UncategorizedEstetik AmeliyatlarıEstetik Cerrahlarıİstanbul Estetik CerrahlarıLiposuction

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Liposuction

İçindekiler

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Liposuction (Yağ Aldırma)

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Liposuction
Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Liposuction

Onlineestetik aracılığı ile ülkemizde ve yurtdışında çalışan tüm estetik ve plastik cerrahları hakkında bilgi alabilir ve olanların adreslerine ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Estetik ve plastik hekimlerinin hangi alanda uzman olduklarını ve en çok hangi alanda başarılı olduklarını portalımızda sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda alanında uzman plastik ve estetik cerrahları hakkında sitemizde yer alan yorumları okuyarak da hekimlerin başarıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Makalemizin konusu olan Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Liposuctiona (Yağ Aldırma) değinmeden önce sizlere Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL hakkında küçük bilgiler vermek yararınıza olacaktır. Zira estetik operasyonu yaptırmak isteyen herkesin mutlaka estetik cerrahını ve estetik kliniğini tanıması operasyonun başarısı kadar önemlidir.

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Kimdir?

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı
Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Liposuction (Yağ Aldırma)

1988 yılında tıp alanında Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden biri olan GATA Tıp Fakültesinden üstün derece ile mezun olan estetik cerrahı Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL ihtisasını da 1997 yılında yine aynı üniversitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında tamamlama başarısını gösterdi.

GATA Haydarpaşa Eğitim hastanesine atanıp burada hizmet veren Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL 2005 yılında doçentlik unvanı aldı. ABD’de de çalışma fırsatı bulup kendini geliştiren Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL ABD’nin Dallas eyaletinde University of Texas Southwestern Medical Center’ da araştırma görevlisi olarak çalışma fırsatı buldu.

2009 yılında emekli olduktan sonra mesleğine bağlılığından dolayı Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak göreve başladı. 2012 yılında profesörlük unvanını aldı. 2014 yılında bu görevinden istifa edip Batı Ataşehir’de kendine ait plastik ve estetik cerrahi kliniğinde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen birçok hastasına hizmet vermeye devam etmektedir.

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Uzmanlık Alanları

AMELİYATSIZ ESTETİK

Yüz dolgu Cilt Gençleştirme

 

BURUN ESTETİĞİ

Burun kemiği eğriliği Burun ucu estetiği
Sekonder Rinoplasti Burun Törpüleme
Burun Küçültme Burun Deliği Küçültme
Burun Deliği Küçültme Burun Eti Ameliyatı

 

MEME ESTETİĞİ

Meme Büyütme Meme Küçültme
Meme Dikleştirme Meme Ucu Estetiği
Meme Asimetrisi Jinekomasti
Estetik Meme Cerrahi  

 

YÜZ ESTETİĞİ

Yüz Gençleştirme Yüz Germe
Mini Yüz Germe Kaş Kaldırma
Göz Altı Torbası Ameliyatı Elmacık Kemiği Estetiği
Dudak Estetiği Çene Estetiği
Kepçe Kulak Estetiği Yağ Dokusu
Yüz İmplantları  

 

VÜCUT ESTETİĞİ

Liposuction Yağ Aldırma Karın Germe Ameliyatı
Kasık Germe Mini Karın Germe
Kol Germe Kalça Estetiği

 

JİLET İZİ TEDAVİSİ

Jilet İzi Tedavisi

 

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL Liposuction (Yağ Aldırma)

Liposuction
Liposuction

Liposuction (Yağ Aldırma) Nedir?

Liposuction (Yağ Aldırma) halk arasında malesef bir zayıflama operasyonu olarak bilinmektedir. Fakat bilinenin aksine Liposuction (Yağ Aldırma) zayıflama operasyonu değil hastanın kilo verdikten sonra bölgesel yağ fazlalıklarının alınıp sarkmayı engelleme operasyonudur. 

Liposuction (Yağ Aldırma) Nasıl Yapılır?

Yüz, boyun, kol, bacak ve vücudun belli bölgelerinde yağlar Liposuction (Yağ Aldırma) yöntemi ile yapılmaktadır. 

Liposuction (Yağ Aldırma) operasyonun yapıldığı alana göre genel veya lokal anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon bölgesine kanüllerin yerleştirilmesi amacıyla 2 – 4 mm lik kesiler atılmaktadır. Vücuda atılan bu kesiler vücut kıvrımlarında gizlenilir. Yaklaşık 2 saat süren operasyon vücuda yerleştirilen kanüller yardımı ile bölgedeki yağlar vakumlanarak alınır. bölgeden alınan bu yağlar daha sonra yağ enjeksiyonu amacıyla da kullanılabilmektedir. 

Liposuction (Yağ Aldırma) operasyonunda merak edilen asıl konu ise alınan yağ miktarıdır. vücuttan alınan yağ miktarı vücut ağırlığının % 5 ini geçmemesi çok önemlidir. Zira % 5 i geçen yağ alımlarında vücut dengesinin bozulma olasılığı yüksektir. 

Ultrasonik ve Lazer Yardımlı Liposuction Yöntemi ile Liposuction (Yağ Aldırma)

Liposuction (Yağ Aldırma) işlemlerinde cilt altında bulunan fazla yağlar ultasonik veya lazer cihazları ile eritilir. Daha sonraki aşamada fazla yağlar dışarı alınır. 

Liposuction (Yağ Aldırma) Sonrası İyileşme Süreci

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL
Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Liposuction (Yağ Aldırma) tamamlandıktan sonra ödem ve kanamayı kontrol altına alabilmek amacıyla hastaya elastik korse giydirilir. Bu elastik korsenin yaklaşık 1 ay kullanılması tavsiye edilmektedir. 

Operasyon sonrasında hastanın bol su tüketmesi tavsiye edilmektedir.

operasyon sonrası hastada şişlik morlukların oluşması doğal bir durumdur. Bu geçici bir durum olmakla beraber bir kaç gün içerisinde bimektedir.

2020 Liposuction (Yağ Aldırma) Fiyatları

Tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi  2020 Liposuction (Yağ Aldırma) Fiyatını internet üzeriden net fiyat vermek olanaksızdır. Net fiyat almak için aşağıda vereceğimiz iletişim adresinden doktorunuz Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL ile iletişime geçebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL İletişim

Adres: Barbaros Mah. Ihlamur Bulv. Sarkaç Sok. Ağaoğlu My Prestige Kat:2 Daire:9-10 Batı Ataşehir / İstanbul

Email: [email protected]

Ofis Telefonu: (0 216 909 18 49) (Saat 10:30 – 19:30 arası)

Whatsapp: (0 535 875 20 20) (Saat 10:30 – 19:30 arası) Pazar Hariç

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu