Estetik Ameliyatları

Protez Saç Fiyatları 2023

Günümüzde saçı dökülenlerin çokça araştırdığı konulardan olan protez saç fiyatları ile karşınızdayız. Son dönemlerin modası haline gelen protez saçlarla ilgili bazı bilgilere sahip olmak gerekiyor. Protez saç nedir, kimler yaptırabilir, 2023 protez saç fiyatları ne kadar? İşte bu soruların cevabını sizlerle paylaşacağız.

İçindekiler

Protez Saç Nedir?

Saç, gerek erkek gerekse de kadınlar için en önemli estetik değerlerden bir tanesidir. Ancak, özellikle sağlık sorunları ve genetik yapılardan dolayı birçok insan saç kaybı yaşamaktadır. Kimilerinin kaybı az olurken kimileri saçının büyük bir bölümünü kaybedebiliyor. Hatta genç yaşlarda bile bu sıkıntılı süreçler başımıza gelebiliyor. Saç kaybı yaşayanlar ise çeşitli yöntemler kullanarak yeni saçlara sahip olmak istiyor. Bunlar arasında çeşitli bitkisel ilaçlar ve şampuanlar, saç ekimi ve son dönemlerin modası haline gelen saç protezleri yer almaktadır. Peki nedir bu protez saç?

Protez Saç Fiyatları

Protez saç, erkek ve kadınlarda tedavi edilemeyen saç kayıpları sonrasında saç ekimine uygun olmayan hastalarda tercih edilen bir çözümdür. Saç kaybı yaşayan bireylerin sorun yaşanan bölgelerinde uygulanabilir. Dökülme yaşanan bölgeyle aynı ölçülerde ve yüzde 100 insan saçından ve genel olarak ince bir file tabaka üzerine özenle işlenerek kendi saç özelliğine uygun olarak hazırlanmaktadır. Herhangi bir medikal uygulama yada cerrahi müdahale gerektirmeyen bir işlemdir.

Protez Saç Kimlere Yapılır?

– Telafisi olmayan saç kaybı yaşayan kadın ve erkek herkese uygulanabilecek bir yöntemdir.

– Saç kaybı yaşayan ve saç ekimine uygun olmayan kişilerde uygulanabilmektedir.

– Saç ekimine uygun olan ancak açıklığın tamamen kapanmasını isteyen ve donör alanı yetersiz kişilerde uygulanabilir.

– Kemoterapi ve radyoterapi sonrasında saç kayıpları yaşayan kişilerde uygulanabilir.

– Geçici saç kaybı yaşayanlar için moral olması açısından protez saç uygulanabilir.

Protez Saç Kimlere Uygulanmaz?

Bu tür işlemlerin uygulanmayacağı kesimleri şöyle açıklayabiliriz;

– Kronik bir cilt rahatsızlığı olan kişilerde protez saç uygulamasının uzman hekim onayıyla yapılması gerekmektedir.

– Yaşı küçük olan kişilerde protez saç uygulaması tavsiye edilmez.

Protez Saç Uygulama Aşamaları

Protez saç fiyatlarını araştıranların bu uygulamanın nasıl gerçekleştirileceğini de bilmesi gerekmektedir. Bunun için önce protez saçın alt yapısının oluşturulması gerekmektedir. İki aşamalı bir süreçtir.

Önce saç kaybı yaşanan bölümün ölçüsüne göre saç ile aynı özelliklerde hava ve su geçirgenliğine sahip suni bir tabaka oluşturulur. Daha sonraki aşamada da protez için kullanılacak saç, kişinin saç özelliklerine uygun olarak seçilir ve üretilen tabakaya uygun olarak ince bir işçilikle işlenir.

Protez Saçın Faydaları

Protez saç yaptırmanın en önemli faydası psikolojiktir. Kendinizi daha iyi ve daha özgüvende hissetmenize imkan sağlar. İşte protez saçın faydaları;

– Protez saç başkaları tarafından fark edilmez.

– Saçınıza istediğiniz modeli uygulamanıza imkan san sağlar

– Günlük aktivitelerinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

– Deniz ve havuz gibi ortamlarda rahatlıkla yüzebilirsiniz.

– Kendinizi daha iyi hissetmenize yardım eder ve psikoloji olarak daha güçlü durmanıza imkan sunar.

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Protez saçın ömrünü belirleye belli başlı faktörler söz konusudur. Bu faktörler arasında şu özellikler yer almaktadır.

– Kullanılan saçları kalitesi

– Protez saçın bakımı ve temizliği

– Protez saç kullanan kişinin çalışma ortamı

Bu tip faktörler protez saçların kullanımını ömrünü belirleyen başlıca faktörler olmuştur. Doğru kullanım yöntemleri ile saç protezlerinin ömrü 4-5 yıla kadar uzayabiliyor.

Protez Saç Fiyatları

Protez saç yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği ve en çok araştırdığı konulardan bir tanesi de protez saç fiyatlarıdır. Bu fiyatlar, kullanılan saça, kullanılan yönteme, işçiliğe, sunu tabanın özelliğine, protez saçı uygulayan merkeze ve birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Cerrahi ve medikal müdahaleler olmadığı için saç ekimine göre daha uygun fiyatlı modellerdir. Protez saç fiyatlarına bakacak olursan en düşük modellerin 2 bin TL civarında başladığını görüyoruz. Saçın kalitesine, işçiliğe ve daha birçok faktöre bağlı olarak bu saçların fiyatlarının 10 bin TL’nin üzerine çıkabildiğine şahit oluyoruz.

Protez saça karar verdiğiniz zaman ilk yapmanız gereken saçın size uygun olup olmadığını belirlemektir. Bunun içinde gideceğiniz merkezlerde sizin saç tipinize ve yapınıza en uygun olan modeli belirlemek yararınıza olacaktır.

2023 Diş temizliği fiyatları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu