Estetik Terimleri

Radyofrekans Cilt Bakımı Nedir?

Radyofrekans Cilt Bakımı
Radyofrekans Cilt Bakımı

Radyofrekans, dermisin farklı katmanlarının kontrollü ısınmasına neden olan cilt üzerinde yüksek frekanslı elektromanyetik dalgaların uygulanmasından oluşur;

  • Yeni kollajen oluşumu.
  • Lenfatik drenaj
  • Deri ve deri altı dokusunun dolaşımı.
  • Fibroblast göçür

Kullanılan frekansa bağlı olarak, dermisin farklı katmanları ısıtılabilir. Ağrısız bir işlemdir ve vücudun herhangi bir yerinde selülit ve sarkan cildin tedavisinde kullanılır.

Radyofrekans uygulamasının derhal etkisi, art arda gelen seanslardan sonra, derin kollajenin yeniden yapılandırılmasını ve eskilerin yerini alan yeni elyafların oluşmasını, dokulara daha fazla esneklik sağlamasını ve bir deri elde etmesini sağlamak için kolajenin geri çekilmesidir. pürüzsüz ve bunun bir sonucu olarak, kırışıklıklar ve epitelyal sarkmaların azaltılması. Etkiler genellikle tedavi ayından itibaren elde edilir ve aşağıdakilerde iyileşir, ancak bu, her bireyin kollajeninin durumuna bağlı olacaktır. Tedavi edilecek olan vücut yüzeyine bağlı olarak dört ila on seans gerekir ve birkaç ay sonra başka anılar yapılabilir

Her radyofrekans seansının sonunda cildin çok az zaman alan bir kızarıklığa sahip olması normaldir. Dinlenme için kontrendikasyonları olmasına rağmen, çok güvenli bir tekniktir: gebelik ve laktasyon, kalp hastalığı, pıhtılaşma bozuklukları, nöromüsküler hastalıklar, yeni kollajen implantları, metal protezi, kalp pili veya morbid obezite.

Radyofrekans, lekelerin, kırışıklıkların, yüzdeki damarların çıkarılmasında, vb. Tedavisinde diğer estetik tekniklerle tamamlanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu