Estetik AmeliyatlarıMezoterapi

Saç Mezoterapisi

saç mezoterapisi
saç mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi dünyaca saygınlığı olan Amerika sağlık örgütü tarafından onaylanmış ve uygulama alanında üst düzey sonuçlar alınan bir uygulamadır. Saç dökülmesinin yoğunlaştığı dönemlerde hem erkek hem de kadınlar tarafından uygulanan bir nevi saç ve saç köklerini besleyici bir tıbbi uygulamadır.

Mezoterapi makalemizde anlattığımız mezoterapi yönteminde ince uçlu ve oldukça kısa iğneler kullanılarak saç derisinin orta bölümüne enjekte edilen mikroenjeksiyon ile daha dolgun ve sağlıklı saçlara kavuşmanız hayal değildir.

Saç dökülmesini yaşayan erkek ve kadınlarda özellikle saç dökülme dönemlerinde saç derilerinin besleyici minarel ve vitaminlere ihtiyaç duymaktadır. Bu minarel ve vitaminleri saç derisinin altına yaymak için kullanılan en sağlıklı yöntem Amerika sağlık örgütünün de onayından geçmiş olan Saç Mezoterapisi yöntemidir. Saç Mezoterapisi yöntemiyle hem kadınlar hem de erkekler dolgun canlı ve güçlü saçlara sahip olacaktır.

Saç dökülmesinin yoğunlaştığı dönemlerde yapılması tavsiye edilen Saç Mezoterapisi lokal anestezi yöntemiyle uygulanmaktadır. Uygulanan anestezi yönteminden dolayı operasyon sırasında ağrı ve acı çekmeniz çok düşük ihtimallidir. Saç derisine enjekte edilen sıvı sayesinde saç dökülmesini büyük oranda önlemektedir. Saç Mezoterapisi yönteminin bir çok faydası vardır. Bu faydaları sıralayacak olursak;

  • Hücre metabolizmasının hızlı çalışmasını sağlamaktadır.
  • Saç derisi içerisinde kan dolaşım hızının artmasını sağlamaktadır.
  • Saç derisinde oluşabilecek enfeksiyonları yok eder.
  • Saç folüküllerini canlandırır.
  • Uzun, hacimli ve güçlü saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.

 

Saç Mezoterapisi Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

Saç Mezoterapisi ince ve oldukça kısa iğneler ile yapılmaktadır. Saç derisinin yaklaşık 2-3 mm altına bu iğnelerden enjekte edilen vitamin, besleyici, minarel ve antioksidanlar karışı ile güçlü bir karışım ile saç derisine damlatılır. Lokal anestezi yöntemi ile uygulanan Saç Mezoterapisi saç ekiminden yaklaşık 4 – 6 ay sonra saçlara uygulanır. Saç ekiminden sonra çıkmış veya çıkacak olan saçlara bakım yapıp yeni çıkan bu saçların dökülmesini engellemektedir.

Yaklaşık 5 – 8 seansta tamamlanan Saç Mezoterapisi uygulaması genelde haftalık seanslarla yapılmaktadır. Hastanın zaman durumuna göre seans aralık süresi 2 hafta da bir de yapılabilmektedir. Bu tamamen hastanın tercihine göre ayarlanabilmektedir.

 

Saç Mezoterapisi Avantajları

Saç Mezoterapisinin en önemli avantajı sadece belli bölgeleri tercih ederek o bölgelere tek uygulama yaptırabilmenizdir. Sadece dökülen bölgeye etki etmez. Diğer bölgelerdeki saç köklerine de etki ederek buradaki saç köklerinin de canlı kalmasını sağlamaktadır. Seans sayısı da avantaja çevirtilebilir çünkü Saç Mezoterapisi çoğu kişide az uygulana seans sayılarında bile etkisini göstermektedir.

Saç Mezoterapisinde en çok merak edilen soruların başında saçların çıkma durumudur. Unutulmamalıdır ki Saç Mezoterapisi saç çıkarıcı etkilere sahip değildir. Saç Mezoterapisi tamamen saç köklerini takviye vitamin ve besleyiciler ile güçlendirip saç ekiminden sonra çıkan saçların dökülmemesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yüzden Saç Mezoterapisi uygulamasına başvurmadan önce bu bilgiye göre hareket etmenizi öneririz. Zira ekim öncesi bazı klinik ve ekim merkezlerinin Saç Mezoterapisi saç çıkarma etkisi olduğunu söyleyebilir. Bu tip sözlere itibar etmemeniz hayal kırıklığına uğramanızı engelleyecektir.

Saç Mezoterapisi uygulamasını yaptırmadan önce mutlaka uzmanınızı saç ekim merkezinizi veya hastanenizi çok iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Biz de www.onlineestetik.com ailesi olarak hem saç ekimi hem de estetik ile ilgili tüm ana konular ve alt başlıklarını ve hastane doktorları sizler için araştırdık ve bilgileri konu başlıkları ile sayfamızda sizler için paylaştık.

 

Saç Mezoterapisi, doktorları, estetik merkezlerini ve estetik çeşitlerini araştırmak için www.onlineestetik.com adresimizdeki makalelerimizi takip edebilirsiniz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu