Karar aşamasından sonra ameliyat günü belirlenir. Operasyon öncesi hastanın gıda ve kan sulandırıcı ilaç kullanımını belli bir süre kesmesi gerekmektedir. Zira hastaya kan tetkikleri yapılması gerekmektedir.

Hastanın Septum Deviasyonu durumuna göre lokal anestezi veya genel anesteziden biri uygulanarak operasyona başlanılır. Burun üzerinde yer alan eğriliği gidermek amacıyla burun içerisindeki eğrilik oluşturan kıkırdakların bir kısmı alınıp destek görevi gören kıkırdaklar üzerindeki eğrilikler ise özel müdahaleler ile düzeltilir.

Septum Deviasyonu burun estetiği ile kombineli şekilde de yapılabilmektedir. Tek seansta hem burun estetiği hem de Septum Deviasyonunu bir arada yaptırmak en doğru karardır. Zira Deviasyon sırasında burundan çıkarılan kıkırdaklar burun estetiği için gerekli olabilmektedir. Deviasyon sonrası burun estetiği yapılmak istenirse başarı oranı düşebilmektedir.

Burun Kemiği Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) Ameliyatı İyileşme Süreci

Burun Kemiği Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) ameliyatı sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Hasta isterse bir gece hastanede gözlem altında kalabilmektedir. Ameliyat sonrası hastada kan sızıntıları oluşabilmektedir. Bunu en aza indirgemek için hastanın yarı oturur pozisyonda uyuması önerilir. Burnu zorlayacak ıkınma, zorlama, aşırı konuşma, sıcak ve soğuğa karşı koruma son derece önemli konulardır. Zira operasyonun iyi sonuç vermesi birazda sizlerin bu korumalarına bağlıdır.  Yaklaşık 6 hafta sonunda hasta burnu kabuk atma, şişlik ve morluk oluşumu bitip iyileşme dönemine girilir.

2020 Burun Kemiği Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) Ameliyatı Fiyatları

Tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi  2020 Burun Kemiği Eğriliği ( Septum Deviasyonu ) Ameliyatı Fiyatını internet üzeriden net fiyat vermek olanaksızdır. Net fiyat almak için aşağıda vereceğimiz iletişim adresinden doktorunuz Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL ile iletişime geçebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL İletişim

Adres: Barbaros Mah. Ihlamur Bulv. Sarkaç Sok. Ağaoğlu My Prestige Kat:2 Daire:9-10 Batı Ataşehir / İstanbul

Email: [email protected]

Ofis Telefonu: (0 216 909 18 49) (Saat 10:30 – 19:30 arası)

Whatsapp: (0 535 875 20 20) (Saat 10:30 – 19:30 arası) Pazar Hariç

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu