Burun EstetiğiEstetik Ameliyatları

Revizyon Burun Estetiği Hakkında Merak Edilen Sorular

Soru: Revizyon Burun Estetiği operasyonunda ideal yaş nedir?

Cevap: 18 yaşını aşmış Revizyon Burun Estetiğine ihtiyaç duyan herkes bu ameliyatı yaptırabilir.

 

 Soru: Revizyon Burun Estetiği ameliyatı sonrası burun istenilen şekli ne zaman alır?

Cevap: Burunun operasyon sonrası istenilen şekle gelmesi normal şartlar altında 8-12 ay arası sürmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki bu süre biraz da hastaya bağlı bir durumdur. Uzmanınızın size tavsiyesine uyarsanız ve burnunuzu korursanız bu süre biraz daha kısalabilir.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiği sonrasında gözlük kullanımında bir sakınca var mıdır?

Cevap: Ameliyattan sonra burunun kendini toparlaması için 1-2 hafta gibi bir süreye ihtiyaç vardır. Burun kendini toparlamaya başladıktan sonra uzmanınızın da onayı ile gözlük kullanabilirsiniz. Fakat kullanacağınız gözlüğün hafif olmasına dikkat ediniz. Zira çerçevesi ağır gözlükler sizi hem yormakta hem de burunun tam şeklini almasında negatif yönlü bir etki yaratması muhtemeldir.

Revizyon Burun Estetiği
Revizyon Burun Estetiği

Soru: Revizyon Burun Estetiği sonrası lens kullanımında bir süre var mıdır?

Cevap: Başarılı geçen bir operasyondan sonra birkaç gün içinde lens kullanabilirsiniz. Lens kullanımı operasyonda olumsuz bir durum yaratması söz konusu değildir.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiği operasyonundan sonra dudaklarda morarma ve şişme oluşur mu?

Cevap: Operasyon sonrasında üst dudakta hafif bir morarma şişkinlik oluşabilir. Fakat bu durum kesinlikle canınızı sıkmasın. Çünkü bu durum çok uzun sürmeyecektir. Uzmanınızın size tavsiye ettiği ilaç ve kremler ile çok fazla zaman geçmeden kendiliğinden eski haline gelecektir.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiği sonrası kıkırdak transferi hastada his kaybı etkisi yaratır mı?

Cevap: Burun büyütme estetiği sonra buruna transfer edilen kıkırdaklar kesinlikle his kaybına neden olmaz.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiğinde enfeksiyon riski var mıdır? Var ise nasıl önlemler alınabilir?

Cevap: Her ameliyatta olduğu gibi Soru: Revizyon Burun Estetiği ameliyatında da enfeksiyon riski elbette vardır. Bu riski ortadan kaldırmak hastaya bağlı bir durumdur. Hasta kendisine doktoru tarafından tavsiye edilen antibiyotikleri kullanarak bu riski ortadan kaldırabilir.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiği ameliyatı sonrası burun ne kadar süre kullanılmaktadır?

Cevap: Ameliyat sonrası kullanılan burun bandajının kullanım süresi ile ilgili net bir süre yoktur. Bandaj kullanım süresi burnunuza yapılacak olan revizyon müdahalesine göre doktorunuzun da fikrine göre bu süre değişkenlik gösterebilir.

 

Soru: Yaşanan kaza sonucu burunda oluşan deforme Revizyon Burun Estetiği ile gidermek mümkün müdür?

Cevap: kaza sonucu burunda meydana gelen deformelerin Revizyon Burun Estetiği ile giderilmesi mümkündür fakat bunun için uzmanınız tarafından bir muayene edilip kesin kararın o şekilde verilmesi gerekiyor. Zira deformenin ve hasarın çok olduğu durumlarda doktorunuz farklı bir tedavi yöntemine de başvurabilir.

 

Soru: Soru: Revizyon Burun Estetiğinin başarılı olmasında ve iyileşme sürecinde cilt yapısının etkisi var mıdır?

Cevap: operasyonun başarılı geçmesinde cilt yapısı hiçbir etkiye sahip değilken operasyon sonrası iyileşme sürecinde kısmen de olsa cilt yapısı bu süreci hızlandırabilir.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiği sonrası ne kadar sürelik bir istirahat gereklidir?

Cevap: Hasta operasyon sonrasında 1 ya da 2 günlük bir dinlenme ardından sosyal yaşantısına göre dönebilir. Hasta operasyon sonrası hava duruma sıcaklığa bağlı olarak operasyon bölgesine zarar vermeden yaşantısına devam edebilir.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiği sonrası ne kadar zaman sonra makyaj yapılabilir?

Cevap: Hasta operasyon sonrası yaklaşık 10 gün süre ile makyaj yapmamalıdır. 10 günlük süre sonunda makyaj yapabilir. Henüz tam olarak toparlanamayan bölgeye yapılan makyaj enfeksiyona sebep olabilir.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiği ile Yüz Germe ameliyatı aynı anda yapılabilir mi?

Cevap: İki operasyonunda kombineli şekilde yapılmasında herhangi bir olumsuz durum yoktur. Bu iki operasyon birlikte de yapılabilir.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiği sonrası koku kaybı yaşanır mı?

Cevap: Operasyon sonra koku kaybı yaşanır. Koku kaybının yaşanma sebebi tamamen anestezinin etkisidir. Bu durum geçici bir durumdur. Birkaç gün sonra eskisi gibi koku alma hissiniz eskisi gibi devam eder.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiği sonrası ne kadar süre sonra spor yapılabilir?

Cevap: operasyon sonrası yaklaşık 1 ay spor yapılmaması gerekmektedir. Zira ameliyatlı olan buruna alınan darbe hem iyileşme sürecini uzatmakta hem de burnun yapısını bozmaktadır.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiği sonrası ağır kaldırılabilir mi? Kaldırılmazsa nedeni nedir?

Cevap: Revizyon Burun Estetiği sonrası yaklaşık 2 gün süre ile kesinlikle ağırlık kaldırılmamalı. Nedeni ne gelecek olursak kaldırılan ağırlığın burunda kanamalara neden olabileceğidir. Bu durumda burunun yapısına zarar verme ihtimalinin yüksek olmasıdır.

 

Soru: Revizyon Burun Estetiği ilerleyen yaşlarda da yapılabilir mi?

Cevap: Revizyon Burun Estetiği 18 yaşından sonra yapıldığı gibi bu yaş üstünde olan herkes bu operasyonu yaptırabilir. Bunda yaş üstü sınırlama yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu