Jilet İzi TedavisiEstetik Cerrahlarıİstanbul Estetik Cerrahları

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Jilet İzi Faça İzi Tedavisi

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Jilet İzi Tedavisi

Op. Dr. Ümit HARDAL Jilet İzi Faça İzi Tedavisi
Jilet İzi Tedavisi

Onlineestetik aracılığı ile ülkemizde ve yurtdışında çalışan tüm estetik ve plastik cerrahları hakkında bilgi alabilir ve olanların adreslerine ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Estetik ve plastik hekimlerinin hangi alanda uzman olduklarını ve en çok hangi alanda başarılı olduklarını portalımızda sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda alanında uzman plastik ve estetik cerrahları hakkında sitemizde yer alan yorumları okuyarak da hekimlerin başarıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Makalemizin konusu olan Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL  Jilet İzi Tedavisine değinmeden önce sizlere Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL hakkında küçük bilgiler vermek yararınıza olacaktır. Zira estetik operasyonu yaptırmak isteyen herkesin mutlaka estetik cerrahını ve estetik kliniğini tanıması operasyonun başarısı kadar önemlidir.


Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Kimdir?

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL
Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

1988 yılında tıp alanında Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden biri olan GATA Tıp Fakültesinden üstün derece ile mezun olan estetik cerrahı Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL  ihtisasını da 1997 yılında yine aynı üniversitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında tamamlama başarısını gösterdi.

GATA Haydarpaşa Eğitim hastanesine atanıp burada hizmet veren Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL 2005 yılında doçentlik unvanı aldı. ABD’de de çalışma fırsatı bulup kendini geliştiren Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL  ABD’nin Dallas eyaletinde University of Texas Southwestern Medical Center’ da araştırma görevlisi olarak çalışma fırsatı buldu.

2009 yılında emekli olduktan sonra mesleğine bağlılığından dolayı Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak göreve başladı. 2012 yılında profesörlük unvanını aldı. 2014 yılında bu görevinden istifa edip Batı Ataşehir’de kendine ait plastik ve estetik cerrahi kliniğinde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen birçok hastasına hizmet vermeye devam etmektedir.


Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Uzmanlık Alanları

 

Ameliyatsız Estetik Burun

Estetiği

Meme Estetiği Yüz

Estetiği

Vücut Estetiği Jilet İzi Tedavisi
Yüz dolgu Burun kemiği eğriliği Meme Büyütme Yüz Gençleştirme Liposuction Yağ Aldırma Jilet İzi Tedavisi
Cilt Gençleştirme Burun ucu estetiği Meme Küçültme Yüz Germe Karın Germe Ameliyatı
  Sekonder Rinoplasti Meme Dikleştirme Mini Yüz Germe Mini Karın Germe
  Burun Törpüleme Meme Ucu Estetiği Kaş Kaldırma Kol Germe
  Burun Küçültme Meme Asimetrisi Göz Altı Torbası Amel. Kasık Germe
  Burun Deliği Küçültme Jinekomasti Elmacık Kemiği Estet. Kalça Estetiği
  Kemerli Burun Ameli. Estetik Meme Cerr. Dudak Estetiği    
  Burun Eti Ameliyatı   Çene Estetiği    
    Kepçe Kulak Estetiği    
    Yağ Dokusu    
    Yüz İmplantları    

Jilet İzi (Faça İzi) Nasıl Geçer?

Jilet, falçata gibi kesici aletler ile yapılan kesiler sonucu vücutta bulunan izler maalesef kendiliğinden kaybolmamaktadır. Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL  ve ekip arkadaşlarının geliştirdiği ve başarı oranı bir hayli yüksek olan ince deri yaması yöntemi ile Jilet İzi (Faça İzi) Tedavisi ile kamufle edilebilmektedir.


Jilet İzi (Faça İzi) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Op. Dr. Ümit HARDAL Jilet İzi Tedavisi
Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Jilet İzi Tedavisi

Jilet İzi (Faça İzi) Ameliyatı ile sosyal hayatta yaşadığınız dışlanma, psikolojik baskı ve bunalım gibi sorunlardan kurtulabileceksiniz. Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL  ve ekibin geliştirdiği bir yöntem olan İnce Deri Yaması tedavi yöntemi 2005 yılında Amerikan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Dergisinde yayınlanarak estetik cerrahi literatürüne girmeye başladı.

Jilet İzi (Faça İzi) Zımparalama veya İnce Deri Tedavi yöntemi ile faça izlerinin bulunduğu bölge belirlenir. Bu bölgeye façaların aralarında buluna derilerde dahil olmak üzere 50 – 150 mikronluk üst deri tabakası lazer ve dermabrazyon aleti ile kaldırılır. Kaldırılan bu alandaki deri tabakası uyluk bölgesinden veya gizlenmesi daha rahat olan bölgelerden alınan 0,2 mm kalınlığında derileri çok ince deri yaması ile hasarlı bölgeye yaması yapılır.

Jilet İzi (Faça İzi) bulunan alana uygulanan deri yaması ile yama altında kalan izler ile deri arasında renk farkının kapanmasını sağlamaktadır. Böylelikle Jilet İzi (Faça İzi) artık tek tek görünmemektedir. Böylece faça izi kapatma işlemi gerçekleştirilmektedir. Yamalı alan ile çevresi arasında deride renk ve ton farkı ilk zamanlarda göze çarpmaktadır. Operasyondan sonraki 6 ay sonunda artık yamalı alan ile çevresi arasında renk ton farkı kapanmaya başlayacak ve dikkatli bakılması halinde bile fark edilmeyecek seviyeye gelecektir.

Jilet İzi (Faça İzi) Ameliyatı façalı ve iz alanın hacmine göre lokal veya genel anestezi yöntemlerinden biri ile yapılmaktadır. Operasyonun ertesi günü hasta evine gidebilmektedir. Jilet İzi (Faça İzi) bulunan alan yaklaşık 10 gün boyunca pansumanlı şekilde kalmalı ve 1 yıl boyunca bu alan güneş ışınlarından korunmalıdır. Hastanın ten rengine iyileşme durumuna bağlı olarak çok azda olsa iz kalmakta fakat bu izler çok fazla belirgin olmamaktadır.


Jilet İzi (Faça İzi) Ameliyat Sonrası Tamamen Geçer mi?

Op. Dr. Ümit HARDAL Jilet İzi Tedavisi
Jilet İzi Tedavisi

Jilet İzi (Faça İzi) tedavi anında anlaşılmayacak derecede gizlenir. Fakat yamalı alanın tamamen normal bir deri görüntüsü vermesi herkeste mümkün olmamaktadır. İnce Deri Yaması yönteminin en büyük avantajı ameliyat sonrası Jilet İzinin (Faça İzi) eski görüntüsünden uzak azda olsa kalan renk tonu faça ve jilet izi yerine yanık bir iz görünümü vermektedir.


Jilet İzi (Faça İzi) Ameliyatsız Bir Yöntemi Var mı?

Jilet İzi (Faça İzi) tedavisinin maalesef ameliyatsız veya İnce Deri Yaması ve Zımparalama yöntemi dışında başka bir yöntemi yoktur. Bu izleri kapatmak için yapılan dövmeler sonucu izlerin daha kötü olduğunu belirtelim.


Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL  Jilet İzi Tedavisi Sonrası Süreç

Jilet İzi (Faça İzi) Ameliyatı sonrası yaklaşık 15 gün süre ile aspirin, kan sulandırıcı ilaçlar, yeşil çay ve E vitamini gibi maddelerin kullanılmaması gerekmektedir. Spor ve sosyal aktivitelerde zorlayıcı hareketler yapmak operasyon alanına zarar vereceği için yaklaşık 4 hafta bu hareketlerden kaçınmakta fayda vardır.

Operasyondan sonraki 1 yıllık süreçte operasyon bölgesini güneş ışınlarından korumanız gerekmektedir. Aksi taktirde operasyon bölgesi ile çevresi arasında renk ton farkları çok belirgin hale gelebilmektedir.


Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Jilet İzi Faça İzi Tedavi Süreci

  1. Bilgi Formunun Doldurulması
  2. Uygun Adayın Değerlendirilmesi
  3. Ameliyat Gününün Belirlenmesi
  4. Ameliyat Hazırlığı
  5. Ameliyat
  6. İlk Kontrol
  7. Bandajların Alınması
  8. Aylık Düzenli Kontroller

2020 Jilet İzi Faça İzi Tedavi Fiyatları

Tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi Jilet İzi Faça İzi Tedavi Fiyatını internet üzeriden net fiyat vermek olanaksızdır. Net fiyat almak için aşağıda vereceğimiz iletişim adresinden doktorunuz Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL ile iletişime geçebilirsiniz.


Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

Adres: Barbaros Mah. Ihlamur Bulv. Sarkaç Sok. Ağaoğlu My Prestige Kat:2 Daire:9-10 Batı Ataşehir / İstanbul

Email: [email protected]

Ofis Telefonu: (0 216 909 18 49) (Saat 10:30 – 19:30 arası)

Whatsapp: (0 535 875 20 20) (Saat 10:30 – 19:30 arası) Pazar Hariç

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu