Estetik AmeliyatlarıSaç Ekimi

Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi

Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi
Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi

Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi

Günümüzde saç ekimine talep oldukça fazla durumdadır. Bundan dolayı saç ekim merkezleri ve saç ekim kliniklerinin sayısı da bununla orantılı olarak çok fazla artmaktadır. Sadece saç ekim merkezleri ve klinikleri artmadı bunlara beraber saç ekim yöntemleri de bir hayli artmaya başladı. Böylece her kişi kendi saç yapısına uygun şekilde saç ekimi yaptırma fırsatı bulabilmektedir. Bu makalemiz de sizler için Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi yöntemini araştırıp sizlere sunmaya çalışacağız.

 

Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi ile saç ekiminde kanal açma aşamasında ki ekimde donörden alınan saç köklerini saçsız alana kafanıza ve saçınızın çıkış yönüne ve açısına uygun şekilde ekimi için saç yoğunluğuna da dikkat ederek kanalların açılmasını sağlamaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere safir denen madenden üretilen bu cihaz keskin ve sivri uçlarıyla kafadaki deriye mikro delikler açarak derinin kabuk atmasını ve doku hasarını en az seviyeye indirmektedir. Bu durum ekim sonrasında hastanın kafasında kabuklanma yapmayıp iyileşme döneminde kafadaki çirkin görüntüden hastaları kurtarmaktadır. Saç ekimi yapmayı düşünüp saç ekiminden sonraki iyileşme dönemindeki kabuklanma ve yaralardan dolayı saç ekimini erteleyen veya vazgeçen çok kişi vardır. İşte Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi yöntemi ile bu kişiler artık saç ekimi ne erteleyecekler nede saç ekiminden vazgeçecekler. Zira Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi yöntemi ile kabuklanma ve dokularda hasar oluşumu oranı çok düşük ihtimaldir.

 

Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi ile yapılan saç ekimlerinin iyileşme hızı da bir diğer avantajdır. Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimini tercih edenlere ve bu yöntemi uygulayan doktor ve uzmanlara bu yöntemi sorduğumuzda son zamanlarda saç ekim yöntemlerinden en çok tercih edilen saç ekim yöntemi olduğunu ve iyileşme döneminin çok kısa sürdüğü için kişilerin sosyal hayata ara vermesine gerek bırakmadığı için şuan revaçta olan ekim yöntemi olduğuna değindiler.

 

Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekiminin bir diğer avantajından da bahsedecek olursak makalemizin başında da Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi yöntemini anlatırken bahsettiğimiz açılan kanalların çıkış açısına uygun ve saçın yoğunlaşmasına olumlu yönde etkilerken bu sebeplerden dolayı daha doğal saçlara sahip olabilirsiniz. Saç ekim aşamasında kanal açma işlemi ne kadar başarılı ve hatasız olursa ekilen saçların çıkışı doğallığı ve kalıcılığı da o oranda başarılı olmaktadır.

 

Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

 

Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi FUE saç ekimi olmakla beraber FUE cihazı ile donörden tek tek alınan greftler yani saç kökleri daha önceden özel olarak hazırlanan steril suyun içerisinde belli bir süre bekletilmektedir. Alınan greftlerin boyları ölçüldükten sonra bu greftlere uygun 3 boyutlu safir uçlar ile pürüzsüz bir şekilde 45 derecelik açılar ile kanallar açılmaktadır. Daha sonra alına greftler özenle deri bölgesine yerleştirilir.

 

Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi hakkında çok önemli bir hatırlatma yapmakta fayda var çünkü Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi ile ilgili toplumda yanlış bilinen bir bilgi var ve bundan dolayı bir çok kişi mağdur olmaktadır. Özellikle bazı saç ekim merkezlerinin ekim öncesinde hastalara verdikleri saç ekiminde saçın ön hat çizgisinde cm² de hastaya 100 gerft saç ekileceği bilgisidir. Bu bilgi yanlış bir bilgidir. Çünkü bu bilgi kesinlikle Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi yönteminde gerçekleşmeyecek bir durumdur. Bunun nedeni ise Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekiminde kanal açılırken 45 derecelik açılarla kanallar açılmaktadır. Yani dik açılarla kanallar açılmadığı için saç çizgisinde cm² 100 greft ekileceği bilgisi kesinlikle doğru değildir. Kanallar eğer ki dik açılmaya çalışılırsa saç yapısında bozukluk meydana geleceği için çim adam görünümüne neden olacaktır. Safir Bıçak Tekniği ile Saç Ekimi yöntemini tercih edecekler için bu önemli bilgiyi mutlaka okumaları gerekmektedir.

 

 

Saç ekim yöntemlerini ve diğer estetik çeşitlerini takip etmek için www.onlineestetik.com adresimizdeki makalelerimizi takip edebilirisiniz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu